1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

  1. lavica23

    lavica23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    интересна тема ... да ви кажам право и јас имав проблеми со доживување на оргазам .и искрено мислев дека проблемот е во мене ..имав долга врска и постојано имав односи колку да го одредам редот што се вика ..ама не било до мене до партнерот ..тој идиот не знаеше да ме возбуди ..подоцна кога ја запознав мојата вистинска љубов едноставно се опушташ и уживаш и се доага само по себе...сега јас сум иницијатор на водење љубов и искрено уживамм!!
     
  2. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Никогаш не сум доживеала оргазам со маж,ве молам кажете ми дајте ми некој совет како и што да правам,незнам,уживам во сексот,убаво ми е,но оргазам-никако.Имам еден проблем сега,претходните мои двајца дечковци не ме препознаваа дека глумам оргазам,но сега имам некој кој совршено добро знае дека не сум свршила,и по негово не ме задоволил и дека не е тоа тоа.Незнам,но можеби и ке го изгубам поради тоа,а убаво ми е стварно...незнам што да правам...Позз
     
  3. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Јас најчесто кога сакам да доживеам оргазам а дечко ми гледам дека ја утнува работата , го легнувам на грб и јас сум одозгоре, точно си знам што ми треба, во таа положба јас контролирам. Пробај така.
     
  4. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    42.990
    Оргазам - врвот на сексуалното искуство. Го доживувам секогаш како хедонистичка верзија на нешто што ми следува додека водам љубов. Многу се нервирам кога нема да "свршам" - такаречено. И затоа кога сакам да си ја контролирам целата ситуација, го јавам дечко ми, и дефинитивно тогаш оргазмот е врвен, не само зошто пенетрацијата е добра, туку и поради доминантната поза што ја имам :)
    Оргазам имам изглумено неколку пати, зошто партнерот со кој бев, не знаеше да ме допре, да ме возбуди.
     
  5. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Значи јас на темава сум за жалење. Никогаш не сум доживеала оргазам а баш ме интересира какво е чувството.
     
    На virtualdiva му/ѝ се допаѓа ова.
  6. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    draga Anima,nekoi zeni ednostavno ne mozat da doziveat orgazam pri sex,i toa ne e nisto sramno,ne si samo ti,golem e procentot na zeni sto nemozat,vo sekoj slucaj pokusavaj,megutoa i da ne uspees ne e kraj na svet,sekogas mozes da dozivees orgazam so stimulacija na klitorisot toa e mnogu polesno,taka da reci mu na partnerot pred da imate sex,ili posle nego,da te dovede do orgazam so masturbacija.taka da i toj ke se oseka deka zavrsil rabota deka te zadovolil,i ke mu e po ok.a na kraj kraeva ako te ostavi poradi toa,znaci ne bil za tebe,ne te zasluzuva..
     
  7. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски

    Добар совет... да се преземат работите во свои раце ;) и јас го правам истото 8)
    Многу жени навистина не можат да доживеат оргазам, ама тоа главно е од психички причини, пошто ние жените баш во тој момент мислиме на се друго освен на сексот... ама пак, има и жени кои физички не се способни да доживеат оргазам, иако тие се многу многу поретки... нормално е дека нам жените ни е потешко да свршиме, ама не е невозможно... само треба вежба, и добро познавање на сопственото тело ;)

    А да прашам... дали ви се случило да свршите истовремено со партнерот? Тоа е реткост, ама е навистина убаво чувство кога ќе се доживее...

    Ја читав цела тема, и некаде прочитав негодување за тоа што дечкото ја прашува девојката како и било... па ако не ја праша, значи не му е гајле за неа, си го гледа само своето задоволство :roll: настрана од такви!
    Нормално е понекогаш да се прашуваме меѓусебно како ни било, дали сме уживале... јас гледам дека мојот партнер ужива, ама плус ми е кога ќе ми даде на знаење со некој гест или со два-три збора дека навистина му било добро и дека уживал...
     
    На tanjusskat му/ѝ се допаѓа ова.
  8. elenapfp

    elenapfp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    2
    Aj ve molam kazete kako da se dozivee najlesno vaginalniot orgazam :oops: :worried:hock:
     
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски

    Гледам дека си малечка и можеби сеуште си невина, но не знам :)
    Вагинален оргазам можеш и сама да доживееш... ама поубаво е со партнерот...
    а инаку, вагинален оргазам добиваш кога се стимулира т.н Г-точка која се наоѓа на предниот ѕид од вагината - малку после влезот, на предниот ѕид се осеќа едно мало нерамно испакнување... со добра стимулација (може и со прсти) се доживува многу интензивен оргазам, за разлика од клиторалниот, кој се доживува со стимулација на клиторисот....
     
