1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Орален секс

Дискусија во 'Секс' започната од newring86, 22 ноември 2009.

?

Дали уживате за време на орален секс?

  1. Да, и кога пружам и кога добивам

    2.176 глас(а)
    67,6%
  2. Да, но само кога добивам

    388 глас(а)
    12,0%
  3. Да, но само кога пружам

    254 глас(а)
    7,9%
  4. Не, не сакам орален секс

    402 глас(а)
    12,5%
  1. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    Не знам , ама мене со овошни кондоми ми е многу подобро, баш е вкусно :oops:
     
    На Vladus и Koalica им се допаѓа ова.
  2. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Освен што е вкусно, немора да си укочена плашејки се кога и каде ќе сврши :D
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Hmm znaci treba da se proba i so ovosni kondomi :):D aj bas da vidam kako ke ni ide. Samo ne znam dali na deckoto mu e ist filingot...
     
  4. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    па почни прва, дај му ти нему орален и ваљда ќе сфати. ако не сфаќа тогаш културно ќе си му кажеш.. нема тука срамење... единствено треба да сте опуштени и да не се рамите еден од друг.. јас првиот пат кога му пружив на дечко ми орален мислам дека ќе се онесвестеше, а мене ми беше преубаво кога го гледав така возбуден. обожавам да го гледам таков... прво ми беше незгодно како да почнам, дали ќе му се допадне, како точно тоа се прави али испадна супер на крајот...
     
    На Cecko85 и Chiwawa1208 им се допаѓа ова.
  5. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    RainBow можеш само да пробаш- не е задолжително секој нареден орален секс да биде со кондом:D Поздрав
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mirka

    mirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    ivan4e stom sakas dovoli mu! ti kazuvamnajsigurno deka ako odrzuvas higiena nema da oseti neubav miris pa nitu grd vkus! decko mi veli deka ima kisel vkus sto e normalno, bidejki ph na vaginata e kisela! cuvstvoto e preubavo i vredi da se proba a za uste pogolemo uzivanje probajte 69!
     
  7. mirka

    mirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    pa i ne mu e bas ist! jas probav ama veli deka ne go oseka mnogu jazikot moj i filingot ne ist! vistina e deka se vkusni tie ovosni kondomi ama vozbudata ne e ista! podobro e da probas so nekoj preliv,bilo ovosen,cokoladen...
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Pa sum probala so prelivi i slagovi :) i se soglasuvam deka vozbudata ne moze da bide ista...aj ke si se drzam ja do veke isprobanoto :):D
     
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    А бе чисто си е чисто,без помагала :) и во поза 69 :)
     
    На Dushichka и bayan им се допаѓа ова.
  10. bibitri

    bibitri Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    19
    moras da probas se!!!! zasto da si ukratuvas i da go ostavas deckoto so neostvareni fantazzi. Mnogu e ubavo vo dvata slucai. Higienata e bitna
     
  11. Annika

    Annika Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    63
    За тие што се гадат :
    Неговиот пенис е дел од неговото тело, штом го сакате него треба да го сакате и секој негов дел :)
    Ако се врши хигиена не е ништо страшно туку напротив со тоа што му пружите задоволство нему ќе бидете задоволна и вие
    Сигурно нема да му кажете на дечкото не ти го пушам затоа што ти е одвратен, неговиот пенис е неговата гордост, неговата машкост така ќе го навредите . И на крај за проба не се дава пари :D Пробајте ќе се изненадите
     
    На Cecko85, Aleks96 и figgiMK им се допаѓа ова.
  12. sexysexy6699

    sexysexy6699 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    6
    Probajte da mu pruzite dodeka vozi nakaj doma posle zaednicko pominatata vecer,ke vidite kakov izraz ke ima na liceto ;)
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. marimari

    marimari Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    UBAVA RABOTA E ZA ONIE KOI SE "POJAKI NA ZELUDNIK" :D . KAKO I DA E SE E UBAVO I ZADOVOLUVA SAMO AKO E ODOBRENO OD DVETE STRANI I AKO KAKO STO KAZAA NEKOI NAVISTINA SE ODRZUVA LICNA HIGIENA. VASE E SAMO DA SE OPUSTITE I DA UZIVATE A KOGA KE GO DOBIETE POTREBNOTO VREME E I DA VOZVRATITE VO ISTA MERA
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Augustina

    Augustina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    36
    sakam oralen seks :) se trudam da go zadovolam na takov nacin partnerot i uzivam vo istoto, i se rabira deka sakam da dobivam oralen seks, ne samo da pruzam :lol:
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. maja.ivona

    maja.ivona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    14
    jas redovno na mazmi mu go pruzam toa zadovolstvo,i toj veli deka oralniot seks e mnogu podobar od vaginalniot.ama on mene retko mi ja lize.veli deka nekako mu e glupavo da me lize dole koga celata ke mi se razligavi.ama kolku tolku odvreme navreme pak aterot mi go pravi,i jas se razbira deka uzivam,samo sto sakam kolku e mozno pocesto da mi ja lize.pa sakam da prasam dali ima i nekoi masla koi ke mu bidat nego od korist da ne mu e bas neugodno dodeka ja lize.a inaku redovno odrzuvam higiena i se mackam so ulje mirizlivo.pozz
     
    На Cecko85 и Porter им се допаѓа ова.
  16. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Devojki da ve prasam nesto... Imam so decko mi oralen seks i zadovolstvo mi e da mu pruzam i ponekogas i mene mi e ubavo, no koga on mi pruza me boli? zasto e toa taka? Ima li nekoj drug sto go boli dali e toa normalna pojava ili? pisete ve molam
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. mimeE

    mimeE Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    pa da ali obi4no maskite nesakaat da koristat kondomi posebno koa im go pu6i6 :?
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Му спомнав јас за овошниве кондоми и ми вика Ако имаш проблем нешто и не можеш или не сакаш кажи ми, зашо со кондомот нема да ми биде исто, така да боље да не праиме ништо. А јас само дадов предлог :) И тоа е.
     
  19. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    uzivam i koga mi go pruzi toa zadovolstvo i koga mu go pruzam jas :) za se ima kompromis neli :) ubavo ni e!!! :roll:
     
  20. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    ДРУШКИ ДА ВЕ ПРАШАМ А ОДИТЕ ЛИ ДО КРАЈ !!! ЈА ГОЛТАТЕ ИЛИ ПАК :?: :?: :?:
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.