Орален секс

Дискусија во 'Секс' започната од newring86, 22 ноември 2009.

?

Дали уживате за време на орален секс?

 1. Да, и кога пружам и кога добивам

  1.804 глас(а)
  67,4%
 2. Да, но само кога добивам

  334 глас(а)
  12,5%
 3. Да, но само кога пружам

  201 глас(а)
  7,5%
 4. Не, не сакам орален секс

  337 глас(а)
  12,6%
 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.417
  Допаѓања:
  123.099
  Може свршила, ама не мора да значи дека да
  И јас сум влечела чаршав, ама не сум свршила
  Прашај си.. може ќе биде искрена и ќе ти каже
  Ама прашај во стилот: Сврши? Ако не, кажи ми кај грешам, што да сменам, за наредниот пат да свршиш.
   
 2. Daddy

  Daddy Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Машки
  Знам знам, осеќам кога се влажни има еден вкус, а после тоа кога ќе сврши има друг вкус и како бело мммм:lol:
   
  На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Daddy

  Daddy Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Машки
  Да да тоа увек, затоа ја научив кога свршува и како побрзо да сврши, и кои лижења повеќе ја влажнат, дали сака плус некое прсте унутра или да и ги масирам ци*ките додека ја лижам или пак да ја држам со една рака над пи*ето а со другата додатно да ја стимулирам се тоа со прашања си научив:lol::lol:
   
  На SunnyGirl2 и Matotheja им се допаѓа ова.
 4. Daddy

  Daddy Активен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Машки
  Мада некогаш и не треба ни да прашам со самите потези што ги прави знам што и прија а што не:lol::lol:
   
 5. annanaa

  annanaa Нов член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  uzivaaammmm
   
  На ana anuska, Wallker, Daddy и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.936
  Допаѓања:
  45.332
  Кога пружиш или кога добиваш ? :D
   
  На LiliBoz и rromanticen им се допаѓа ова.
 7. Dyzen

  Dyzen Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Машки
  И јас а и таа обожава орален.

  Хигиената е #1 за опстанок на овој вид секс.
   
 8. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.785
  Допаѓања:
  21.677
  Пол:
  Женски
  А за другите видови не е? :^)
   
  На Роберт 7, MarianaBT, Alisa22 и 10 други им се допаѓа ова.
 9. Dyzen

  Dyzen Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Машки
  Ти ако се искапиш сабајле, ќе се искапиш пак пред секс?

  А ако веќе има во план орално, нормално мочалата ќе треба да се измијат ;) Прости прашања поставуваш
   
  На DevilGirl212 и Diamant им се допаѓа ова.
 10. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  997
  Пол:
  Женски
  Па по правило треба да си го замиеш пред секс зошто (да ми простиш) цел ден ти се матка у гаќи мочаш па влакненца од гаќите се собрале и оп стај го внатре... не иде..
  Без разлика дали си бањат или не ( и без орал) пред секс треба да се замијат и двајцата :!:
   
  На SunnyGirl2, Роберт 7, candy.cane и 5 други им се допаѓа ова.
 11. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.103
  Пол:
  Женски
  Сакаш да кажиш дека со дечко ти си била излезена на дејт ( пред кој нормално ти си се избањала), се враќате дома и почнувате одма со предигра и ти му викаш чекај одам да си ја измијам?
   
  На Billy Idol и Dyzen им се допаѓа ова.
 12. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  997
  Пол:
  Женски
  ^ ете го одговорот. Да не се повторувам
  Ете сум била со дечко така на дејт, па по дифолт пред да се фатиме за работа он бил тој прв што иде у вц да се замие
   
  На cresa-jagoda и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 13. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.785
  Допаѓања:
  21.677
  Пол:
  Женски
  Не само орално, пред секс нормално дека ќе се измиеш. Што ако си се туширал сабајле. Си бил вц после тоа, вода имаме фала богу нонстоп, влажни марамици исто.
  Не се прости прашања, туку се знае како треба.
  За два часа разлика не зборуваме. Ама ако си се туширал сабајле а имаш секс вечерта нормално е да се измиеш.
  Вц посекако ќе отидеш, не знам што не е јасно.
  За хигиена срамота е и да се зборува.
   
  На Роберт 7, candy.cane, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 14. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.103
  Пол:
  Женски
  Точно дека е, ама јас правам муабет два три саати разлика, не од сабајле до вечер. Ама еве членката погоре ме просветли дека и тогаш треба :D
   
  На Dyzen му/ѝ се допаѓа ова.
 15. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.785
  Допаѓања:
  21.677
  Пол:
  Женски
  Мислам дека се однесуваше на мојот коментар. Бидејќи го избришав па таа коментираше па јас по неа.
  Како и да е, се разбравме. :)
   
  На NNK19 и DevilGirl212 им се допаѓа ова.
 16. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  997
  Пол:
  Женски
  Да, се однесуваше на одговорот на @IM.TMKQ а не на твојот :D
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dyzen

  Dyzen Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Машки
  Да знам 1 недела дејт.

  Зборувам за пар што живее со месеци или години заедно.

  Не гледам потреба да го мијам ако сум се капел пред саат два три.

  И ти стварно мислиш дека ако се замие машкото нема Left over од мочка.

  Незнам со која потреба коментираш без асални аргументи. Самата себе си се тролаш.
   
  Последна измена од модератор: 7 ноември 2019
 18. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  456
  Допаѓања:
  997
  Пол:
  Женски
  Не, не една недела дејт.
  Да живееме заедно во брак сме и практикувме миење пред секс.
  И муабетот мој беше не за саат два пред секс туку од сабајле бањат а навечер секс.
  И последното не знам дали за мене се однесуваше бришењето коментари а и да е за членката @IM.TMKQ ќе застанам во нејзина одбрана зошто го избриша коментарот за да направи цитат за тебе и за другата членка (знам зошто го видов пред да го избрише);)
  Едит: не за left over од мочка туку за влакната што си ги собрал од гаќите
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 19. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.785
  Допаѓања:
  21.677
  Пол:
  Женски
  Џабе докажуваш. Наместо секој да е свесен дека тоа мора и треба да се прави тој упорно докажува спротивно. Се гледа свеста за хигиена до кај ни е.
  Демек ако во брак сме, готово распушти се и не води грижа за себе.

  Се знае дека после вц не е исто како после туш и секој треба да е свесен за тоа. Не знам што се дебатира цел ден за основни работи. :^)
  Па и секс да немам бе 2 пати во ден мора да се пресоблечам и измијам/туширам, не па во тој случај.
   
  На Роберт 7, SummerGirl, NNK19 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.546
  Допаѓања:
  3.083
  Пол:
  Женски
  Ве читам и се прашувам секој секс ви е испланиран пред време?
   
  На Billy Idol, T.e.d.d.y, LiliBoz и 4 други им се допаѓа ова.