Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.821
  Допаѓања:
  114.916
  Не чувствуваш ништо воопшто, или оргазам не доживуваш?
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Possibility

  Possibility Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Второто, макар што без оргазам исто како да не чувствуваш ништо, никакво задоволство, само механички допир :)
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.821
  Допаѓања:
  114.916
  Може и без оргазам да биде убаво.
   
  На galapce и jasbi им се допаѓа ова.
 4. Tsukinory

  Tsukinory Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Ај ќе се обидам накратко да си го опишам проблемот тука. Имам одличен партнер, сум и доживувам оргазам во 50% од односите. Но поминаа години и сум ограничена на една поза каде што јас сум во контрола и јас се доведува до оргазам. Значи мака ми е веќе од истото. Неможам да опишам колку понижено се осеќам. Сакам да ме грабне и направи своја да ми ги надмине границите. Пробувам со комуникација нели сакам вака онака ама се осеќам како да командам а тој се би сторил за мене и пошто нели емоциите ни се вплеткани во сета оваа работа знам, знам дека го повредувам, тоест машкоста му ја ништам како демек не е задоволителен. И одма се прекинувам одма се ладам и едноставно нејќам ако е на сила. Што да сторам за да си го подигнам либидото самодовербата а исто и на него а да не го повредам?
   
  На Роберт 7 и Stache им се допаѓа ова.
 5. Stache

  Stache Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Машки
  Кажи му искрено, барем јас тоа би го очекувал од партнерот.. Можеби и тој го има истото мислење, ама не сака да те повреди ? Се сакате, нема да го повредиш..
   
  На Milobebence и Biny им се допаѓа ова.
 6. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.929
  Допаѓања:
  37.557
  Пол:
  Машки
  Значи не е одличен чим ти станало монотоно. Збори отворено со него и сподели што е проблемот,ако е момак на место нема да му ја "повредиш" машкоста со тоа што ќе кажеш што ТИ сакаш
   
  На Роберт 7, asdht, Tekkyi и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Elisabeth

  Elisabeth Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2016
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  4.130
  Пол:
  Женски
  Нема потреба да си ја намалуваш самодовербата и да мислиш дека ако му кажеш на партнерот дека сакаш некои промени во сексот дека го командаш или му ја повредуваш машкоста или не ти е задоволителен. Во една врска или брак за да се одржи страста потребни се експериментирања, промени и секој од партнерите е сосема нормално да си каже што сака, што му е убаво, што не, што сака да проба и тоа треба обострано да биде прифатено и партнерите да се трудат да им биде што поубаво, не е тоа навреда кон партнерот. Нормално е еден период да ти биде убаво едно нешто, друг пат нешто друго, така да ако веќе подолг период ви било и на двајцата убаво да имате секс во таа поза и веќе ви станало рутина и тебе ти монотоно, нормално е да му кажеш и он да биде отворен за промени, а доколку тој самиот го сфаќа како навреда, тогаш проблемот е во него, не во тебе.
   
  На jasbi, cresa-jagoda, Tsukinory и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Winnie Pooh

  Winnie Pooh Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2018
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Секогаш доживувам оргазам пред него
   
  На dayla, Spiceyourlife, the drummer и 3 други им се допаѓа ова.
 9. ray-man

  ray-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  382
  Пол:
  Машки
  Ако е тип што чита, подари му книга камасутра. Ако не е, може да гледате порно заедно со позите кои ги сакаш. Во случај да не му текне, постави се како ти одговара тебе, ќе загризе ;)
  Пошто имаме пет сетила а според мене шестото е сексуално претчувство, слободно во заднина нешто вакво нека свири, некои миризливи свеќи запали и слично. Чоколадо и слични зарзавати обавезно имајте, ние машките сме лигави на вакви финти. Заведи го. Ќе се случи експлозија ;) но обавезно, обавезно исклучете ги мобилните. Изолација од сѐ.

  Така и треба.
   
  Последна измена од модератор: 9 април 2019
  На asdht и Tsukinory им се допаѓа ова.
 10. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.938
  Пол:
  Машки
  Па логички инаку после него или треба да го викате комшијата или пак со лижење или триење...
   
  На Siksi, baba Rada и *malenavolena*87 им се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.821
  Допаѓања:
  114.916
  дркање
   
  На Кирил.ск му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.050
  Допаѓања:
  41.875
  А шо, демек кога сврши машкото готово е со сексот и женското ако не свршило, ништо, повеќе среќа следен пат?
   
  На Milobebence, babysoul, ane.bella и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.938
  Пол:
  Машки

  Ne
   
 14. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.050
  Допаѓања:
  41.875
  Ахам. Повикај комшија, многу смешно.
  Важи, и на машкото ако не може да му се дигне, или не може да сврши, а женската и е доста, ќе повикаме комшија.
  Ама строго машко, комшија, никако комшика.
   
  На Animali, dayla, Feminka22 и 6 други им се допаѓа ова.
 15. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  466
  Пол:
  Женски
  често при секс добивам оргазам, прекрасно е чувството и сакам појако тогаш, дури и до пола минута знае да трае, сакам повеќе пати да свршам во една партија, ама за жал само еднаш можам
   
  На beauty&beast, Desi1991k, Biny и 2 други им се допаѓа ова.
 16. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Mashkite vo princip svrshuvaat porano otkolku shto sakaat povekjeto zenski. Zatoa koga kje si "zavrshat" rabota, posledno neshto shto im pagja na um e da se posvetat na nas, da ne dovrshat so prst ili slichno. Treba da se zbori za toa e pred seksot
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.363
  Допаѓања:
  8.133
  Пол:
  Женски
  Последно нешто што им паѓа на ум е да се посветат на нас?
  Зборувај си за себе. Како ќе дозволиш така ќе постапуваат а дм не ме заборава и откако ќе сврши ме задоволува орално или со прсти се до оргазам па други после тоа одмара ,нема потреба пред секс да му кажам дека и јас сакам да свршам не е ретардиран и знае дека и јас треба и сакам да свршам. Која е поентата на секс ако само он свршува и после да ме остави мене така ?
   
  На crimson, dayla, Amellie13 и 7 други им се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.821
  Допаѓања:
  114.916
  Има еден куп што не име гајле дали си свршила или не.
  Од искуство.
   
  На joy1, Nausicaa, IM.TMKQ и 7 други им се допаѓа ова.
 19. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.490
  Допаѓања:
  14.385
  Не треба ни да имаш искуство за да процениш. Да седнеме во просторија, за рок од еден час анализа може да ти кажам кој маж би се потрудил да му сврши партнерката. Спонтано, без предрасуди.
   
  На joy1, Nausicaa, hunter26 и 8 други им се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.821
  Допаѓања:
  114.916
  Е не сум до толку прониклива.. мислам..
  Зато ми се паднаја поќе од пола незаинтересирани :D
   
  На Animali и Nigredo Odor им се допаѓа ова.