1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Орален секс

Дискусија во 'Секс' започната од newring86, 22 ноември 2009.

?

Дали уживате за време на орален секс?

  1. Да, и кога пружам и кога добивам

    2.176 глас(а)
    67,6%
  2. Да, но само кога добивам

    388 глас(а)
    12,0%
  3. Да, но само кога пружам

    254 глас(а)
    7,9%
  4. Не, не сакам орален секс

    402 глас(а)
    12,5%
  1. elena99

    elena99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    20
    ako ti e samo sram pokusaj vo temno neka ne te gleda i posle nekolku pati ke se otpustis i se ke bide kako so treba i jas go imav istiot problem i prvite nekolku pati go pravev toa vo totalna temnica a sega mi e seedno, a ako e i poradi higienata slobodno reci mu i koristite vlazni maram4inja nema da ti se nalute ce te razbere.
     
    На Cecko85 и butik им се допаѓа ова.
  2. Sandra-Di

    Sandra-Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2009
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    70
    ahhh kolku samo sakam i edno i drugo.
    No se sekjavam porano i mene mi bese sram da mi pruzaat oralen, toa e valjda normalno dodeka da probas i da sfatis kolku e volsebno :)
     
    На Cecko85 и butik им се допаѓа ова.
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Se soglasuvam na pocetokot e nezgodno ama posle...:D
     
    На s.a.m.a, Dust, ana-banana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. coca

    coca Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    4
    OBOZAVAM 69 :D ,SAMO STO MOJOT PARTNER NESAKA :evil:
     
  5. natasavip

    natasavip Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    8
    mmmmmmmmmm najdobar seks ti mu go pusis a on ti ja lize probajte ke vidite
     
    На kumanovoGoran, pikolino, marincence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. numberone

    numberone Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    ivan4e probaj nema da zgresis i jas bev takva kako tebe nikako ni liz ni push :D sega bez toa ne pocnuva nisto cuvstvoto e najjjjjjjjj ubavo ke letas prviot pat ke ti bide sram posle toa ke baras :D najubavo e :oops:
     
  7. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    мене многу ме голицка кога дечко ми ми пружа незнам зашто :? иначе да му пружам јас на него и мене ми е убаво кога го гледам како ужива :lol:
     
  8. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Za mene tuka pocnuva se i toa traeeeee i trae do dusa i nekogas i tuka se zavrsuva ,slatko e i za mene dobro galenje (taka jas si go vikam) doveduva do uste podobar sex.
     
    На Cecko85 и Chiwawa1208 им се допаѓа ова.
  9. ma4ence-d

    ma4ence-d Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    8
    Лижење....:(

    Luge ajde kazete mi sto da napravam.. odam so decko mi godina i pol i koga imame odnosi normalno jas mu go pu*am... no neznam dali mi e gnasno ali toj kaj mene ne go pravi toa i pokraj toa sto jas go obozavam toa custvo... sekojdnevno vrsam higiena i celo vreme stavam mirizlivi kremi na vaginata, neznam sto e problemot.... aj vemolam kazete mi sto da pravammm....
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Епа многу едноставно...ќе му кажеш дека си сонувала дека ја правите позата 69 и дека многу те возбудело тоа.Ќе го прашаш дали сака и во јаве така да те возбуди и готово...веруј ми дека нема да те одбие.Среќа јас го немам тој проблем :)
     
    На s.a.m.a и Cecko85 им се допаѓа ова.
  11. praski4ka

    praski4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    42
    Jas da se pofalam na temava,sinokja za prvpat ,,go lapnav",hahahah....I se za4udiv od samata sebe,tolku sum bila protiv toa,sum mislela deka ke mi e gad i ke povratam,nema vrska,voopsto ne mi bese gadno!E dobro sea,mi bese sram pa isklu4iv se sto dava bilo kakva svetlina(duri i grealkata),ama normalno e mislam,prv pat.Bitno e deka rezultatite se odli4ni,on e prezadovolen a so samoto toa i jas sum srekjna.Inaku za lizenje,mi ja lize otkako znam za nasiot seksualen zivot i 4uvstvoto e fenomenalno,nitu ednas ne sme po4nale bez prethodno lizenje.
     