  10. vodnicka1

    vodnicka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    35
    Мислам дека доколку бидат искрени и отворени жените и процентот на оние кои доживуваат оргазам со партнерот се навистина мали. Не зборувам за самозадоволување дали клиторисно или вагинално. Ретки се оние партнери кои воопшто имаат сенс за оргазмот на жената и како да го стимулираат. Механизмот на дразнење кај жената е еден процес кој само искусен љубовник може да го спознае. Некако деновиве се налетувам на пријателки кои се незадоволни од љубовниот сексуалниот живот. Многу често не доживуваат оргазам. Искреноста е за поздрав , но загрижува процентот на секс без оргазам. Лага и сулудо би било некоја да каже дека секој однос има оргазам . Тука е проблемот. И зошто воопшто да се прекутува дека не се доживеало оргазам? Став да не го повредите партнерот? Мислам дека проблемот лежи тука и само се напластува. И на крај имаме љубов живот лишени од оргазам.
     
  11. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Потребно ти е
    - еден дечко (се препорачува еден, првиот немора да е вистинскиот, како кога купуваш фустанче, мора да пробаш неколку што ти стојат лошо за да го препознаеш тоа што ти стои добро :D )
    - кревет и мирна околина, муабети од типот : "побрзај ќе дојдaт моите" се дестимулирачки
    - кондоми во доволна количина и нормално различен тип ребрасти, со прстен.....
    - две чаши вино, вотка или друг алкохол, но внимателно со дозирањето да не претераш
    - пракса, пракса и само пракса :D :D :D

    Среќно :D
     
    На ana-t и domani им се допаѓа ова.
  12. girl23

    girl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    31
    Хахаххахахахааа Ирена ме насмеа со рецептов.......али во секој случај на место е ;) така да девојки практикувајте го лоооол :)
     
  13. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    :lol: dobar e receptot..navidum mnogu ednostaven,ama mnogu cesto se utnuva :lol:
     
    На ginecolog2 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. elenapfp

    elenapfp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    2

    Blagodaram :) me nasmea
     
  15. sweety26

    sweety26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdravo devojki :)

    Eve vi eden moj primer...
    Seksualno sum aktivna veke 7 godini, prviot sexualen odnos mi bil so decko so koj odev 4 godini, no nikakov orgazam ne sum dobila, ili sum bila neiskusna pa ne sum znaela,no sigurno znam deka vaginalen ne sum doziveala togas.
    Potoa imav uste nekoi kratki vrski po 6 meseci,so uste 3ca partneri i nisto ne mi se slucuvase... se prasuvav zosto? sto e rabotata?zosto ne mozam da doziveam orgazam? Imav milion prasanja koi normalno nemav ni so koi da gi razgovaram, a i togas nemase volku mnogu informacii na net povrzani za sexualnite odnosi...
    Duri posle 6 godini sexualni odnosi,jas minatata godina doziveav orgazam,posle 8 meseci vrska so decko mi,znaci ne mi bese jasno so se slucuva hahaha, duri pomisliv da ne sum se podmocala hahahaha do tolku bese jak orgazmot i toa nekolku pati po red... potoa surfav na net i vidov deka toa e toj orgazam vaginalen odnosno so simuliranje na G tockata neli se dobiva...
    I sega redovno imam odnosi i orgazam na sekoj sexualen odnos i mi e preubavo, znaci predhodno ne sum ni znaela deka so tek na godinite sexot bi bil tolku prekrasen i deka e najubavo cuvstvo na svet :D
    Zatoa devojki ne panicete kako sto rekoa i nekoi drugi devojki ORGAZMOT DOAGA KOGA NAJMALKU GO OCEKUVATE ;)
     
  16. inn

    inn Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    29
    мислам дека има ваква тема...ова сто го имас ти се нарекува аноргазмија
    имаШ повеЌе видови на аноргазмија, има и на сајтов повеке за тоа мозеш да побарасш има добри совети
     
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    од коа памтам за мене секогаш свршувам 2 пати....мој совет е бидете поопуштени ка*ете му да де4ко ви што сакате како сакате зборете за време на секс малце безобразно :oops: и тоа е тоа нема јака филозофија овдека ;)
     
  18. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    hahaaa me iznasmea so ova na kraj,kako koga NAJMALKU,PA JAS GO OCEKUVAM NA SEKOJ SEKSSSSSSSSSSSSSSSS
     
  19. marija89

    marija89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    13
    Секогаш кога имам секс доживувам и оргазам, тоа е нешто најубаво ау :D и секогаш свршувам по 2 пати
     
    На KatrinaP и Malinka1$ им се допаѓа ова.
  20. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    ^^^ Имаме среќница! :lol: :mrgreen: