Општи прашања

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 10 декември 2011.

 1. martiiinna

  martiiinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  2.170
  Пол:
  Женски
  Дали има начин да тргнеш некој на фејсбук од четот на десна страна што стои?
   
 2. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.841
  Допаѓања:
  8.290
  Пол:
  Женски
  Работат ветеринарните станици?
   
 3. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  Дали работи Бриколаж? Ако да, од колку до колку?
   
 4. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.384
  Допаѓања:
  28.901
  Пол:
  Женски
  Од колку почнува работното време во Веро Џамбо?
  Претходно беше од 09.00ч. Дали има промена?
   
 5. Svetoslava

  Svetoslava Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2016
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  111
  Дали има некој сметководител овде сакам нешто да прашам не ми е јасно ?
   
 6. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  1.562
  Пол:
  Женски
  Од 10-18ч. од понеделник до сабота работи.
   
  На poenta му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Independent Girl

  Independent Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2018
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  1.136
  Пол:
  Женски
  Kade se printaat maski za telefon vo Skopje?
   
 8. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  918
  Допаѓања:
  3.182
  Пол:
  Женски
  Каде можам да најдам од оние хеланки што се изгужвани позади кај задникот?
   
 9. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  19.741
  Пол:
  Женски
  Битола:
  Дечки колку пари е таксито до Могила?
   
 10. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  440
  Допаѓања:
  3.591
  Пол:
  Женски
  ДМ во гтц во колку отвараат сабајле?
   
 11. lawyermm

  lawyermm Активен член

  Се зачлени на:
  1 април 2019
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Не знам дали прашањето е за овде, ама дали на некој му текнува како се викаа оние зелените ментол мастики од детството? Имаше и слики од пејачки, фудбалери внатре во амбалажата. Уште подобро ако има и некоја слика :)
   
 12. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  486
  Пол:
  Женски
  Minti :)
  s-de1664928b4f4d5c230c156e50975ccf805111b6.jpg
   
  На Alisa22, ocicka2014, lawyermm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.588
  Допаѓања:
  95.080
  Пол:
  Женски
  Има една продавница во Скопје,јас имам земено. И го имаше овој модел баш,ќе ти пишам на инста во теков на денов не ми текнува на името ама ич. Може и онлајн работат баш ќе провериш.
   
  На raww и lovemme им се допаѓа ова.
 14. f.girl

  f.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  9.242
  Пол:
  Женски
  Ако не ти е проблем, пиши ми и мене.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.588
  Допаѓања:
  95.080
  Пол:
  Женски
  Про-графика и Офис плус.
   
  На f.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.438
  Допаѓања:
  178.284
  Пол:
  Женски
  20200521_120251.jpg
  Некој да има искуство со ваков апарат против инсекти?
   
  На petunija77 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  1.321
  Пол:
  Женски
  Претпоставувам дека веќе си била, но сепак ќе одговорам.Почнуваат со работа од 8 секој работен ден и Сабота.
   
 18. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  440
  Допаѓања:
  3.591
  Пол:
  Женски
  Знам дека е од 8 ама мислев сега ради состојбава да не е нешто променето па покасно да отвараат.
   
 19. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  1.321
  Пол:
  Женски
  Сфатив што е прашањето.Работат од 8 до 18, малку порано затвораат, еве за останатите да знаат.
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. lawyermm

  lawyermm Активен член

  Се зачлени на:
  1 април 2019
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  На Miss-Angie92 му/ѝ се допаѓа ова.