Орален секс

Дискусија во 'Секс' започната од newring86, 22 ноември 2009.

?

Дали уживате за време на орален секс?

 1. Да, и кога пружам и кога добивам

  1.771 глас(а)
  67,5%
 2. Да, но само кога добивам

  326 глас(а)
  12,4%
 3. Да, но само кога пружам

  199 глас(а)
  7,6%
 4. Не, не сакам орален секс

  329 глас(а)
  12,5%
 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.284
  Допаѓања:
  102.359
  Нетуку ми давај идеи сега :$

  :D
   
  На didisi, Miki_mat3 и Independent Girl им се допаѓа ова.
 2. Linaathequeen

  Linaathequeen Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2019
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Zdravo devojki izvinete za podrskata nemam mk fond na tel ❤ nov clen sum kakvo bese vaseto prvo iskustvo so oralniot seks cuvstvuvavte li gadenje ili miris? Jas skoro pocnav i mozam da kazam deka ne osetiv nikakvo gadenje ili miris dali sakate koga vi pruzat oralen ili samo koga pruzete? :rofl::inlove:
   
  На Vivid, didisi, diskreten32 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Jordanco Smart

  Jordanco Smart Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2018
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Машки
  Нема ништо поубаво од тоа бе. Да и ги испиеш соковите, а и таа да си има занимација со „алатот“...
   
  На didisi, Jannaj, piksooki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.723
  Пол:
  Машки

  Абе зависи у кој ден е.. не е секој ден добар ден за пиење пичкино сокче:) а занимација нека си има цело време, само да не го стиска превише ус спиење.. ( апел )
   
  На didisi, Sara.KJLR, Linaathequeen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. krofnicka27

  krofnicka27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  7.467
  Пол:
  Женски
  Луѓенца, реално секс без орален секс не е тоа тоа :D
  И мене на почеток ми беше гадно, ама кога пробав сфатив дека не е нииишто страшно.. Баш уште поубаво е кога го гледаш партнерот како ужива :D Но, секако да е обострано, а не ко некои мажиња сакаат само тие да добијат, а да не возвратат..Не може така, другари :D
   
  На Daddy, CoyoteGirl, Vivid и 35 други им се допаѓа ова.
 6. GhostMk

  GhostMk Активен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Машки
  Толку така,без орален како да не е секс,се вжештува атмосферата,и во играта се влегува многу поопуштено,се разбира на обострано задоволство
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  5.023
  Не сум за орален ама ич.
   
  На Nadica1002 и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
 8. Linaathequeen

  Linaathequeen Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2019
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Zosto ne?
   
 9. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  5.023

  Па не ме пали тоа, ако ми се лиже, сладолед ќе излижам пред тоа, па идеме одма на акција.
   
  На LoneWolfGuy и gjoker4e им се допаѓа ова.
 10. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.024
  Допаѓања:
  7.063
  Пол:
  Женски
  И јас не сакав премногу орален мислам дека не бев опуштена но сега би пробала пак хехе
   
  На Cup.cake, MarkoNik, sagittarius989 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  7.065
  Пол:
  Машки
  Па не е наменето за тебе да те пали, туку партнерот и vice versa. :D А сексот е за меѓусебно задоволство, нели? :P
   
  На ane.bella и Herrera им се допаѓа ова.
 12. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  5.023

  Друже, верувај, не сум јас баш по сексот.

  Затоа и не сум ви интересна и слабо коментирам по темиве за секс. :|
   
  На Elf и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
 13. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  1.998
  Допаѓања:
  13.881
  Пол:
  Женски
  Не си ја нашла вистинската личност затоа велиш дека не си баш по сексот, ова од искуството ти го кажувам ;)
   
  На Šaim-se, tigrica92, Alisa22 и 8 други им се допаѓа ова.
 14. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  415
  па искрено .повекје сакам да ме задоволуваат орално ...отколку да задоволувам... ама па не оди баш тоа така :smirk:
   
  На Šaim-se, didisi, Billy Idol и 5 други им се допаѓа ова.
 15. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  400
  Допаѓања:
  159
  Пол:
  Женски
  И едно и друго...обожавам кога ми расте во уста
   
  На MarkoNik, Wallker, Brinetka и 7 други им се допаѓа ова.
 16. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  7.065
  Пол:
  Машки
  Не сум се искажал горе. :D
  Да, сакам и кога пружам и кога добивам, ама повеќе сакам кога пружам. И тоа онака знам во рандом време да го направам. Бакнежи по тело и идам доле. Или да и речам дека сум "гладен" и да и заповедам да ми ги рашири нозете. :P

  Не ме пали ништо повеќе од ова, кога ќе ја видам колку ужива додека ја задоволувам. :wasntme:
   
  На Cup.cake, Ostaveniot, marija305 и 6 други им се допаѓа ова.
 17. Joanna_

  Joanna_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  486
  Пол:
  Женски
  Баш убаво кажано :rofl: Ме изнасмеа.
   
  На MarkoNik, jasbi, Animali и 3 други им се допаѓа ова.
 18. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  400
  Допаѓања:
  159
  Пол:
  Женски
  Хахаха мислам добро се изразив сите овие што не сакале орал, да сфатат во што е целата работа :D:D:D
   
  На jasbi, LoneWolfGuy, The Chef и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.507
  Допаѓања:
  28.382
  Пол:
  Машки
  Секс без орален ко подрум без ајвар:!:
   
  На Cup.cake, jarec6, didisi и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  1.680
  Пол:
  Женски
  Без орален исто како да си немал секс!
  Сакам и кога го пружам и кога добивам. Сакам да гледам како тој ужива, а сакам и кога го добивам многу ме возбудува кога орално ме задоволува и ме гледа во очи. 8-|
   
  На jasbi, Wallker, popeto и 12 други им се допаѓа ова.