Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

 1. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  da ne izleze glupo prasanjeto ama kako moze tia da kontroliraat koga da svrsat imam citano nesto ama tapa sum na taa tema. moze li nekako zenskoto da mu pomogne da ja odlozi ejakulacijata. :oops:
   
 2. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  304
  Devojki i jas go imam istiot problem,Ponekogas svrsuvam a ponekogas ne.No najcesto NE,partnerot se trudi i toa mnogu i sme razgovarale na ovaa tema,a toj od seto toa zakluci deka jas ne se palam na nego.Mozno li da e toa pricinata? pozz i ve molam za sovet :!:
   
  На ginecolog2 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  114
  Пробајте ѓумбир,го има во Тинекс кај што е здравата исхрана,Спакуван во кесички.Можеби нема да ви се свиѓа ама многу добар афродизијак е.Само не претерувајте :)
   
 4. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  304
  ѓумбир ??? :?: а како изгледа кесичката :?: и што пишува на неа
   
 5. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Srcka go ima i po aptekite vo bela kesicka e pise na nego ЃУМБИР (ZINGIBER OFFICINALIS) pobaraj go bilo kade. a LARAGAZZA se stava gjumbirot vo jadenje ili treba cist gjumbir da se jade oti mnogu mi mirisa na lek nekako? pozz
   
 6. nasmejse

  nasmejse Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  27
  Пред се треба да сака да го одложи свршувањето, а не да мисли „еве го иде, еве го иде“. Помош од женскиот партнер секогаш е добредојдена. Значи во моментот кога ќе осети дека се наближува треба да се сопре, да се направи мала пауза, малку мазење, па повторно може да се продолжи. Исто така тука би помогнало доколку се оди полека. Има и други методи ... медитацијата исто така многу помага, меѓутоа за тоа треба и литература и многу вежбање.
  Поздравче :)
   
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.500
  Да не се лажеме - сексот без оргазам е како Нова година без елка :D Да, може да биде убаво, но ништо без финиш. Мојот совет е да не глумите никако, да убаво ми беше, типчето си легнува и си заспива, а вие зјапате во таван и броите ѕвезди. Мислам, нема смисла, си го скратувате сопственото задоволство, за да не нарушите нечие его. Се согласувам дека 90% од машките се толку внесени што не можат дури и да познаат кога доживувате оргазам, а кога глумите, што е жалосно!

  Пробај со разговор, отворено, секако повеќе ќе те цени и ќе те сфати, кажи му без срам што те возбудува, наместо да глумиш и да се измачуваш. Од искуство кажувам дека тоа повлекува и други прашања од типот - што ми е мене, дали е се во ред со мене, да не сум фригидна, што ми фали? - а никој не го заслужил тоа само затоа што партнерот е неспособен и себичен. Поздрав
   
  На Jasna2309, needtofeelloved, Femina...1 и 4 други им се допаѓа ова.
 8. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  268
  Ви ги прочитав вашите искуства и морам да ви кажам дека сум ви љубоморна по малце...Затоа што јас за време на секс никогаш немам доживеано оргазам,а многу стварно многу би сакала.Сексот со дечко ми ни е одличен,уживам стварно многу секогаш...но...и секогаш глумам оргазам...и не само со него значи и со никој друг не ми се случило да доживеам оргазам...незнам зошто... :|
   
 9. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  549
  Пол:
  Женски
  golem procent od zenite ne dostignuvaat orgazam pri sex,ednostavno ne mozat,no zatoa pri masturbacija si skoncentrirana na sebesi i mnogu e polesno da dozivees orgazam.zamoli go partnerot da te zadovoli na toj nacin
   
  На Jasna2309 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SLATKA23

  SLATKA23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Navistina ne znam zosto mora da se glumi orgazam i da ne se pocustvuva toa zadovolstvo. Jas licno dozivuvam orgazam sekoj pat koga imame sex so deckoto, skoro sekoj den i toa e bidejki otvoreno razgovarame sto me pali, koe mesto da go stimulira i toj sekogas vnimava na toa jas da sum zadovolena pa posle toj. Ne treba da se sramite vo sexot, otvoreno kazete mu na partnerot sto sakate i sigurna sum deka toj nema da ve odbie. pozzzz
   
