Орален секс

Дискусија во 'Секс' започната од newring86, 22 ноември 2009.

?

Дали уживате за време на орален секс?

 1. Да, и кога пружам и кога добивам

  1.804 глас(а)
  67,4%
 2. Да, но само кога добивам

  334 глас(а)
  12,5%
 3. Да, но само кога пружам

  201 глас(а)
  7,5%
 4. Не, не сакам орален секс

  337 глас(а)
  12,6%
 1. Stojanka1858

  Stojanka1858 Нов член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2020
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Ако држел хигиена нема ни да фати
   
 2. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  1.368
  Пол:
  Женски
  Barem da pokazheshe so vibrator,dildo,banana,krastavica kako gji turka do grlo(facepalm)....za nas poglupite da sfatime,oti dzabe teorija ako nema praksa....mi se gadi od vakvi pametni kako ovaa:puke:
   
  На Valeri@GIRL, Jane.Birkin, Miki_mat3 и 4 други им се допаѓа ова.
 3. (Lord)

  (Lord) Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Машки
  Девојката не рече дека имала се*с одма со плашење може се задоволувала сама
   
 4. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  10.337
  Пол:
  Женски
  Ако е толку глупа да мисли дека од свршување се губи невиност, нека се утепа искрено.
   
  На *Amethyst*, Joanna_, ninja35 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Harley Quinn

  Harley Quinn Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2020
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Па добро може девојката е помала и штотуку влегла во сексуалниот свет. Секој има право да праша или да се пожали на форумов без разлика колку е глупаво, се учи. И јас на почетокот го посетував форумов за да научам нешто бидејќи немаше кој да ми каже. Не мора одма со навреди и смеење.
   
  На buba4e89, piksooki, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.722
  Допаѓања:
  13.322
  Пол:
  Женски
  А зашто се впушта во такви работи ако се нема едуцирано?
   
  На SummerGirl, cresa-jagoda и ane.bella им се допаѓа ова.
 7. Harley Quinn

  Harley Quinn Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2020
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Мисли дека никој на почетокот не бил едуциран кога прв пат почнал да мастурбира. Јас не знаев што е тоа и продолжив да го правам бидејќи ми беше убаво. И чисто информативно, од форумов дознав за мастурбирање, секс и така натака.
   
  На mira.mira, WildMk и Dannyz01072017 им се допаѓа ова.
 8. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  10.337
  Пол:
  Женски
  Јасно, ама како може да не знае дека невиност се губи само со секс (макар да е и орален, анален, рачен) ? Не викам дека е битна невиноста, апсолутно не е, али буквално дете може да доживее оргазам од самозадоволување, и тоа никако не значи дека веќе не е невино.
  И јас сум прашувала глупи прашања тука од паника, ехе, ама овие ствари се common sense.
   
  На SummerGirl, cresa-jagoda и Jane.Birkin им се допаѓа ова.
 9. Harley Quinn

  Harley Quinn Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2020
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Епа ете не знаела, ама затоа сега знае. Сите го имаме поминато тоа
   
 10. Jane.Birkin

  Jane.Birkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  1.733
  Пол:
  Женски
  Никој нема да искоментира за нејзината коса, веѓи, трепки и кармин? :wasntme: :rofl:
  Советите да речеме 50% точни ама начинот, тоналитетот и споредбите што ги прави:headbang: :rofl: се смеам од прееска :makeup:
  Значи...усисивач :!:
   
 11. NoLimit

  NoLimit Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2020
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Хахах ме изнасмеа, тоа не знам како е т.е не знам како си дошла во таква ситуација, додека стигне таа доле, тој веќе пораснал па нема што да и расте в уста.:D
   
 12. The doctor

  The doctor Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2020
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  19
  Sekoj e razlicno
   
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.417
  Допаѓања:
  123.099
  Гледај ти да ти расте вагината в уста.
  Двострана работа е сексот... ако не.
  --------------------------

  Во државава имаме општо проблем со неинформираност на младината кога е во прашање сексот и се' поврзано со него.
  Дома не се зборува, на школо нема сексуална едукација.
  Од кај да научат децата?
  Од порничи учат... ете од кај.
  А порничите се даааалеку од реалноста и битните информации кои треба да ги имаат пред да се впуштат во било каква сексуална активност.

  Освен форумите, (по)паметно е да читаат на медицински сајтови... додека не се смени културата на отворено разговарање за сексот и адекватна сексуална едукација во домовите и школите.

  Секоја чест на исклучоците.
   
  На flawless_, Ursi, Принцезичка1 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  1.694
  Пол:
  Машки
  Јас од една тетка учев. :makeup:(hollest)
   
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.417
  Допаѓања:
  123.099
  Колку години имаше?
   
 16. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  1.694
  Пол:
  Машки
  Не е битно тоа сега. Битно е искуството.
   
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.417
  Допаѓања:
  123.099
  Битно е, и тоа многу.
  Имаше повеќе, или помалку од 14?

  Не мора да кажеш.
  Ама ако си бил до 14, а таа полнолетна, тогаш е сексуално злоставување, а не секс
   
  На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.694
  Допаѓања:
  22.504
  Пол:
  Женски
  Е како не е битно. Кога веќе пишувате, пишувајте како што треба. И ние младите треба да извлечеме поука. :D
   
  На jasbi и deskarada им се допаѓа ова.
 19. (Lord)

  (Lord) Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Машки
  Ав колку навалувате човекот да се осеќаше злоставуван зарем не ќе кажеше... Задоволен си е со едно искство плус во позитивна смисла :nod:(y)
   
  На Valeri@GIRL, ЕденЧлен, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.417
  Допаѓања:
  123.099
  Законот е јасен.
  Дете не е способно да даде согласност.
   
  На Valeri@GIRL му/ѝ се допаѓа ова.