Општи прашања

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 10 декември 2011.

 1. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  1.209
  Пол:
  Женски
  Некои ми рекоа може и без account, линк ќе ми прателе, и username и password и така да се уклучам.
   
 2. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.384
  Допаѓања:
  28.901
  Пол:
  Женски
  Може и така.
  Ќе одиш на Join и ќе внесеш код (Meeting ID) и пасфорд што ќе го испрати повикувачот на состанокот/предавањата.
  Едноставна е постапката.
   
 3. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Девојки, со што може да се извади флека од кафе на адидас дуксер? Значи се живо пробував 2 дена, ни со вениш не се вади...
  Ве молам помош;(
   
 4. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  2.050
  Пол:
  Женски
  Пробај со оцет и со сол, незнам колку е ефективно ама имам слушано дека помага.
   
  На Mia-K му/ѝ се допаѓа ова.
 5. IChika

  IChika Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  112
  Пол:
  Женски
  Не би се сложила со тебе.
  Најчесто гледаат да дадат минималец, има некои што работат хонорарно без придонеси и колку оствариш продажба толку. Ако е за кол центар за со јазик нешто поголема од минималец даваат.
   
  На poppie, Принцезичка1 и Mantub им се допаѓа ова.
 6. Watermelon96

  Watermelon96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2018
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.061
  Пол:
  Женски
  Omino bianco да пробаш. Досега најефикасно ми се покажа.
   
 7. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  7.185
  Пол:
  Женски
  Јас знам од најк дукс како да се извади, од адидас не.
   
  На SwanMay, Macito007, Iva9612 и 7 други им се допаѓа ова.
 8. bella108

  bella108 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Хелоу дали има некој што чува рипчиња во кугла имам неколку прашања во врска со чувањето бидејќи ми умираат:(
   
 9. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  2.704
  Зависи која фирма, некаде и 18.000 се.
   
 10. burthdaykake

  burthdaykake Активен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  163
  Пол:
  Женски
  Само еден оди и тоа 67.
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  7.869
  Пол:
  Женски
  Јас чувам риби.
  Да не им давате премногу храна? Можеби да е до водата доколку се валка мора да се смени, а ако не стави им сол, солта им помага.
   
 12. Sofronko

  Sofronko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  864
  Пол:
  Женски
  Каде да купам рамки за А5 формат, сакам да урамам слика ама не можам да најдам, во рамстор ги продаваат скапо 800 ден. Дали има на пластичарска? Ај кој знае нека ми пише
   
 13. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Од каде може да се купи бадемово брашно? Има ли по маркетите?
   
 14. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  957
  https://www.instagram.com/deseido.mk/ повели по 300ден се
   
  На Sofronko му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.055
  Пол:
  Женски
  Значи забрането е издавање на смештаи? Не може да се изнајми куќа на планина?
   
 16. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  957
  Screenshot_20200523-213538.jpg
  Каде има вакви?
   
 17. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  973
  Пол:
  Женски
 18. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  164
  Здраво женски, ми се залепи крпа на керамичка плотна, со арф не ми се чисти. Како да ја исчистам?
   
 19. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  591
  Девојки каде да отидам да ме исфенираат убаво на четки , со волумен? ДИОР НЕ
   
 20. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Немам потреба да објаснувам, ама сакам еве.Не сум ни приметила дека сум потенцирала каков дукер, бидејќи беше штотоку подигнат преку достава од моја страна за комшика и додека да го оставам кучето ми го истури кафето на него. Како и да е, стварно и мене ми доаѓа смешно вака коа ќе прочитам :lol:но тогаш не сум ни приметила што сум пишала бидејќи ептен се исплашив дека нема да може да се изади затоа што пробував сепак не беше мој и не ми беше ич сеедно...
  Ии фала на корисничката погоре што ми дала одговор! :hug:
   
  Последна измена: 24 мај 2020