  На Zgodnaa и Oaza.123 им се допаѓа ова.
 11. danielche

  danielche Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Ve molam za mislenje, sum imala 3 deckovci i nikogas ne sum svrsila vaginalno, ne znam sto e toa ! Dokolku decko mi ne me stimulira na klitorisot jas nema da svrsam. Dali cuvstvoto e isto kako vaginalniot orgazam ??? Fala :oops:
   
  На ginecolog2 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. skopjanka

  skopjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  ooo mila zavisi! ponekogas stimuliranjeto na klitorisot moze da te dovede vo totalno ludilo,dokolku stimulatorot znae sto pravi.za mene dvata vida na orgazmi se razlicni. ponekogas stimuliranjeto e poubavo od vaginalniot orgazam.ponekogas i ne.zavisi od toa kolku si zagreana,kolku deckoto dobro te stimulira. nekomu mu e edniot,nekomu drugiot. ponekogas od stimuliranjeto ke se cuvstvuvas prekrasno i ke go dozivees vrvot,ponekogas od vaginalniot orgazam.celosen odgovor nikogas nema da dobies dodeka ne probas da pocuvstvuvas,zatoa sto se razlicni milsenjata na site. ;)
   
 13. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  девојки сакам да ве прашам нешто. не сум иамала вагинален секс но имам анален. и досега никогаш не ми се случило но преска за време на сексот, при менување на поза почувствував нешто чудно, нозете ми се тресеа и не можев да стојам. и поради тоа што никогаш немам доживеано оргазам помислив тоа да не е тоа.,? ве молам кажете ми
   
 14. elenapfp

  elenapfp Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  1
  Pa vaka ... jas doziveav orgazam duri po edna godina sex :oops: ... i toa sega brzo .. no samo ednas i ne znaam zosto ne mozam pak ... edno svativ ja najdov polozbata ( legnata na grb i nozete izpruzeni i stegnati mislam na muskulaturata) ama eve naredniov pat pak se razocarav i ne doziveav orgazam i pak si ja baram greskata :? :| :?: :?: :?: :?:
   
 15. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  А имаш ли пробано кога ти си врз него тој седнат така полулегнат, јас така најбрзо и најлесно доживувам оргазам ,ама и мораш да си опуштена максимално :D Зш ако мислиш вака ли така ли ѓабе е сета мака :D
   
 16. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  Имам доживеано оргазам, но имам слушнато дека имало повеќе точки (како Г точката), на пример точка А, која доколку се дразни чувството е како да ти се моча, а всушност нема ни врска со мочниот меур, и ти доаѓа да се тргнеш, но ако не се тргнеш можеш да доживееш многу јак оргазам?! Ако некој има некое вакво чувство за време на секс нека ми пише...И нека ми каже дали е ова вистина што сум го слушнала? :) Фала однапред :)
   
 17. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.819
  Пол:
  Женски
  orgazamot dozivean so stimuliranje na klitorisot me izluduva ozbilno, mislam deka ke poludam :roll: e sega vaginialniot orgazam ne mi e bas hmm... aj da ne kazam poznat :? mozebi go imam doziveano a jas da ne znam :?: :? kazete kako da poznaam deka sum doziveala vaginalen orgazam :( moze zvuci smesno ama stvarno nezz...pisete ve molam :roll:
   
 18. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.268
  Допаѓања:
  6.559
  Пол:
  Женски
  Ако си дожевеала вагинален оргазам сигурно ке си знаела затоа што тоа чувство нема шенси а да не го забележиш, инаку не се секирај ке го доживееш тогаш кога најмалку ке очекуваш само за време на сексот не мисли на тоа дали ке доживееш оргазам или не, па пиши што си направила
   
 19. mirka

  mirka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  10
  Па вака- јас многу пати сум доживеала оргазам,мислам на оној што трае неколку секунди кој ми го стресува цело тело и заборавам како се викам :) тогаш течноста е мнооогу обилна. прекрасно е, но не го доживувам секој пат кога имам секс макар што кога го нема ми е убаво! е сега тоа е единствениот оргазам за кој јас знам, тоа ли е вагиналниот оргазам? сум читала за тој оргазам и мислам дека е тоа но, што мислите вие?
   
 20. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  304
  клиторисен оргазм -е стимулиран од клиторисот,па зато после одкако ке свршиме и го допреме клиторисот не боли
  а ванигалниот-велат бил излудувачки,јас мислам дека го немам доживеано :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
   
  На ginecolog2 му/ѝ се допаѓа ова.