Општокорисна работа во комунална хигиена, наместо парична казна

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од нина122, 11 март 2021.

 1. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  3.203
  Пол:
  Женски
  Не најдов друга ваква тема па затоа отворив нова, дали некој има искуство со отслужување казна со работа во комунална хигиена наместо парична казна. Како иде постапката, до кој износ на казната може ова да се спроведе, каде може да се обратиме доколку сакаме наместо со пари да ја обработиме казната со работа?
  http://khigiena.com.mk/content/?id=3146
   
 2. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.518
  Допаѓања:
  8.628
  Пол:
  Женски
  За ништо не ги бива.
  Во Македонијава и да тужиш нема да превземат мерки..
   
 3. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  7.552
  Не знам дали ова функционира кај нас. Но добра идеја е.