Орален секс

Дискусија во 'Секс' започната од newring86, 22 ноември 2009.

?

Дали уживате за време на орален секс?

 1. Да, и кога пружам и кога добивам

  1.724 глас(а)
  67,2%
 2. Да, но само кога добивам

  321 глас(а)
  12,5%
 3. Да, но само кога пружам

  197 глас(а)
  7,7%
 4. Не, не сакам орален секс

  325 глас(а)
  12,7%
 1. Animali

  Animali Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.292
  Пол:
  Женски
  @Stark Колку пати при односите, ти си бил само задоволениот, но не и партнерката? Еве кажи си, без нашминкан одговор.
   
  На Desi1991k, cresa-jagoda и DAngel им се допаѓа ова.
 2. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  2.189
  Пол:
  Машки

  Што ако ти кажам, кога ти се си знаеш за мене, повеќе дури и од самиот себе. :D
   
 3. Animali

  Animali Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.292
  Пол:
  Женски
  @Stark Избегнувањето на одговорот, ќе си го сфатам како "сите пати" си бил само ти задоволен , што по мислењата, изгледа не е далеку од вистината.

  Затоа сега некако со поставеното прашање како да сакаше да си го поправиш имиџот од сцената на суво, па потенцираше оти си бил спремен, ама ништо.

  Веча среча следечи пут, за девојката :D
   
  На Different7, Milobebence, Lifelive и 2 други им се допаѓа ова.
 4. asdas

  asdas Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  149
  Ами оти и глата не ја нурна долу, туку само раката си ја пуштил?
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  2.189
  Пол:
  Машки
  Нареден пат
   
 6. AnnaPe

  AnnaPe Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  И двете :inlove:
   
  На Desi1991k, WildMk, diskreten32 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  10.436
  Допаѓања:
  82.757
  Не чекај друг пат.
  Чапај и лижи! :!:

  Од искуство.
   
  На Cloud95, Biny, Stark и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  2.189
  Пол:
  Машки
  Ќе пробам ако избега, ќе се пожалам на модераторите оти ме излажа. :P
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  10.436
  Допаѓања:
  82.757
  :D Не мора кај нив... Мене кажи ми... ќе ти надохнадам некако :D
   
  На Davidmfo и Stark им се допаѓа ова.
 10. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  2.486
  Допаѓања:
  23.003
  Пол:
  Женски
  Епа сега.. ако тргнеш со забите како риба конзерва да ќе отвараш, не да бега, света ќе фати :|
   
  На Nigredo Odor, Milobebence, Mrs.Styels и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Robson

  Robson Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Машки
  Заби у орален се у лимитирана употреба :)
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  2.486
  Допаѓања:
  23.003
  Пол:
  Женски
  Уasss, исто како и оргазмот. ;)
   
  На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  2.189
  Пол:
  Машки
  Че ја изем со заби
   
 14. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  10.436
  Допаѓања:
  82.757
  Не бе заби! Не е стек! Пи*ка е!
   
  На Cloud95, Prijatelot и ALISA0000 им се допаѓа ова.
 15. Robson

  Robson Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Машки
  Оргазмот is a must :) а забите може, а и не мора.
   
 16. Robson

  Robson Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Машки
  Орален секс се подразбира примање и давање......така и мислев....не реков да ја касаш или да му го изгризаш....со усул со забите мислев :)
   
  На mKdevojce, Milobebence и didisi им се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  10.436
  Допаѓања:
  82.757
  Ич со забите!
  Јазикот не ти е за украс!
   
  На Cloud95 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Robson

  Robson Активен член

  Се зачлени на:
  2 април 2019
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Машки
  Секој го палат различни работи :)
  Јас заби не употребувам кога лижам....ама на мене можат да ги применат.
   
  На Animali и WildMk им се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  10.436
  Допаѓања:
  82.757
  Прифатено.:handshake:
  Секој за себе си знае
   
  На Robson и Animali им се допаѓа ова.
 20. Independent Girl

  Independent Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2018
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  772
  Пол:
  Женски
  Na zenski preferiram da praktikuvam. :D
   
  На mentalmk, Brinetka, diskreten32 и 4 други им се допаѓа ова.