Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

 1. Kalaaa

  Kalaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  17
  значи имам односи веќе 4-5 години но никако да свршам вагинално...односно кога имам секс ако не се пипкам самата не можам да свршам....зашто е тоа така? значи опуштена сум, се е топ, ама додека не ме пипне он или самата не се пипнам кај клиторисот никако не можам да свршам :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
   
 2. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  91
  Ахххх, секогаш им завидувам на женски кои можат да доживеат вагинален оргазам, зашто јас сум една од мнозинството која не може да го постигне тоа. Само со стимулација на клиторисот и тоа понекогаш не доаѓа лесно. Не е до дечко ми, зашто многу ми е закон со него, а тоа го имам приметено и кога сум се самозадоволувала пред да почнам да имам односи. Али тоа е. Некако не ми е крај на свет ако не можам да свршам кога имаме секс, а кога се случува тоа-јас му кажувам дека не можам, не се фрустрирам ради тоа, зашто сум помирена со тоа дека ние женските во глобала, потешко свршуваме, па си се концентрирам на сексот, гледам да го задоволам него и све е ок, задоволна сум како да се десило. :D Никогаш не сум одглумила оргазам, а тоа не го препорачувам ни на другите. Едноставно, нема зошто. Така да, девојки, ако не можете да доживеете вагинален оргазам, тука ни е клиторисот со 8000 нервни завршетоци, земете, испофаќајте се пред партнерот-верувајте тоа ги излудува! :twisted: А ако не знаете како да го направите тоа, дајте му на него (ако има претходно искуство, се разбира). :up:
   
 3. Kalaaa

  Kalaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  17


  like, like, like! :lol: :lol:
   
  На sabatini му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  267
  i jas skoro sekogas svrsuvam, mozebi i po 2 pati, vo pocetok i jas ne svrsuvav, ne znam zosto, mozebi ne znaev kako :D , koi pozicii da gi zemam :oops: , veke 1 god nemam problem so toa :) pozz ;)
   
 5. venividivici

  venividivici Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Orgazam?! DA! Sekogas...i po mnooogu pati ...Se uci.... ;)
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.827
  Допаѓања:
  19.568
  Пол:
  Женски
  И јас сум една од оние кои не можат да доживеат оргазам. Незнам зошто е тоа така.
   
 7. lady18

  lady18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Зошто неможам да доживеам оргазам?

  Зошто неможам да доживеам оргазам???


  Девојки ве молам за совет!!Со дечко ми имам веќе 3 месеци односи но ниту еднаш не сум свршила зоштоо?? :( имам разговарано на таа тема со дечко ми но пак неможам се нешто ми смета, де кондомот де неможам да се наместам и после ке се изнервирам и доаѓа до караница иако он ме смирува и се тоа.Незнам што треба да направам во врска со тоа инаку се другото е топ
  Ве молам за совети
   
 8. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.467
  Треба да бидеш опуштена, да не си нервозна, да не мислиш многу на тоа, туку да оставиш се да се одвива природно и да се опуштиш максималнооо и да уживаш до крај.. и сама ќе си видиш која поза најмногу ти одговара. Ама прочитај во другата тема ќе најдеш повеке.
   
 9. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  Kako sto kazaa orgazmot e individualnarabota i ne moze sekogas da se dozivi. Najcesto go "prppustame" zaradi pregolemata zelba da go pocuvstvuvame. Zatoa, opusti se, uziva i toj sam ce si dojde duri i POVECEKRATNO!Isto taka so masturbacijata najdobro ce go zapoznaes svoeto telo, sto ti godi a sto ne, pa za vreme na odnos mozes i da go usmeruvas partnerot, a toa mazite gi izluduva!;)

  PS Golem br od zenite ne mozat da doziveat orgazam samo preku vaginalen sex te potrebna im e i stimulacija na klitorisot...a toa ... izluduva! :D Koga ce go probas ce ni kazes kako e ;)
   
 10. Popova

  Popova Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  6
  Вака, значи мое милсење е дека за то треба поголемо искуство значи треба да знаеш како да се доведеш себе си да свршиш вагинално, најдобра позиција You on top :D на почеток секогаш само така ми успеваше. Свршувањети со стимулацијата на клиторисот дава некој сосема поинаков филинг, вагиналното свршување е WOW :D од ко наулив како не сакам поинаку а и дечко ми е happy секој пат ко ќе можеме заедно да свршиме :$ Трудете се повеќе тој филиг заслужува секој да го почуствува
   
 11. fancy

  fancy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Многу сум среќна што постои овој форум :D :$ Денес се зачленив и цел ден не ми е доволен за да ги исчитам сите теми кои ме интересираат а ги има премногу :) . А посебно ми е драго што постојат членови како вас толку искрени и спремни да помогнат :clap:

  Сега нешто во врска со темава. Јас сум сексуално активна (само) 7 месеци, но немам доживеано оргазам. Прекрасно ми е со дечко ми, и тој е толку внимателен, толку се труди, и никогас не свршува пред јас да "свршам" односто јас глумам оргазам. Незнам зашто. Мислам дека оти тој толку се труди несакам да го разочарам. А и никогаш неможам да се отпуштам до крај. Кога ќе почувствувам дека сум на чекор до оргазам, незнам со се случува со моето тело како да го отфрла .. :?: :( :@ Ве молам за помош. Однапред благодарна...
   
