1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

  1. Swiftie.forever

    Swiftie.forever Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2015
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    32
    Значи во слична ситуција сме.. Незнам дали да разговарам незгодно ми е а искрено не е само тој да ужива.. :?:

    Ме изнасмеа :rofl::rofl::rofl:
     
    Последна измена од модератор: 10 февруари 2019
    На diamonds.in.the.sky, lovestoneddd, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. MkdBoy

    MkdBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    709
    Пол:
    Машки
    Зошто „теши си се“ не е така, едноставно, пушти го вибраторот, нека брчи еден саат, па еднаш барем ке свршиш... со 350 напрегања :)
    П.с барем јас до сега не сум видел, женско да не може да доживее оргазам, и клиторичен и вагинален.. п.с и не сметам некоја „техника“ па да црпиш оргазми.
    Се е до мозокот, најбитно е да посакаш, да свршиш, да си опуштен/на.. да уживаш во моментот..
     
    На *Ane*, galapce, didisi и 2 други им се допаѓа ова.
  3. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Читај мислењата пред тебе, ќе видиш дека и тоа како постојат такви жени.
     
    На Swiftie.forever му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Swiftie.forever

    Swiftie.forever Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2015
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    32
    Девојки
    Само што предмалку разговарав со него. Ми требаше храброст додека зборовите да ми ги извлече од уста но откако му кажав некако се изгуби ми вели знам на женските ви е потешко незнам што е проблемот многу блесаво не е до мене и ред работи после пред да се разделиме ми рече нешто во смисол наредниот пат ќе пробаме откако ме направи да се чувствувам мизерно ко јас богатството му го побарав...
     
  5. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    Сеа ако е апла момчево за нигде и е себичен на некој начин, да не знае да ја допре и да се возбуди тогаш стварно треба малце да се едуцира како да возбуди девојка. :D

    Али се согласувам со тебе дека е до мозокот односно што тогаш размислуваш и колку те привлекува сексуално партнерот.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    А до сега не му си имала кажано дека не доживуваш оргазам?

    Треба да си опуштена. Точно е. Ама ти не си била опуштена за разговор, не пак за оргазам.

    И друга работа, нема што ти да се чувствуваш мизерно. Типот егото му е повредено, не се чувствува доволно 'маж', затоа изрендал кашкавал.
    Ќе го седниш, и ќе му објасниш, дека сексот бара взаемно вложување. Ти ќе му објасниш што-и како сакаш, а тој ќе се труди да те опушти и задоволи.
    Не смее да се понаша како да е само за негово задоволство... Ако воопшто мислиш да зборуваш пак со него.
     
    На Cleonika, Glossy-girl, candy.cane и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Swiftie.forever

    Swiftie.forever Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2015
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    32
    Не, му немав кажано до сега.
    Ќе пробам пак да разговарам дефинитивно .. Сепак ти благодарам^_^
     
    На candy.cane и WildMk им се допаѓа ова.
  8. MkdBoy

    MkdBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    709
    Пол:
    Машки
    Ма нема, потреба да читам, тоа знам дека жени на пример, дури и во подоцнежна возраст, никогаш не успеале да доживеат оргазам!
     
  9. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Точно е дека жените потешко доживуваат оргазам, и точно е дека некои жени, никогаш не доживуваат оргазам при секс.
    Ама и техниката има удел... меѓу другото.
    Од искуство.
     
    На Glossy-girl, Annath и Swiftie.forever им се допаѓа ова.
  10. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    За греота..цел живот да налетуваат на неспособни типови.
     
    На Glossy-girl, Annath, Prijatelot и 4 други им се допаѓа ова.
  11. MkdBoy

    MkdBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    709
    Пол:
    Машки
    Ами сосема нормално дека и техниката има удел, поточно одкривањето на партнерот е една од најважните работи, да знаеш што и како сака, п,с без да прашаш :)
    Aма ако ја нема и „опуштеноста“ се е џабе :D
    Од женски аспект можеби така изгледа, ама па од машки аспек ?! или од аспект на „неспособните“ типови?
    Тешко нив што налетуваат, на неспособни мраз жени?!
     
  12. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Штознам, немам чуено за маж да се пожали дека никогаш нема свршено со партнерката, или пак општо во животот :)
    Тоа кажува многу.
     
    На slobodka, candy.cane, WildMk и 6 други им се допаѓа ова.
  13. MkdBoy

    MkdBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    709
    Пол:
    Машки
    Можеби немаш :D
    Еве мене ми се има случено... само што ке и се испулиш во лик, гледаш не опуштеност, ладност или нз како да опишам, едноставно автоматски ти паѓа „филмоТ“ креваш панталоните.. и повеќе не и се јавуваш..
     
  14. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    На која возраст сте со дечкото? Ми треба како информација, за да ти дадам соодветен одговор.
     
