1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Орален секс

Дискусија во 'Секс' започната од newring86, 22 ноември 2009.

?

Дали уживате за време на орален секс?

  1. Да, и кога пружам и кога добивам

    2.174 глас(а)
    67,6%
  2. Да, но само кога добивам

    388 глас(а)
    12,1%
  3. Да, но само кога пружам

    254 глас(а)
    7,9%
  4. Не, не сакам орален секс

    400 глас(а)
    12,4%
  1. andrijances

    andrijances Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Имам пробано по желба на партнерот,но одвратно е ...........никогаш повеќе,блјак
     
  2. S.d

    S.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    ммм...зашто никогаш повеќе???...и јас така мислев и првиот пат ми беше страв како ќе го направам тоа и мислев дека ќе ми биде гадно...после тоа се беше ок...сега дури имам голема желба да го задоволувам дечко ми орално...и фала богу воопштп не ми е гадно:))
     
  3. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.170
    Uzivam koga gledam kako paga vo trans od moite "tehniki"! Se topam koga gledam kolku samo uziva vo se. Postojano se trudi prvo toj da me zadovoli, pa potoa ako sum raspolozena i jas. No nekako seuste mi e sram, iako kazuva deka sum mn. vesta vo toa. A i sram mi e koga toj me zadovoluva, ednostavno nemozam da se opustam maksimalno seuste.
     
    На veren и Chiwawa1208 им се допаѓа ова.
  4. sweetbutterfly

    sweetbutterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    obozavam da go zadovoluvam mojot partner a isto i toj mene... ponekogas oralniot seks mi e podobar odkolku "normalniot"
     
    На sagittarius989 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.747
    Допаѓања:
    32.109
    Пол:
    Женски
    Денес имав орален секс за прв пат (го задоволував партнерот) и никогаш повеќе. Ми беше многу гадно.
     
    На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    ne se navreduvaj,ova mislenje ne e samo za tebe tuku za site sto mislat kako tebe-nema zasto da ti bide gadno od covekot so koj imas sex,i so kogo si zaedno,pa ne znam za sto da se raboti.ne mora da se slozis so mene,toa e moe mislenje.a i ti bilo prvpat,ne znaci deka sledniot pat nema da ti se dopadne
     
  7. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    devojki eve ja kako osnovac na temava se nemam javeno ic - bas mi e drago na odzivot za diskusija na temava inace :clap:

    ja koga ja postaviv temava bese radi toa sto toj period ja pocnav da se obiduvam oralno da go zadovolam devko mi (posto prethodno samo on go pravese toa ;) ) i posto mene ne mi bese nesto koj znae sto, vikam aj da vidam kako razmisluvaat drugite devojki.
    togas ne uzivam ama sega go obozavam oralniot. kaj mene bese vo prasanje sram-ja koga ke pocnev si zamisluvav kako li izgledam od strana i me fakase sram i ic ne uzivav :oops:
    sega vise ne - ja obozavam fackata na decko mi koga ke se spustam dole :lol: :lol:
     
    На Tute му/ѝ се допаѓа ова.
  8. S.d

    S.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Знам како ти е,јас имав уплав од тоа....се плашев кога дечко ми ќе ми го спомнеше тоа и посакував никогаш да не го направам.Ама некако се опуштив после првиот пат и он ми кажуваше како да постапувам.Сега се е ок и тој е задоволен.Можеби треба да разговараш со партнерот.Пробај пак,следниот пат веќе ќе ти биде поинаку! :)
     
  9. S.d

    S.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    kaj mene bese vo prasanje sram-ja koga ke pocnev si zamisluvav kako li izgledam od strana i me fakase sram i ic ne uzivav :oops:
    sega vise ne - ja obozavam fackata na decko mi koga ke se spustam dole :lol: :lol: [/quote]
    хаххаха.... :D :D
    а иначе,не знам зошто,сеуште понекогаш се осеќам срамежливо и мислам дека нешто погрешно правам иако сега веќе се е ОК.Како да се ослободам од тие мисли???
     
  10. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    paa pomisli na toa deka od taa strana izgledas poseksi (za nego) i uzivaj :D
     
  11. S.d

    S.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    а што ако не изгледам така? ;)
     
  12. Mija

    Mija Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    25
    Незнам зошто воопште се замараш со тоа само уживај го правеш тоа со човекот што го сакаш нели? ;)
     
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.747
    Допаѓања:
    32.109
    Пол:
    Женски
    Еве да опишам зошто ми беше гадно кога имав орален секс за првпат. Проблемот кај мене е што јас не можам да ја држам устата отворена подолго време (како што е случај со оралниот секс), затоа што добивам нагон за повраќање. Макар и да е 1 минута, одма почнува да ми се лоши. А кога му пикнав во уста не ми беше гадно. Да го немам овој проблем, оралниот секс ќе ми биде феноменален.
     
  14. S.d

    S.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Е,да! :)
     
  15. yummy

    yummy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    49
    Хммм, сум го доживеала на мене, ама јас не сум го употребила сеуште. Сум размислувала за тоа, ама не знам некако немам храброст да го сторам тоа. :(
    Ама, кога тој го прави е.......7 небо.....love it :D Но сепак, се чувствувам глупаво, зошто не сакам да бидам себична, ама сеуште не можам да го задоволам на тој начин :worried:
     
  16. Popova

    Popova Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    6
    Мислам дека најважно е да си близок со партнерот јас дечко ми го чуствувам доволно близок така да што и да пробам со него ми одговара :lol: дури и (изненадена сама од себа) почнав да бидам и иницијатор на 69,68,67 шо и да е :$
    Најбитна е блискоста.
     
  17. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    hmmmm pa devojki zarem oralniot ili bilo kakov drug vid na seks vie go dozivuvate kako obvrzuvanje i go pravite zaradi nego...pa daj prekinete so tie gluposti uzivajte i prepustete se na momentot i strasta...a ako mislite kako ke bide,kako izgleda samo si go unistuvate zadovolstvoto....
     
  18. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Машките го обожаваат, сум слушнала дури и дека им е најголем доказ за љубов-мажи! :D
     
  19. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    па нормално дека ако тебе ти е убаво и него му е :) не му крати тоа задоволство ;)
     
    На najbolja и Мистер_89 им се допаѓа ова.
  20. Popova

    Popova Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    6
    Значи сите првенствено осеќаат страв или гадење. Луѓе па то е вашиот партнер сигурно занете дали е чист :D и ако сакате да го направето тоа а ви е срам или непријатно чашка две нешто жестоко секогаш помага :lol:
    ама то е во случај стварно да сакате да пробате вие а не поради обврска. Мојот прв пат беше со неколку чашки вино и искрено немав појма шо праам :lol: постоеше голем ризик да го повредам дечко ми хахахах ако вече решите да го направете тоа морате и да разговарате со партерот тоа и не е така лесна работа првиот пат, после све иде ко шо треба :)