Општи прашања

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 10 декември 2011.

 1. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.542
  http://www.t-mobile.com.mk/public/
  Оваа ли страница ја бараш?

  Инаку да прашам да ми каже некој некоја страница за претварање на пари....Односно од динари во денари.Знам има многу такви страници ама неможам да нјадам :?: Знае некој?
   
 2. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.415
  http://www.t-home.mk/
  :?:
   
 3. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.770
  Допаѓања:
  5.074
  http://coinmill.com/
   
  На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.305
  http://www.whitepages.com.mk ;)
   
 5. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.646
  Мислам дека е ова: http://www.imenik.telekom.mk/
   
 6. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.596
  Има во Рамстор на местото на Графити за кондури што беше..
   
 7. Crucio

  Crucio Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  30
  Како да набавам вијагра без лекаскра потврда? :D
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.100
  Допаѓања:
  37.561
  до колку работи Cтопанска банка? до 17?
   
 9. green.eyes

  green.eyes Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  17.879

  Сите филијали немаат исто работно време... :^) Еве види на линков за која те интересира. :)

  http://www.stb.com.mk/filijali.nspx#start
   
 10. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.646
  Зависи која филијала и во кој град... Еве ти линк провери за каде ти треба ;)
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. sweetgirl92

  sweetgirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  794
  A во битола некој да не знае ? И мене ми треба за поклон :?:
   
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.675
  Допаѓања:
  58.068
  Пол:
  Женски
  Таа во ГТЦ работи до 17 часот, ама не врши секакви уплати после 15 мислам.
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  1.585
  Женски до колку работат кафичите во Скопје преку недела ? Има ли некој што работи до кај 1 ??

  Или мекдоналдс до колу работи ?
   
 14. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.294
  Допаѓања:
  11.671
  Mек доналдс сабота до 1 мислам, преку неделата до 12.
  Не сум баш сигурна, ама така памтам..
   
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.151
  Допаѓања:
  26.685
  По закон не само во Скопје туку и во цела Македонија работат до 12 навечер преку недела. Макар и во 12.05 да има некој и да помине инспекција ќе го казнат газдата. :)
  За викенд истото важи само до 1.
   
 16. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.924
  Допаѓања:
  3.460
  Пол:
  Женски
  Девојки, каде да најдам сијалички во форма на мрежа, испреплетени како во едно, за на балкон???
  Гледав во една маалска продавница ама беа како за на прозор, а во вучко не се такви ко што барам а и се 1000 и нешто (а тоа мало морген, 2-3 добри тури на снег и отидоа, си имам искуство). А во џамбо нема такви...

  Гледав на хартиените кутии до бит пазар, ама незгодно ми беше и не прашав нит какви имаат ниту што цена им се, па ако купувал или се интересирал некој и знае, плисс информ ме :)
  И дали на пластичарската може да има?
   
 17. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  1.643
  Допаѓања:
  11.417
  Пол:
  Женски
  Jас прашував на саем за тие сијалички беа 100 ден :) А иначе слободно купи и од тие сијалички на пазар јас лани купив и еве ги уште работат :)
   
 18. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  1.390
  Пол:
  Женски
  Да не знаете која музичка група е таа ДУО "ТРЕНД " ... :/ :))
   
 19. opal

  opal Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Сакам да си ги дупнам ушите али незнам каде освен битпазар ако некој знае ве молам пишете ми каде и колку е :)
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.908
  Па имаш едно во Буњаковец во пролазите, моја другарка беше во чаршија пред некое време. Можеш и таму да отидеш :)