  15. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Од двата пола, само женските имаат орган кој има само една единствена функција - да пружа сексуално задоволство. Мене ме ми е јасно како е можно во ситуација кај што женското успева да сврши сама, што сака да сврши и му дава насоки на дечкото на што тој одговара со "ми окапа раката" да го ставите женското како проблем во односот. Прво, како му окапала раката? Што прави, озбилно, ренда кашкавал? Трие како со шмиргла и стиска додека не му се укочат сите мускули?
    Следен пат нека се потруди прво да сврши таа, па после тој. Да видиме дали ќе му биде исти трудот и незаинтересираноста. Дали тогаш ќе се труди, или пак ќе каже доста ми е? Едноставно, кога тој свршил за него чинот е завршен и гледа само побрзо да ја откачи, а не да се потруди и да направи и таа да ужива.
    Следен пат озбилно, само тоа е решението. Чепкај го ти, играј си, ама не му давај да сврши додека не свршиш ти.
     
    На piksooki, Glossy-girl, galapce и 13 други им се допаѓа ова.
  16. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Како го направивте ова меѓу мажот и жената, како да не е љубов, туку борба и натпревар кој прв ќе сврши, па уште и лукави интриги како да си се задоволиш пред него/неа, а потоа кој ја шиша. Сексуалниот чин не треба да биде средство за доживување на оргазам, па уште и така себично. Ако личноста ве искористува себично за да ги добие тие 10 секунди на хај задоволство, мислите дека утре ќе застане покрај вас и ќе се жртвува за вас? Што ќе ви е врската со таква личност? Ако немате разбирачка во сексот, тогаш што останува за други позахтевни работи во животот? Ако некој не сака да се потруди интимно да ве задоволи, па тогаш што останува за работи кои бараат поголеми жртви во брачниот живот?
     
    На Glossy-girl, missmama, Stem и 4 други им се допаѓа ова.
  17. Swiftie.forever

    Swiftie.forever Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2015
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    32
    Јас 18 тој за некој месец 20

    Нема збор кој не ти вистинит во кажаното:worried: ме стави во голема мисла искрено..
     
    Последна измена од модератор: 11 февруари 2019
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  18. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Сама кажуваш дека сте неискусни и двајцата. Ќе поработите на тоа, се решава, ќе се научите. Ама само ако те слуша, ако ти дозволува да го наведеш, а ако се навредува од што си му кажала дека не си доживеала оргазам, шо ќе ти е? Што сте постигнале? Цел живот ќе му го пазиш егото?
     
    На Swiftie.forever му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    За добар оргазам, како 1: првостепен предуслов - мој совет: да поработите на автосексуалноста, односно на способноста за разбирање на сопственото тело како сексуален објект.
    2: 1 + 1 = 2 , во конвенционалното сфаќање на работите ; фригидна жена не може да доживее конвенционален оргазам , постојат други техники за таква изведба. / неконвенционално 1 + 1 = 11.
    3: Взаемното либидо и синергијата игра голема улога по тоа прашање. / ако флуидите не ви се софпаѓаат, по инерција сексот ќе ви биде тапа и нема да има некој фасцинантен исход.
    4: Секој може да има СЕКС, но не секој може да има ДОБАР СЕКС , со взаемни оргазми и делење на сексуалната енергија, простор и време.
     
    На Cleonika, Dadusicka, diamonds.in.the.sky и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Јас мислам стравот си го прави своето. Млади сте(мали) и не гледам причина за впуштање во сексуални односи ако не сте подготвени за сите ризици и уживања кои ги носи самиот чин. Да бевте подготвени за секс, немаше да практикувате "петинг" и орално задоволување, туку ќе имавте нормален вагинален секс. Стравот од бременост и последиците не ви дозволуваат да се опуштите. Устата не е сексуален орган, а вагината и пенисот се. Затоа ако толку не можете да истрпите без секс во вашата врска, а користете кондом и исексајте се диво и страсно без да мислите на било што. Не мора предиграта да трае пола саат, можеш и да се возбудиш во само еден миг или минута и сл. А сексот може да трае и кратко а сепак двајцата да го достигнете врвот. Женскиот оргазам е покомплициран, повеќе е психички отколку физички, не дека машкиот е полесен и само физички.
    Со тек на време, ако постои доволно страст, љубов, блискост и усогласеност взаемно ќе си ги чувствувате оргазмите и истовремено ќе ги доживувате. А дотогаш, расчистете со своите стравови, и со оние кои не сте знаеле дека ги имате.
    Не го форсирај дечкото, можеби двајцата делувате вкочането и роботизирано.
    Оргазмот не доаѓа само со лиз лиз, треба добра акција.
    Е сега аут од муабетот ми текна на една песна од Орце Стефковски што ја слушнав неодамна, демек комшијата оставил млада жена дома и отишол на печалба, а млада жена требало да се ДРМА. Сељак нема што, ама ја доловил поентата. :D
     
    На Glossy-girl, Annath, Dadusicka и 5 други им се допаѓа ова.