Општи прашања

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 10 декември 2011.

 1. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  1.948
  Пол:
  Женски
  Дали Ивери вршат достава? Им пишав на фб не ми враќаат
   
 2. f.girl

  f.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  9.244
  Пол:
  Женски
  Да, вршат.
   
  На Lostinparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.304
  Пол:
  Женски
  130 ден до дома, иначе после два дена мене ми вратија од кога им пишав
   
 4. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.209
  Пол:
  Женски
  Дечки едно прашање: треба да се вклучам утре на Zoom (никогаш претходно не сум се уклучувала) ми рекоа ќе ми пратат линк, па сакав да прашам дали треба јас претходно да ја симнам апликацијата и да правам Account или нешто слично?
   
 5. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.841
  Допаѓања:
  8.290
  Пол:
  Женски
  Треба, да.
  Треба да се регистрираш на броусер и после да ја симнеш и там да се логираш.
  Има и видеа на youtube посликовито е покажано како се придружуваш итн.
   
 6. GDE DA IDEM

  GDE DA IDEM Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  379
  Пол:
  Женски
  Ве молам малку за помош,имам онлајн предавања на апликацијата ZOOM а и треба да презентирам,ја знам апликацијата одлично,но за да уклучам презентација да ја видат сите не знам,дали некој знае?Фала ви многу!Значи сакам да знам како да уклучам презентација да речеме на POWER POINT правена.
   
 7. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.841
  Допаѓања:
  8.290
  Пол:
  Женски
  Па иди на скрин шер. Немаше ли таква опција?
   
  На GDE DA IDEM и martiiinna им се допаѓа ова.
 8. GDE DA IDEM

  GDE DA IDEM Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  379
  Пол:
  Женски
  Фала многу
   
 9. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.641
  Допаѓања:
  4.058
  Дали знаете кој автобус оди до Орешани? Конкретно за до домот Панада ми треба.
   
 10. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.127
  Допаѓања:
  12.393
  Пол:
  Женски
  Колкави се платите во кол центар?
   
 11. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  1.323
  Пол:
  Женски
  Од 24.000 нагоре.
   
 12. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  2.050
  Пол:
  Женски
  На 100еу е 10евра, ако испратиш под 99еу е 2 евра.

  Пиши ако ти треба уште :)
  Fancy flower и Katja flower shop праќаат со сигурност, и во други градови ама малку се поскапи во однос на другите.
   
  На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
 13. џони џанак

  џони џанак Активен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2020
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Сакам да ве прашам на кој начин ги приготвувате муслите? моментално користам од виталиа микс (со суво грозје). Јас ги правам со јогурт. Вие на кој начин ги правите и колку време ги оставате да стојат со млекото ставено во муслите ?
   
 14. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  954
  Некогаш со јогурт, некогаш со млеко, или па како смути ги правам во блендер. Околу 10м ги оставам додека не омекнат убаво.
   
  На buba4e89 и џони џанак им се допаѓа ова.
 15. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  2.050
  Пол:
  Женски
  Мене ми се поубави со млеко, зависи колку сум гладна и колку време имам некогаш ги оставам 5минутки некогаш ги јадам одма.
   
  На џони џанак му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Од колку отвараат продавниците во сцм ?
   
 17. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.384
  Допаѓања:
  28.901
  Пол:
  Женски
  Треба да ја симнеш апликацијата Zoom cloud meeting и да направиш профил.
  Но, може на youtube да разгледаш упатство за користење од професор д-р Николче Шулевски.
  Има добро објаснување за повикувачот и учесниците на состанокот. Тебе ти треба второто.
   
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.129
  Допаѓања:
  17.375
  Пол:
  Женски
  Жичарата до Водно работи ли?
   
 19. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.916
  Допаѓања:
  3.434
  Купив од електрометал, ама немаше мн ефекти, се лепат ама не сите пак има и мораш плус аутан да користиш
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.916
  Допаѓања:
  3.434
  Не
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.