Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Општи прашања

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 10 декември 2011.

 1. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Најверојатно прашањево е за тука. Знае некој шнајдерка во Карпош, Центар или Ѓорче што би ми сошила ваква сукња?
  Ако знае нека ми пише ЛП итно ми е!
   

  Прикачени фајлови:

 2. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  11.429
  Пол:
  Женски
  Еве ти линкче за Свет http://www.svet.rs/svet_mk ,за убавина и здравје не успеав да најдам ништо :)
   
 3. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.212
  Пак јас! Зошто кога постирам видео од јутјуб ми покажува само линк, а не и видеото, како порано??
   
 4. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.725
  Пол:
  Женски
  Има ли некоја феминка која знае точно кои документи се потребни за пријавување дете ? Може и лп.
   
 5. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  1.585
  Петок вечер треба да преспијам во Битола , бидејќи сабале рано полагам а немам воз толку рано што ми одговара. Некој предлог каде да се сместам за поефтино ? Фала
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  И кај мене исто, а баш сакам да постирам едно интересно видео.
  Знае ли некој како да се појави видеото, а не само линк ?
   
 7. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.820
  Допаѓања:
  17.201
  Пол:
  Женски
  ^^
  Ќе се обидам на најпрост начин да ви објаснам... кога го копирате видеото гледајте да ви излегува вака отприлика http://www.youtube.com/watch?v=Jx2yQejrrUE
  А ако ви се појавува некој знак после линкот пр. = и пак некои букви бришете ги и потоа копирајте го линкот.
  Се надевам ме разбравте. :wasntme:
   
 8. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  624
  Јас вчера постирав едно видео и цело време кога одев на опцијата преглед,ми излегуваше само линкот па така и го пуштив,а уствари кога веќе постирав ми излезе видеото.
   
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Фала, ја најдов финтата, од ембед кодот треба да се избрише се до хттп.
  Фала :*
  Едит: Упс, само линк излегува, никако да се појави видеото. :sweat:
   
 10. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  3.651
  Ако знае некој, да ми дадете линк каде може да го гледам онлајн најновиот број на Убавина&здравје списанието? Нели имаше порано така да се разгледува, не беше цело ама дел имаше. Знам и за Јуник има (па ако не ви е тешко и за тоа може линк :))
   
 11. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.174
  Допаѓања:
  13.249
  Еве ти на српски http://www.lepotaizdravlje.rs/
  а еве за јуник http://www.notformen.mk/ljubov-i-seks/najdobrata-jas/218--3-.html не ми излегува веднаш со весникот, значи кликаш на делчето unique и ќе ти го отвори
   
  На Nymeria му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.371
  Допаѓања:
  6.184
  Jас да ја прашам Горде зошто Гугл го вика Гигл? :lol: Срцка. :lol:
   
  На x.Daisy.x, Doozy и zhap4e им се допаѓа ова.
 13. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Ами накратко :D :rofl: на мило :D :wasntme: затоа 8)
   
  На srcekrsacka, x.Daisy.x, Doozy и 2 други им се допаѓа ова.
 14. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.820
  Допаѓања:
  17.201
  Пол:
  Женски
  Ми треба помош од некој со добро познавање на грчки јазик (читање и пишување).
  Ве молам ЛП.
   
 15. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.680
  Јас да ве прашам вака едно малце чудно прашање. :lol:
  Брат ми како полнолетен може ли да ми оправдува изостаноци на училиште? :wasntme:
   
 16. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  316
  ако прифати професорот може,ама мислам дека само родители може, :D
  инаку да ти кажам мн слатко се изнасмеав коа го видов прашањто :D ,секој со проблемите , :D
  позз :lol: :* :hai:
   
  На мишелџ. и Wild.Child им се допаѓа ова.
 17. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.338
  Допаѓања:
  47.482
  Пол:
  Женски
  Не верувам. Ама нека се обиде, може ќе му успее xD
   
  На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Crucio

  Crucio Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  30
  Каде има путер од кикиритки во центаров да најдам и колку пари е?
   
 19. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.183
  Допаѓања:
  1.007
  Во секој маркет има путер од кикирики,ама не ми текнува колку беше.
  Не е повеќе од 100 ден ;)
   
 20. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.542
  Допаѓања:
  17.542
  Пол:
  Женски
  Девојки како да прикачам фајл шо е поголем од 2 мегабајти??