1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ора за свадба?

Дискусија во 'Свадба' започната од iden-mladozenec, 13 мај 2012.

 1. iden-mladozenec

  iden-mladozenec Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Кои се најчестите ора што се свират на нашите македонски свадби и ако има некој видео или линк со некои од нив да постира?
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Ора за на Свадба?

  Најчести кои обавезно ги има:
  -Пајдушко
  -Елено моме
  -Циганчица
  -Леринска гајда
  -Егејското

  а од српските, ужичко и чачак


  На you tube, пиши ќе ти ги отвори и како музика само и со снимка од некоја свадба за ако ви треба за чекори
   
  На iden-mladozenec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bibko

  Bibko Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  41
  Ора за на Свадба?

  Мене зејтин оро ми е фаворит, поточно единствено тоа го сакам
   
 4. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.047
  Допаѓања:
  17.125
  Пол:
  Женски
 5. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.074
  Допаѓања:
  48.870
  Пол:
  Женски
 6. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.047
  Допаѓања:
  17.125
  Пол:
  Женски
  Темава може да се смени да се вика на пример ПЕСНИ И ОРА ЗА СВАДБИ, инаку ова не е оро песна е и тоа многу убава :!: песнава е од бугарка испеана на македонски јазик со многу убав текст :inlove: баш за невестата за првото оро, јас кога ќе се мажам ова ќе ми биде првото оро :)
  http://www.youtube.com/watch?v=YhT7ht62NbI
   
  На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.223
  Допаѓања:
  5.743
  А видеа за играње?
   
 8. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.223
  Допаѓања:
  5.743
  има некој идеја, сретнато за вежбање?
  евентуално чочек - за луѓе што не знаат да играат?