Општи прашања

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 10 декември 2011.

 1. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.955
  Пол:
  Женски
  Не може да се прикачи.
  Единствен начин е да му ја намалиш величината. Јас така правам со сите фотографии што ги постирам на форумов, затоа што тежат повеќе од 3 мегабајти. :?:
   
 2. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.027
  Допаѓања:
  78.666
  Девојки како се викаше организацијата за помош на нарко зависници. За сида беше ХЕРА, ама за дрогата кај може да најдам информации?
  Се надевам дека сфативте за што зборувам :wasntme: .
   
 3. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  668
  Допаѓања:
  1.405
  Пол:
  Женски
  Ќе може ли некој да ми објасни каде точно се наоѓа Институтот за парламентарна демократија? Ја знам адресата, (Zeleznicka 32-1/10, Skopje, R. Makedonija), но немам идеја каде точно би можело да биде.
  Ви балгодарам :*
   
 4. Lola-M

  Lola-M Популарен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  532
  Железничка улица ти е кога се спушташ од Водњанска улица,после Фуфо, првата улица десно.Тоа е истата улица каде што е Мала станица и Зират Банка.Е, сега број 32 , не знам точно каде е.
  Толку можев да ти помогнам ;)
   
 5. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  Да не мислиш на ХОБС
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 6. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.656
  Како да избришам разговор на Скајп?
   
 7. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Не знам каде би можела да добијам одговор па еве овде ќе пишам. Имам некои сапунчиња што не знам каде да ги ставам, во што. Не сакам во веце да ми стојат туку во некое кутивче .Имам еден од LUSH и ми стои во тоа најлончето. Ама не сакам така. Решение ? :)
   
 8. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.086
  Ќе кликнеш
  [​IMG]
  и ќе се отворе едно прозорче и ќе кликнеш на Privacy кликни на клиар хистори.
   

  Прикачени фајлови:

  • 2ugewcxfd.jpg
   2ugewcxfd.jpg
   Големина на фајлот:
   59,5 KB
   Прегледи:
   371
  На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
 9. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.923
  Допаѓања:
  3.399
  Ај помош!
  Ми текнаа нешто за собава моја, па ај да ве прашам што, како, каде..
  Сакам голем цртеж, али сеа сакам лик. Инспирација добив од едни дечки тука во една скопска населба имаа доста добар графит нацртано.
  Сеа да ми кажете кој би можел да ми нацрта лице на голем хамер
  Каде да го барам, колку ќе ми земе отприлика..?
  Ако не знаете тоа, ај да ми препорачате некој добар уметник кој би можел да нацрта, али сакам доста добро да биде нацртан (освен оние од Рамстор).
  :bow: :bow:
   
 10. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.636
  Ани, а зошто не си ставиш апликација или стикер?? Мислам дека поубаво ќе изгледа отколку хамер. Баш имам едни на фб што прават по мерки.
   
 11. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.923
  Допаѓања:
  3.399
  Размислував и за тоа, мислев и директно да се црта на ѕид, но уште нема кандидат за тоа, па затоа вака на хамер или на било што, само да е бело мислев да се нацрта и после да го залепам на ѕид или ако е помало ќе го урамам. Заш ѕидот е бел, па бел хамер. :)
  А ќе може да ми пратиш само линк од тие од Фејс?
   
 12. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.636
  На annii му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.542
  Да прашам како беше да напишеш нешто и во тој збор да ставиш линк?
   
 14. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.636
  Кликаш УРЛ
  Добиваш ваков изглед:[url][/url]
  Ја бришиш болдираната заграда
  Пишуваш =
  Го пејстираш линкот
  Ставаш ]
  [url][/url] Помеѓу болдираните загради го пишуваш зборот.
  Толку. :)
   
  На Hiii, Sephora и Cacy им се допаѓа ова.
 15. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.463
  Ова ни е новата Сакам да прашам? Старата нема да биде повторно отклучена? :)
   
 16. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  2.286
  Пол:
  Женски
  Некој да не ги има тестовите за полагање возачка во пц или усб? јас ги имам до 10-от па ако ги има некоја ако сака да ми ги препрати... Фалаа :*
   
 17. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.271
  Допаѓања:
  51.850
  Ај тие што почесто патуваат, да не речам секојдневно, што се случува со меѓуградските автобуси ако се е испозамрзнато, со снегови и слично ?? :^) Не сакам да претпоставам, ама веројатно не патуваат, или ??

  Најавуваат да паѓа од тоа проклетијата од четврток, а воопшто не ми се останува заглавена овде до после Нова година. :swear:
   
 18. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.054
  Допаѓања:
  7.984
  Пол:
  Женски

  Не бе Дузи, си возат си имаат тие зимска опрема. Еве ме мене јас 7 години се возам и по мразови и по снегови и по се‘. :)
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Monroe

  Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  416
  Каде можам да најдам играчки на Теа Colors? ми треба за поклон...
   
 20. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Како беше линкот од Т-home или T-mobile, не сум сигурна каде што можеш да пишеш име, презиме или адреса и да ти даде домашен број?