1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оргазам со предигра да, но со водење љубов сеуште не!

Дискусија во 'Секс' започната од karenin, 5 април 2010.

 1. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.168
  Devojki imam edno prashanje! Vaka koga vodam ljubov so decko mi mi e najubavo na svet - epten, no nekako ne mi odi lesno so svrsuvanjeto. So predigra mozam da postignam orgazam, onaka toj koga me lize i gricka, no samo ako nozete mi se spoeni. Samo vo takvi situacii. A pak dodeka vodime ljubov nemozam - moze da me sovetuvate kako da doziveam orgazam i za vreme na vodenjeto ljubov? I sto e fintata so mene :oops: ako znae nekoj!
   
 2. UnA...-7

  UnA...-7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  17
  Ако не си опуштена за време на секс пробај опушти се.Пробајте повеке пози и таа во која ти е најудобно со малку труд ќе успееш ;) не е финтата ништо со тебе често се случува посебно ако ти е прв или ти него.Гледај во предиграта да не свршиш па можи ке ти биди полесно.Пробајте вака некако ако не успеј ќе бараме друго чаре :D
   
 3. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  vaka, i jas imav slicen problem porano, no veke ne, kako sto rece una probajte nekoi drugi pozi, jaz za sebe orgazam postignuvam koga sme spoeni,me guska,znaci koga go custvuvam negovoto disene,negovata toplina mnogu blisku, do mene :oops: no sekoj razlicno postignuva org., probaj nekako,najdi go svojot nacin i togas seksot ke ti bide uste po :up: pozz ;)
   
 4. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  877
  i mene mi se slucuvase na pocetokot. se desavase ke se napalam od baknezi, uste vo farmerki koga sum,mozev so predigra da si svrsam, ke se soblecam i togas sum suva, suva, najsuva i ne ideeee...pa me boli ...uuf...
  samo ke se obides da se opustis, bez brzanje, ke vidis koja poza ti odgovara najvise, mada ja bi ti preporacala ti da si gore, taka ti ja kontroliras brzinata a i ima trienje na klitorisot ;) se ke bide ok ke vidis ;)
   
 5. angel.11

  angel.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  26
  Се согласувам со претходниот пост.. пробајте ја позата каде што тој ке седи на стол и ти ке седнеш свртена накај него, тој нека те гушка.. мислам дека со таа поза ке ги видиш и звездите :D реално блискоста и самото продирање ке го трие клиторисот..и ке дојдеш до посакуваното... ајде пробај па кажи ни што ке направиш ;)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 6. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.168
  mmm ova na stolot mi izgleda interesno, seksi i zabavno :up: :up: . ke probame i ke vi kazam. fala devojki, navistina seuste sum pocetnik vo ova pa mi treba eksprimentiranje malku. pozz. ke vi pisam odgovor koga ke ima nes novo. :D
   
 7. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.168
  decki pred nekoj den posle iskacanje bevme kaj nego i bese fantasticno... malku romantiki - mu gi zavrsav ocite so marama i bese nesto najubavo do sega i za mene i za nego. i konecno svrsiv za vreme na vodenjeto ljubov... i toa traese podolgo :) :clap: ama bev i malku sosema malku pijana, pa izgleda zatoa i se opustiv :) :) :) fala za sovetite...
   
  На MarchelineAmaru и ane27 им се допаѓа ова.
 8. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  Следниот пат ако не можеш да доживееш оргазам,стави си еден прст во анусот и ке леташ ;)
   
 9. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  2.012
  Допаѓања:
  4.469
  Пол:
  Женски
  хахахаха леле ме изнасмеа ова одма си праам филм како би изгледало
  Инаку во темата Оргазам имам пишувано за како девојка да постигне одгазам сега ме мрзи пак позата да ја опишувам. Каренин прочитај ја таа тема ке најдеш добри совети
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  Без зае*анции ,многу побрзо се свршува и оргазмот има да те растресе сосе мозок :lol:
   
 11. zokipoki.1

  zokipoki.1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2016
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.288
  Пол:
  Машки
  Obozavam predigri isprepleteni so vodenje ljubov i erotika polna so strast kade se slucuvaat orgazmi predizvikani od dopiri na racete ili od dopirot na jazikot po intimata...