1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

  1. Loranora

    Loranora Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    И јас го имам истиот проблем и мислам дека е се до психата, не се препуштаме доволно и мислите ни се насочени сосема на др место додека имаме секс. Ете и јас сум во врска скоро 1год , а дали 2 пати или 3 сум доживеала оргазам иту преку силаа, или под дејстово на алхохл, тогаш можам да се опуштам максимум;(
     
    На nina_lina му/ѝ се допаѓа ова.
  2. diskreten32

    diskreten32 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 август 2013
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    3.034
    Пол:
    Машки
    Toa se opisuva samo so eden zbor.
    Stres i ne ste dovolno opusteni odnosno za vreme na seks mislite na problemite sro gi imate zatoa ne se koncetrirate na toa sto go pravite
     
    На mira.mira, Flower.D, elimkd и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Lunaria

    Lunaria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    1.087
    Пол:
    Женски
    Драга, сама си го даде одговорот. Стресот, проблемите и напнатото секојдневие си го прават своето. Ние сме почувствителни на секојдневните стресови и за жал тоа си го зема влогот, и верувај не страда само либидото. Мило ми е што сега проблемите се намалиле и стресниот период стивнал. Веднаш да одиш во продавница за долна облека и да си купиш нешто секси, не за партнерот, ами за себе :) облечи се и погледни се пред огледало колку си убава. Купи си нешто што ќе те израдува, дали тоа било некоја нова маичка, шминка, или пак едноставно- смени фризура, не мора да експериментираш, но и најмала промена на себе, веднаш ќе ти влее самодоверба и ќе се почувствуваш убаво.
    Можеби на некого ќе му звучи смешно но- мастурбирај, кога и да имаш шанса за тоа. Одвој интимни моменти за себе изолирај се, пушти го „мозокот на пасење“ и фантазирај. Ќе ти помогне многу да си ја вратиш желбата за секс, а кога ќе ја вратиш, некој ќе биде повеќе од задоволен тука да ти се најде :)
    Излезете сами со партнерот, испланирајте нешто несекојдневно, на почеток е малку тешко затоа што лесно се губиш во рутината на секојдневието и стресот, ама со малку труд и желба, ќе видиш како ќе се променат нештата :)
     
    На Lolo5, Flower.D, Dust и 9 други им се допаѓа ова.
  4. nina_lina

    nina_lina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2017
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    673
    Пол:
    Женски
    Фала за советот се надевам дека е минлив период и ќе успеам да се ослободам од проблемов :)
    @Blue000 ќе испитам и хормони можеби има и тоа влијание
     
    На Lunaria и mira.mira им се допаѓа ова.
  5. babygirl15

    babygirl15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2016
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    185
    Пол:
    Женски
    Релаксирај се, опушти се, медитирај. Прво среди си ги мислите, избркај ги сите негативни работи од тебе. Обрнете повеќе внимание на предиграта, нека ти прави работи што ги сакаш, не се срами барај си за свое задоволство како и мажите што знаат да си бараат :lol::sun:
     
    На saren_petel, mira.mira, PogbaPol и 4 други им се допаѓа ова.
  6. mem3

    mem3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    2
    Здраво девојки,
    веќе неколку месеци сме заедно со дечко ми но никако не можам да свршам. Секогаш кога ми ја трие ми е толку убаво особено по некое време неколку секунди сум како во облаци но не можам да свршам. Тој само очекува и дури ми паѓа незгодно не знам во што е проблемо се срамам да разговарам со него за тоа :( Хелп
     
  7. LittleGirl626

    LittleGirl626 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2016
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Дали ви се има случено од што ви е поремногу убаво да неможете да продолжете со сексот?
     
    На SugarHoney, Hristov и Emma300 им се допаѓа ова.
  8. alokin

    alokin Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2016
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    142
    Пол:
    Машки
    За вас жените кога ќе се спојат болката и задоволството може да посакате и да не продолжите.. Во која ситуација ти не си можела да продолжиш со сексот?
     
    На Dadusicka и Desi1991k им се допаѓа ова.
  9. nikolija2

    nikolija2 Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Мислам дека може секоја девојка, ама е потребно големо возбудување, стимулација на G-spot и големо искуство... Ама не ти препорачувам да се стремиш кон тоа...
     
    На Moll му/ѝ се допаѓа ова.
  10. riri34_

    riri34_ Активен член

    Се зачлени на:
    10 август 2017
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Мене ме интересира дали можам да доживеам оргазам само 'ако ми го става' без никаков допир? Зошто еве например кога се самозадоволуваме си ја знаеме точката и можеме да свршиме епа дали може во секс да свршиме без допир на таа точка?
     
  11. EarthFire

    EarthFire Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    880
    а сама можеш?
     
    На IvaSand му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Moll

    Moll Активен член

    Се зачлени на:
    29 август 2017
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    moze i koga go stava ama treba da se opustis maksimalno a toj da e iskusen mnogu:)
     
    На Lolo5 и AnaMarijaKrst им се допаѓа ова.
  13. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    во која поза најлесно свршувате?
     
    На SugarHoney му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Moll

    Moll Активен член

    Се зачлени на:
    29 август 2017
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    Doggy.
     
    На AnaMarijaKrst и ADOKI им се допаѓа ова.
  15. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    да ,неколку пати морав веданш да се тргнам ,тоа е некое чудно чувство.
     
    На Moll и ADOKI им се допаѓа ова.
  16. babygirl15

    babygirl15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2016
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    185
    Пол:
    Женски
    во секоја :lol::rofl::rofl::rofl:
     
    На AnaMarijaKrst, ЕденЧлен и Moll им се допаѓа ова.
  17. Vegegirl

    Vegegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Можда е малку глупаво ама ми треба совет... 3 години сум во врска а имам страв него орално да го задоволувам, не класичен страв туку не знам дали правилно го правам, како треба да биде и многу често го прескокнуваме тој дел. Имам огромна желба некогаш да го изненадам јас да иницирам се, само како да се ослободам од оваа глупа мисла...
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Mimis

    Mimis Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2017
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Не може да биде погрешно.Ослободи се од оваа мисла така што ќе му се препуштиш на моментот и ќе го направиш тоа затоа што сакаш тој да е задоволен и да му угодиш за да ја има најдобрата вечер.Не мисли дека е погрешно, задоволувај го најдобро што можеш затоа што сакаш да го усреќиш.А сигурно му е убаво како и да го изведуваш тоа,можеш на интернет некои типс да видиш или да пребараш на интернет некоја со ист ваков проблем.
     
    На Hristov му/ѝ се допаѓа ова.
  19. anonymous16

    anonymous16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    921
    Се што е изненадно, мажите ги пали. Тој сигурно не очекува дека ти можеш да бидеш иницијатор на орален секс, затоа треба да го направиш тоа и ќе видиш дека ќе побудали по тебе. Доколку не си сигурна во тоа што го правиш, погледни видеа и пробај да го правиш истото, вежбај дома... :D
     
    На aleks blond му/ѝ се допаѓа ова.
  20. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    FB_IMG_1511522335297.jpg
     
    На babygirl15 и Mimis им се допаѓа ова.