Општи прашања

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 10 декември 2011.

 1. odeta

  odeta Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  http://uslugi.gov.mk/UslugaDetali.aspx?UslugaID=B9FB5CC62CBD42EF986672AA6BB19C48
   
  На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  Девојки знае ли некоја како може да се пријавам на квизот на Сител ТВ „Се или нешто“?
   
 3. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.887
  Темите што ги нема се избришани?
  Бидејќи повеќето одат во канта, а имам забележано дека некои скроз ги нема. :wasntme:
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.641
  Допаѓања:
  43.590
  Избришани се. :)
   
  На Lov3 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  151
  Еве тука е подетално објаснето.
  http://sitel.com.mk/tv/serii/se-ili-nishto
   
 6. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.086
  Moже ли некој да ми даде некоја идеа за честитка до наставнички совет и класен раководител? Не сакам да биде само со Среќна нова, разгледав низ форумов но не најдов нешто. Фала однапред. :) Инаку честитката е од името на целиот клас.
   
 7. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.629
  Допаѓања:
  3.735
  Женски каде можам да најдам маица со Еминем ? Знам во Рамстор прават така маици ама не знам која им е цената и за колку време ги даваат? Ајде ако знае некоја нека пише итно е :)
   
 8. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  762
  Во Еко или Елит во ГТЦ имаше знам маици со познати (сега сигурна сум дека имаше со метал бендови, може и со Еминам да има). Околу 300-400 беа колку што памтам. :)
   
  На Annie.mk1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Star19

  Star19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  70
  Ме интересира дали може да се смени мејлот што го пишав кога се зачленував м? :^)
   
 10. Whatsername

  Whatsername Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  343
  ^Да, во Контролен Панел -> Профил -> Лозинка и e-mail. :)
   
 11. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  333

  Јас бев вчера, карта е 30 ден и е БЕДОТИЈАААААААА!!!!!! Искрено си ги жалам тие 30 ден!!!,
  Кога ке се спомне невогодишен панаѓур, во мене се враќа еуфоријата од дете што ја имав, надвор беше преполно дедо и баба мразовци, балонии, пуканки,,,, СЕ преполноо, а сега 2-3 штанда за скара и крофни.... влегуваш внатре и од старт почнуваш да си ги жалиш парите!!! Празноо,, штуроо...само 2 хали... полу празни, никаков избор, заостанатаната роба од времето тато кога бил млад..... има нешто овде-онде ама ништо посебно...
  Не ви препорачувам да одитем подобро низ плоштад да прошетате ул.Македонија, отоколу на Саем!!!
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.116
  Допаѓања:
  16.424
  Пол:
  Женски
  Пред прагот на "новиот почеток", Ви посакуваме денови исполнети со професионални успеси, вистински пријателства и моменти што ќе останат вечни во Вашето срце...
  Среќни новогодишни и божиќни празници !

  и долу потписи...
   
  На dancing.queen и daddys.princess им се допаѓа ова.
 13. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  Машките паричници колку чинат отприлика во парфимериите? до 1000 може да се најде некој?
  какви се носат сега со копче или без?
  [​IMG]
   
 14. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.680
  Се учи ли во петок ?
   
 15. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.478
  Не се учи, барем ние не учиме.
   
 16. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.623
  Допаѓања:
  7.670
  Пол:
  Женски
  ^
  Сеуште не ни кажале ништо.Нешто кај нас спомнаа само класен час ќе се имало ама не е сигурно.
  Утре ќе не известат подетално :)
   
 17. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  883
  Ние учиме. :)
   
 18. marica88

  marica88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  5
  Јас му купив на дечко ми кафеав паричник 600 денари без копче :)
   
  На INSIDIOUS му/ѝ се допаѓа ова.
 19. funkygirl

  funkygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  407

  И ние,ама со скратени часови :)
   
 20. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  Кај нас да :)