Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Општи прашања

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 10 декември 2011.

 1. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.701
  Пол:
  Женски
  По закон треба во 12 саат да се гаси музика и да не се служи веке, а ако некој дојде во 5 до 12 ке биде услужен и може да си седе колку сака. :)
   
 2. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Зошто кога ќе одам кај некоја форумџика да ги гледам мислењата на некои ми пишува “имате забрана да ја читате оваа категорија“ или “немате дозвола да ја читате оваа категорија“ ?
  незнам вака нешто беше..Зошто ? :^)
   
 3. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.684
  Пол:
  Женски
  Затоа што, тие мислења се избришани. :)
  Барем јас така мислам. :wasntme:
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.406
  Допаѓања:
  109.401
  Пол:
  Женски
  ^^Нема што да мислиш, така е. Избришани се тие мислења ;)
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.459
  Допаѓања:
  7.881
  Дали знаете кај се продава купечка руска салата во пластични кутии и сл. ?! ;(  Ме настрвивте бре !!!!! :doh:
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.406
  Допаѓања:
  109.401
  Пол:
  Женски
  Имаш во секоја поголема продавница, во Тинекс, Веро, Рамстор имаш и рефус ;)
   
 7. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Знае ли некој да ми каже, дали воопшто денеска работат филијалите на поштите и доколку работат, до колку часот работат?
  Фала однапред :)
   
 8. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.147
  Допаѓања:
  63.678
  Meне денеска ме интересира конкретно комерцијална банка дали работи,онаа главната,и до колку? :)

  ЛилБејби-имаш секаде руски салати Тинекс,Веро,Рамстор ама мене воопшто не ми се вкусни,те советувам викендот да си направиш една ,оти од домашно нема поубаво :mm:
  И да дополнам,дека се настрвив и јас :worried:
   
  На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.964
  Дали некој знае да ми предложи некој мотел,хотел,приватно сместување или што било во Маврово, да е со солидна цена , не многу скапо де :) , утре планирам со мм да одиме, но некако не можам да најдам многу информации на итернет.....ако некој од вас знае да ми каже, итно ми е PLEASEEEEE :tmi:
   
 10. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.924
  Допаѓања:
  3.460
  Пол:
  Женски
  Калиас незнам колку е на време одговоров, но сепак да пишам. Мој совет е на лице место бидејки вака тешко се наоѓа, освен ако немаш од претходни години познат некој и искуство, или пак некој да е отиден веќе и да го замолиш да прошета и да праша и за Вас.
  Ти го препорачувам делот околу Ратрак дискотеката, тука има солидни цени на соби со сопствено вц, а и блиску ти се и ски терените и хотелчињата.

  Инаку, мене ме интересира како се движат цените на оние плута таблите по пазарите или џамбо мамбо (со најмала димензија)?
   
 11. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  409
  Допаѓања:
  190
  јас баш тие табли ги гледав во џамбо, беа 200 или 300 ден
   
 12. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.325
  Допаѓања:
  52.329
  Колку пари е картата за Новогодишниот саем и дали некој бил, па да каже дали е вредно одењето ?? :D
  Јас порано секогаш одев, ама лани не бев, нешто начув не било како што треба. :?:
   
 13. kika13

  kika13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  104
  Дузи ја вчера бев мислам дека 40 денари е карта (не сум сигурна пошо тато плаќаше :D ) има добри работи :!: али само 2 хали се :|
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Loritaa

  Loritaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  660
  Гледам сега тука,ја нема прогнозава што ја даваа за секој град посебно..
  Убаво ми служеше сега зошто нема??
   
 15. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.295
  Допаѓања:
  11.709
  Еи, до кога ќе трае?! И кое време работи?! :$
   
 16. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  9.550
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој која е девојката од рекламата на бимилк,таа што ја има на почетна овде на фемина?
   
 17. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.684
  Пол:
  Женски
  Трае до среда со сигурност, а мислам дека работи до 8 или 10, не сум сигурна.
   
  На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
 18. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.656
  Женски, ај некоја да ми објасни што точно треба да се однесе за вадење на лична карта.
  Планирав да вадам после празниците, но сестра ми запна утре да одам, а немам појма што треба да се однесе.
   
 19. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.459
  Допаѓања:
  7.881
  *Извод од МКР
  *Барањето се пополнува
  *уплатници (не се сеќавам од колку точно пари беа)
  *Копии од ЛК на родителите

  Сепак мораш подетално да се информираш, во некоја подрачна единица на МВР. ;)
   
  На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
 20. invincible.06

  invincible.06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  21
  од колку до колку работи- Новогодишниот панаѓур на скопски саем?? и дали има и облека (имам така слушнато нешто како тезги со џемперчиња и како се движат цените) :$