    На s.a.m.a, kumanovoGoran, Cecko85 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Sovet za site na koi im e gadno - postojat ovosni kondomi i mn se dobri :)
     
    На Cecko85 и ginecolog2 им се допаѓа ова.
  13. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас никако да го .. као што викаш '' лапнам '' хахаха .. секојпат коа праиме нешто ми иде али незнам што како хах :) За лижење он .. више којзнае колку време .. а јас се мислам у последно време , и така хах :oops:
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. praski4ka

    praski4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    42
    Pa taka be srce,ke go javnes(me razbiras sto sakam da kazam,on dole ti gore,so prethodno soble4ena bluza )i kako sto se lapate,ke po4nes da go lizes i grickas od vratot pa nadole,po gradite,bradavicite,stoma4eto,i op!doagjas do celta!lizes nagore nadole pa glav4eto,posle go drkas so rakata i mrdas so glavata gore dole,pak lizes nagore nadole,gi smukas malku jajcata,pa pak se odnovo....Otkako ke zavrsi celiot 4in,ke go prasas kako bilo i kade ti se greskite za da znaes za drug pat.Mnogu normalno deka ke ti kaze,ova ne trebase vaka,ona trebase taka...ali toa e ok,bolje taka nego da oseti deka si ima rabota so profesionalna pusa4ica,hahahha...So srekja
     
    На kumanovoGoran, Cecko85 и PericaD им се допаѓа ова.
  15. Fairybell

    Fairybell Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    37
    Ej devojki taa rabota e super,barem mene.I jas porano vikav toa cudo vo moja usta ne,ako sakas poveli lizi kolku sakas.Ama da vi kazam pravo do majstorot e:)I dvajcata uzivame mnoooogu.A sovet za tie sto im e gadno malku:
    1.Obavezno da ste taze izmieni i dvajcata,oti sepak se genitalii
    2.Probaj namackaj go so med ili preliv od cokolada,pa da vidis ubavina:)))Ne vi trebaat ovosni kondomi veruvajte
    Aj so sreka sega,pa pisete dali koristelo nesto od sovetive:)
     
    На GoranKumanovo и Cecko85 им се допаѓа ова.
  16. Slatkica

    Slatkica Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    hej devojki jas sum nova na sajtov pa se nadevam i mene ke mi pomagate so vasite soveti.Znaci imam edno prasanje do vas: jas znaci dosega sum nemala oralen seks, no bi sakala da probam, no mn mi stram kako ke mu recam na partnerot: "poveli lizi" kako odat tie raboti........ zbuneta sum.... inace imam seriozna vrska do1ipol godina pozzzz i fala
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. doktorka

    doktorka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    7
    iskreno devojki obozavam oralen...........nemozam da se zamislam da imam sex bez prethodno oralen da imam neznam strasno me pali toa i duri nekogas ne mi ni treba vaginalen uzivam koga jas ke go" lapnam" :oops: on ne ni mora da mi ja lize ja poveke sum za ja nego da mu go ovozmozam toa
     
    На s.a.m.a, Cecko85, Chiwawa1208 и 3 други им се допаѓа ова.
  18. vesne

    vesne Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Лично мислам дека испушташ големо задоволство,пробај и мене ми беше во почетокот гадно ама сега и често го заменувам со нормален секс едноставно така повеќе уживаме и двајцата!
     
  19. vesne

    vesne Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Сакаш искрен одговор,не вели повели лижи него почни ти да лижеш па ќе дојде ред и на него верувај прекрасно е а повеќе мажите сакаат да им го лижат, во секој случај задоволството е големо и фрли го страмот така и за него ќе бидеш поинтересна. :lol: :oops: :P :lol:
     
  20. arwen

    arwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    So kondom ne e ednakvo ubavo kako bez kondom.. jas bi preporacala intimen gel ili intimen sapun so senzualen miris... a uste poubavo e otkako ke se izmiete i ke se spremite za oralniot seks da se mackate so ovosen serbet ;) nema da zazalite :D
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.