Општи прашања

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 10 декември 2011.

 1. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  36.829
  Течна пудра никогаш не ми оксидирала во паковање така да незнам искрено... јас си ја осветлувам ако ми е малце темна со светол коректор или посветла пудра немам пробано друг начин. Ако е по стара пудрата подобро не користи ја особено ако имаш сензитивна кожа. :)
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.288
  Допаѓања:
  18.060
  Пол:
  Женски
  Ми треба само за подочњаците и на уште две-три точки.
  Не ми треба среќа за цело лице.
  А баш се погоди да немам ни камена ни коректор.
  Ќе пробам да загребсм од коректорот.
  Фала ти.
   
  На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.021
  Допаѓања:
  18.828
  Пол:
  Женски
  До колку работи KFC во Топанско? Не можам да најдам инфо.
   
 4. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  36.829
  Стави тогаш и на вратот малце можеш мешано со крем. :)
   
 5. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  3.077
  Допаѓања:
  9.185
  Каде се продаваат зип кесички?
   
 6. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  3.605
  Пол:
  Женски
  Во dm имам купувано.
   
 7. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.119
  Допаѓања:
  20.637
  Пол:
  Женски
  Минисо во ГТЦ каде се наоѓа поточно?
   
 8. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  2.618
  Пол:
  Женски
  Може некој што знае програмирање C/C++ да ми пише?
   
 9. Arja

  Arja Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  760
  Пол:
  Женски
  Решив да правам млеко од овес сама дома, бидејќи е прелесно и реално поприродно и поевтино од купечките. Ама имам еден проблем. Немам некоја потенка крпа дома или газа како што ја нарекуваат низ видеава. Знам дека постои газа, онаа за правење преврски, но нели е таа некако тесна? Можеби имате некоја подобра идеја или некој/а од вас веќе има правено млеко од овес па може да сподели мислење. Еве едно од видеата што ги гледав на интернет.
   
 10. Arja

  Arja Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  760
  Пол:
  Женски
  Кога одиш во правец од плоштад накај соравија низ ГТЦ, од страната на ДМ, сврти лево штом ќе ја поминеш продавницата на Конверс. И ќе ти излезе од лева страна Минисо. Или тука или на претходното лево треба да се сврти, не сум сигурна. Знам до Минисо има шалтер за подигање на tax free за оние од странство.
   
  На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.553
  Допаѓања:
  132.632
  Пол:
  Женски

  Купи си тетра пелена од бебешките, како гази што се :D таман ќе ти биде.
  [​IMG]
   
  На Bozica1980, Ketchup и Arja им се допаѓа ова.
 12. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  743
  Јас за правење лабне имам користено најголемата газа од Зегин. Дупчињата се доволно големи за да нив истекува течност.
  Ќе го тагнам @Ketchup , он прави вегетаријански млека да ти каже. поточно што користи.
   
  На Ketchup и Arja им се допаѓа ова.
 13. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.813
  Допаѓања:
  36.609
  Пол:
  Машки
  @Arja, газите мислам дека се продаваат во големина. Имаш и поголеми од тие за кои што кажуваш во аптека. Како и да е, мене ептен ми беше комплицирано со газа. Имам една цедалка веројатно земена од Базаро, или Џамбо, со пластична мрежа, ептен ситно направена и преку неа супер се цедеа млеката.
   
  На Bozica1980 и Arja им се допаѓа ова.
 14. vita.nova

  vita.nova Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dali znaete kako mozi da se obojat farmerki vo crno ? Ili postoi mesto kade bojat obleka ?
   
 15. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.442
  Допаѓања:
  29.486
  Пол:
  Женски
  Локацијата е поранешната продавница Агротехна.
   
  На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  Здраво некој да ми каже што го искористил целиот интернет пред да заврше месецот дали од први ќе ми пуштат нет или не за телеком прашувам
   
 17. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  5.166
  Допаѓања:
  22.158
  Пол:
  Женски
  Ќе ти пуштат ако си на претплата :)
   
  На macor24 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
  Да да на претплата сум
   
 19. puffla

  puffla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  22
  Во dm се продава боја за текстил и дома можеш да ги офарбаш.
   
  На vita.nova му/ѝ се допаѓа ова.
 20. MilaSs12

  MilaSs12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Сте порачувале ли од сара фешн?