1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оргазам во сон ...Wet Dreams...

Дискусија во 'Секс' започната од justME, 19 февруари 2010.

 1. justME

  justME Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  18
  Прашањето ми е... дали ви се случило да сонувате секс со некој што не го посакувате во реалноста, свесно, а да уживате во сонот со него? Mене ми се случи да сонувам секс со другар на дечкото ми и во сонот ми беше преубаво! A никогаш не сум го посакала тоа, ниту тој другар ми буди сексуални фантазии! Кога се разбудив се чуствував многу лошо, ми се вртеше прашањето ,,Дали можеби подсвесно го сакам тоа?''....едноставно ЗOШТO??? Чуството на фантастичниот секс ме прогонуваше некое време и не можев да го погледнам другарчево во очи...:worried:hock:
  Дали вие некогаш сте имале такво искуство? Kоја според вас е причината за тоа...како си го објаснувате? :roll:
   
  На Ceci16 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.789
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Верувам дека сите некогаш имале некој ваков сон. Јас не им придавам многу значење и мислам дека се е тоа работа на потсвеста, а и често може да се однесува на нешто сосема друго. Работата е што овие соништа се премногу реални и се чувствуваш како навистина да се случиле :roll:
   
  На veren и Lolo5 им се допаѓа ова.
 3. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Ми се случило многу пати дури и имам свршено во сон.Ама јас дури и во соништата сум мирна,секогаш си го сонувам дечко ми :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.789
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Хахахаа :lol: Добро е тогаш. Да и мене ми се и,а случено да свршам во сон. Некогаш не ми текнува баш на се, ама некогаш... :oops: :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  ^ Оооооо ваууу! сигурно било ептен ватрено!

  имам сонувано.. хм.. мислам 2 пати. Јако е, бидејќи се е премногу реално и чувствуваш :)
  Се вели дека машките имаат почести влажни соништа одколку женските. (штета а? :))
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Сонував еднаш само...и посакав никогаш да не сонувам :worried:hock: :? Кога се разбудив се тресев целата,не знам од каде со таа личност,допирни точки немаше,се исплашив од самата себе...и сега кога ќе го видам ме фаќа хистерија :? не знам зошто,не знам што,на сон...така...убаво беше ама никогаш повеќе да не ми се повтори :?
  Повеќе милувам во живо,јас одбирам со кој :lol: :lol:
   
  На Ceci16 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 7. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Многу често сонувам вакви соништа , но само со дечко ми (сега веќе ЕКС дечко) и ден денес ги сонувам, супер ми е да ви кажам и воопште не се замарам после со сонот :D , ако не во реалност барем на сон го имам :Р , а за со друг некој, непознат немам сонувано и додека да се фатам со сегашниот ЕКС дечко никогаш немамв сонувано вакви соништа, ова прв пат ми се деси и додека бевме во врска и сега, најверојаатно потсвеста си работи :oops:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  Сум сонувала да-неколку пати...и свршив во сон.....и баш фино ми беше и за време и после сонот :D :D :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. elena99

  elena99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  20
  Мислам дека секој човек има влажни сништа и тоа е нормално и потсвесно, немора да значи дека ја посакувате таа личност што ја сонувате. Ми се има и мене случено да сонувам некоја непозната личност а на јаве пак сонувам за особа што ја знам. Значи знам со кој сакам да бидам а сонот е некој сосема друг свет каде што правиме работи што на јаве не ни можеме да ги замислеме. :)
   
  На Ceci16 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 10. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  Да,ми се има случени но 2-3 пати само.Многу е добро. :lol: :lol: :lol:
  Само кога ќе се разбудам ми е страв во сонот да не сум стенкала :oops: :oops: :oops: :oops:
  што мислите вие дали е можно да се стенка :?: :?: :?:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  епа како што може да зборуваме, да плачеме, да се смееме, да вриштиме, зошто да не може и да стенкаме? :lol:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.789
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Да дасе сложубам,меѓутоа мислам дека ако не зборуваш во сон, па нема ни да стенкаш по некоја логика, а јас како што си зборувам... :lol: Добро е што спијам сама во соба :lol:
   
  На EdnaDevojka21 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 13. Bisera.Sk

  Bisera.Sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  12
  Aaaaaaaa малце ми е глупо да прашам,ама мислам дека океј ќе биде оти се интересирам за нешто што незнам :D па ме занимаше за свршувањето кај женските...знам дека го има нормално а сакав да знам како знаеш дека си свршила т.е. има некое посебно чувство,или нешто друго :? Ептен ме интересира :D Имам скоро 16 год а сум од оние што се понапредни и што ги интересираат вакви ствари,ствари за сексот чувството искустото и се останато :D Па ако може некој да ми каже 2-3 збора за прашањево мое женски : ))
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Постов оф-топик малце ти е. Оди во темата :arrow: seks/orgazam-da-ili-ne-t148/
   
 15. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  :lol: ne e mozno bidi sigurna...a za vlazni sonista..ee da sum imala nekolku pati..i bogami ubavo e da se ima povremeno takvi sonovi ;)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. pinklady

  pinklady Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  25
  Hey girls :) Ponekogas koga ne sum podolgo vreme seksualno aktivna, mi se slucuva vo son da dozivuvam orgazam, neznam dali i vas toa vi se slucilo? ima li nekoj takvo iskustvo??? :) i kakvi se nacjesto tie sonovi :?: :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Сонуваш како доживуваш оргазам или БУКВАЛНО свршуваш? :oops:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. pinklady

  pinklady Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  25
  PA... :oops: sonuvam kako vodam ljubov...custvoto e mnogu jako , dozivuvam orgazam vo son i istiot moment se budam...i posle prezaspivam ...ama toa e pocesto koa ne sum podolgo vreme seksualno aktivna.....inaku citav na net za temava, i ima nekoj vid na orgazam vo son :oops: :)
   
  На Lolo5 и cipi-ripina им се допаѓа ова.
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.789
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Па се случува, не е нешто невообичаено. И мене ми се случило повеќе пати истото.
   
  На Lolo5 и elenkata20 им се допаѓа ова.
 20. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Ми се има случено само еднаш да сонувам како доживувам оргазам, ама само сонував, не доживеав буквално. Можеби причина е тоа што имаш голема потреба за секс :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.