Орален секс

Дискусија во 'Секс' започната од newring86, 22 ноември 2009.

?

Дали уживате за време на орален секс?

 1. Да, и кога пружам и кога добивам

  1.791 глас(а)
  67,4%
 2. Да, но само кога добивам

  331 глас(а)
  12,5%
 3. Да, но само кога пружам

  200 глас(а)
  7,5%
 4. Не, не сакам орален секс

  334 глас(а)
  12,6%
 1. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.516
  Допаѓања:
  14.464
  Aко не си во постојана врска, и мењаш партнери повремено, секако дека секој секс е минимум седум часа однапред испланиран. Со клистрација, взаемни депилации, туш, обезбедување пешкири, храна после секс, водени ресурси за рехидрација и остали ритуали. :D
   
  На jasbi, spacegirl92, candy.cane и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  643
  Допаѓања:
  1.834
  Пол:
  Женски
  :D:D:D
  Замисли стануваш сабајле во 7 и звониш на дечкото да договорите секс за вечер. Се тушираш, одиш на работа. Се враќаш се тушираш, одиш на дејт, се враќате дома, се замиваш и може да се сексаш слободно :D:D:D:D
  Шала настрана ама си замислив каков би ми бил денот ако цел ден ми се врти околу сексот и подготовките, се изнасмеав. :D:D:D
   
  На jasbi, Brinetka, Billy Idol и 3 други им се допаѓа ова.
 3. me again

  me again Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2018
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  246
  Пол:
  Машки
  Eve kolku da ne zabegame od temata za oralen seks,...imav situacija koga so mojata partnerka bevme izlezeni vo kafana,.
  Taa poslobodna od mene bidejki jas vozam se podnapi.. malku bese vo kafana pa na izleguvanje zemavme i edno sise so nas....
  Casata se prelea koga stignavme vo garaza....
  Tamu se sluci oralen seks [ zadovoluvajki me mene] so toa sto prethodno ja napolni ustata so alhohol(facepalm)(facepalm)...osven dobrata dezinfekcija, vo nikoj slucaj nemozev da svrsam bidejki alhoholot mi deluvase kako opivka vo zab......:nod::nod:...
   
  На SummerGirl, Spiceyourlife и Anon им се допаѓа ова.
 4. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  942
  Пол:
  Женски
  Да, на закажано имаме секс(facepalm)
   
 5. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  1.064
  Пол:
  Женски
  Па изгледа :rofl:
   
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.875
  Допаѓања:
  116.434
  А можи и во постојана врска да си, ама се спремаш за 'екстерно' :lol:
   
  На jasbi и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 7. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  942
  Пол:
  Женски
  Да бе.. ко мој термин:rofl:
   
  На Bogdanaboki, jasbi, Brinetka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.369
  Допаѓања:
  21.631
  Пол:
  Женски
  А замисли кога е лето. И да си туширан/а два-три саати порано, пак ќе се препотиш. :D
   
  На Brinetka, candy.cane, IM.TMKQ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.939
  Допаѓања:
  123.232
  Пол:
  Женски
  Не збори така родител си. Сигурно не си добра мајка и имаш швалер.
  :)
   
  На didisi и SummerGirl им се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.369
  Допаѓања:
  21.631
  Пол:
  Женски
  Види вака....Кога планирам да се онадам со комшијата, не се туширам....затоа што пред тоа сум се туширала. Доволно е едно туширање. Па ќе лижеш солено. :D
   
  На King4ee, jasbi, didisi и 7 други им се допаѓа ова.
 11. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  8.436
  Пол:
  Машки
  Замислувам така во наплив на страст некаде на отворено, преминува работава во орално задоволување, ама пред да почне, едниов партнер му вика на другиот:
  "Абе се зами ли ти?"
  "Не. Пред да искочиме се избањав."
  "Лелее трк барај градска чешма и пикај го/ја под вода." :rofl::rofl::rofl:

  Абе луѓе, сексот сам по себе е нечист. Се менуваат флуиди, микроорганизми. Некогаш имаме и контакт со крв...
  Што не го оправдува неводењето на хигиена. Ама ова вашево со замивањево е... :rofl:

  Не знам како воопшто имате секс кога оволку се гадите. :D
   
  На crimson, Gosh, jasbi и 5 други им се допаѓа ова.
 12. NNK19

  NNK19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  942
  Пол:
  Женски
  Не е за гадење бе друже.. еве пример јас сум подложна на инфекции и не сакам туку така да имам секс. Зборувам за незаштитен не со кондом :!:
   
  На cresa-jagoda, SummerGirl, IM.TMKQ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Dark_Lady997

  Dark_Lady997 Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2019
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Обожавам:inlove:
   
  На Desi1991k, me again, Dirizabl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  8.436
  Пол:
  Машки
  Кои инфекции жити се можеш да спречиш да ги добиеш при незаштитен орален секс со тоа што ќе се заплакнеш пред истиот?
  Мислиш дека ако некој се заплакне нема да ти пренесе Кламидија или не дај боже Сифилис ако има?

  Со какви ти ликови одиш? Пошто пиша дека си подложна на инфекции. Или сакаше да кажеш иритации? Пошто само тоа можеш да добиеш од недоволно хигиена.
   
 15. Dirizabl

  Dirizabl Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  E ova e vistinski odgovor na postavenata tema ,konkretno bravos ;)
   
  На Thelee му/ѝ се допаѓа ова.
 16. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  20.549
  Пол:
  Женски
  Кандида пример.
   
 17. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  864
  Допаѓања:
  1.518
  Пол:
  Машки
  Јас сакам да пружам. :$(tumbleweed)
   
  На marija305 и Ostaveniot им се допаѓа ова.
 18. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  8.436
  Пол:
  Машки
  Како ќе ја спречиш кандидата со тоа што ќе се одмиеш пред секс?
  Една од причините за пореметување на флората кај вагината и доаѓање до инфекција на кандида е и хигиената, но ако истата не се одржува редовно, нема врска тоа дали во моментот пред секс (орален во случајов) ќе се замијат интимните делови.
  Ако веќе пак ја има и се лечи партнерот од неа, повторно тоа замивање нема да вроди со резултат и шансите да се пренесе ќе бидат исти, јер, јбг, не се лечи само со сапун, туку треба и лекови.
  Од друга страна пак, никаде не спомна орална хигиена, т.е миење на заби пред секс преку кои партнерот може да ти пренесе кандида, што само кажува дека не се работи за страв од инфекции туку за обично гадење.

  Барајте си партнери што одржуваат редовна хигиена, што се комуникативни и сексуално образовани и со кои ќе може да делите симптоми и ако истите ги има да оладите тогаш од секс или пак да употребувате заштита, за да ги намалите шансите да си ја пренесете инфекцијата.
   
  На Gosh, jasbi, IRBBB и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.419
  Допаѓања:
  18.328
  Коа станува збор за кандида, можеш секој ден да одржуваш хигиена и пак да ја имаш од други причини.
   
  На jasbi, Alisa22, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
 20. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  20.549
  Пол:
  Женски
  Па не се зборува само за хигиена пред секс. Редовна нормално, но и пред исто е толку важна.
   
  На Alisa22 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.