 12. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  Fancy, добре дојде најпрво! ;)
  Вака сега, секоја жена го има истиот проблем, која повеќе која помлаку.Најпрво треба сама да се запознаеш со своето тело и да видиш што те возбудува и доведува до оргазам а што не. ПОтоа разговарај со дечко ти, или пак за време на однос давај му мали инструкции што треба да прави, води го. На тој начин и двајцата повеќе ќе уживате, а верувај ми и дечко ти ќе биде многу посреќен ако знае што ти се допаѓа а што не, и ако може ВИСТИНСКИ да те задоволи.
  Немој да се срамиш да разговараш со него за тоа, па чим не се срамиш да бидеш гола пред него зар од муабети ќе се срамиме :D :D :D
  И не заборавај да се опуштиш максимално и не мисли на *целта* те на оргазмот, туку остави се нека си иде по свое, а оргазмот сигурно ќе дојде, еднаш..или повеќекратно, зависи (искрено, се надевам дека второво ќе биде случај кај тебе, па да си надокнадиш за сите 7 месеци :rofl: )
  Позз ;)
   
 13. fancy

  fancy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Од сесрце ви благодарам за овие совети. Сега сум оптимист верувам дека и јас ќе го доживеам тоа задоволство :)
   
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.825
  Пол:
  Женски
  Fancy, со искуство се доаѓа, немој да мислиш дека сите жени уште првиот пат имаат оргазам, треба истражување.
   
 15. iki.35

  iki.35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  pa da vi kazam za mene jas sum vo brak veke 17 godini i retko dozivuvam orgazam toa mozam do go doziveam samo so oralen seks a so normalen skoro nikogas ve molam nekoj neka mi kaze sto da pravam
   
 16. Milena.n

  Milena.n Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  јас најчесто доживувам оргазам ако сум горе ама во седната положба
  инаку многу ретко во други пози,пробај така..инаку мн ретко можеш да
  доживееш оргазам.... ај барем при орален секс можеме да доживееме :D
  јас со тоа се тешам :D
   
 17. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  62
  :y: :y: :y: :D :D :D
   
 18. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  188
  Пол:
  Женски
  Има ли некој искуство како моево,доживувам оргазам додека трае предиграта??!!И тоа секој пат без грешка да потоа и имам однос тоест пенетрција но само чекам да заврши,едноставно додека се наоѓа во мене не чувствувам особено задоволство.За време на предигра се е ок одам до точка на вриење каде свршувам но ајде еднаш ајде двапати ова ми се случува години,да после губам интерес за односот,едноставно сум завршила работа :D и неќам веќе :) Сум чула дека мн жени имаат ваков проблем ,да за време на пенетрацијата неможат да свршат?!
   
 19. pisces

  pisces Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  5
  Еден голем поздрав до НАСМЕЈСЕ ми се допаѓа се што напиша на оваа тема.Ми се допаѓа нејзиниот бунтовнички став кога се работи за сексот.Обично жените од мали се учени да бидат скромни,срамежливи.Кога се работи за сексуално задоволство на жените тие сакаат таа тема ако може да ја пикнат под тепих,па дури и од себе да ја сокријат вистината,а тоа е за да не бидат погрешно сватени ,да не излезат лесни женски.Друг проблем кај жените е што преголем акцент се става на нивната убавина, како тие треба да се убави ,неговани за да го привлечат мажот.Цела една индустрија од модни линии,козметика,антицелулитни креми,фарби е создадена исклучиво за жените.Жените живееат под еден голем притисок како треба да изгледаат за да му се допаднат на мажот,посебно во денешно време кога естетските критериуми се на многу високо ниво.Јас искрено мислам дека ретко која жена знаее што сака да постигне од себе во врска со својата надворешност.Тоа е една голема пречка за жените да уживаат во сексот.Затоа јас им порачувам на сите мои дами слободно сакајте си се себеси и со салце и со целулит.Баталете ги тие списанија со екстремно згодни жени.Секогаш инсистирајте да имате што повеќе задоволста во животот,особено во сексот.
   
  На domani и Muchacha им се допаѓа ова.
 20. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  92
  Браво многу ми се допадна мислењето и што е факт е дека жената од самото нејзино раѓање се пегла во психичка смисла да удоволува и да му служи на мажот у смисла дека треба секогаш да е убава ,средена,мирна,небунтовна(скромна).Додека на машкото уште од мало е воспитувано слободно и с о гордост да зборува за своите сексуални задоволства тоа право на жената се гази на секој можен сегмент како таа да не е суштество ,како таа да нема потреба и слично.Затоа секое девојче денес кога пробува да зборува на темата секс зборува со одбивност зашто уште од мала и се полни психата со муабет дека тоа е најголем срам,обесчестување за неа( а за машкото не е),Затоа денеска мажите одат голи по тренерки затоа што сеуште мислат дека жените немаат сексуални чувства и дека може таа голотија на мажите да предизвика сексуална напнатост кај жените туку дека само они имаат.Затоа на жените строго им се забранува неносење на градник или без горен дел облека.Затоа денеска девојките се преокупирани само за своите дечковци,љубовен живот и намерно им се пере мозокот со тоа што целиот нивен живот намерно да се сведува само на машкото и ништо повеќе.Затоа денеска секое второ девојче кога ќе ја прашаш што сака да биде кога ќе порасне она вика МАНЕКЕНКА ИЛИ ПРИНЦЕЗА :!: .
   
  На Muchacha му/ѝ се допаѓа ова.