Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

 1. Biny

  Biny Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Машки
  Некој знае да продаде и расипани пиперки, сакам да кажам луѓе сме судиме според изглед/впечаток и зато ти се "паднале"
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.169
  Допаѓања:
  42.478
  ^ видиш @WildMk, одма се најде херој да ти каже како да свршиш.
   
  На Animali и WildMk им се допаѓа ова.
 3. Biny

  Biny Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Машки
  Што мислите? За тие што траат многу повеќе од понежниот пол.
  Дали тогаш ви е досадно, доволно сакате/можете повеќе???
   
 4. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.169
  Допаѓања:
  31.065
  Пол:
  Женски
  Мене ми е досадно, као дај макни се.
   
  На Animali, Nigredo Odor и Davidmfo им се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.877
  Допаѓања:
  116.562
  Одговарајте сериозно бе и вие!
  Како ќе научи некој-нешто, ако цело време се дупчите со него?


  Зависи од моменталната ситуација.
  Имате усти и двата, ќе си зборните, шо ви е убаво, шо не ви е, што сакате, што не сакате.

  Многу е лесно кога отворено се разговара со партнерот.
   
  На Dust, Animali, Hristov и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.150
  Допаѓања:
  8.455
  Пол:
  Женски
  Јас имав долга врска и ниеднаш не се потруди он да свршам. Штом заврши тој, завршуваше се. Не знам зашто мислев дека така треба, будала. После тоа имав друг партнер и пак истата приказна. Ама затоа не траеше повеќе од месец. Следниот ако не се потруди да свршам, го отпишувам од живите.
   
  На Cleonika, SunnyGirl2, aleksandra99 и 16 други им се допаѓа ова.
 7. mentalmk

  mentalmk Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  225
  Пол:
  Машки
  За машкото е секогаш полесно да дојде до оргазам, затоа постојат повеќе тактики за како тој да го одолжи својот а да го постигне врвот на партнерката. Тешко е да се најде партнер кој ќе се труди и ќе ја направи партнерката да се чуствува задоволно
   
  На cresa-jagoda, WildMk и jasbi им се допаѓа ова.
 8. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.836
  Допаѓања:
  31.606
  Пол:
  Женски
  Тој секогаш се труди јас прва да завршам, па потоа тој. И секогаш успева. Многу го ценам тоа од него.
  На крај двајцата сме задоволни и среќни. :sun:
   
  На Martka, cresa-jagoda, Biny и 6 други им се допаѓа ова.
 9. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.150
  Допаѓања:
  8.455
  Пол:
  Женски
  Не мора да се воздржува мажот. Може и откако ќе сврши целосно да се посвети да сврши и партнерката.
   
  На cresa-jagoda, Animali, Biny и 5 други им се допаѓа ова.
 10. mentalmk

  mentalmk Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  225
  Пол:
  Машки
  И тука се согласувам, но барем според моето искуство подобро е да се постигне оргазам преку секс - отколку преку орален на пример, или на друг начин
   
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.877
  Допаѓања:
  116.562
  Не е само времето во прашање, туку и техниката која ја практикува.
  Ако го бива, можеш и за 2-3 минути да свршиш.
   
  На cresa-jagoda, Animali, Amellie13 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. 1992g

  1992g Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  8.148
  Пол:
  Женски
  Затоа си имам вибратор од најквалитетните, ако не сум задоволна од сексот, тука е Snow (така го имам крстено ) и секогаш доживувам оргазам со јаки екстазични грчења.:D
   
  На aleksandra99, Oxymoron, lovestoneddd и 3 други им се допаѓа ова.
 13. mentalmk

  mentalmk Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  225
  Пол:
  Машки
  Е така си најсигурна :) и секогаш задоволна хехе
   
  На 1992g и jasbi им се допаѓа ова.
 14. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.169
  Допаѓања:
  31.065
  Пол:
  Женски
  Пластичните завршуваат работа, вистинските не.
  Ќе дојде ден комплетно супституирани ќе бидат 'природниве ' секако за ништо не ги бидува, освен за уринирање.
   
  На Animali, IM.TMKQ и WildMk им се допаѓа ова.
 15. 1992g

  1992g Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  8.148
  Пол:
  Женски
  Овој мојов е нереално ист на изглед ко просечен убав машки пенис, со многу јаки функции, прејак матерјал и кога го купував в Лондон прашав од кој модел муштериките се најзадоволни па скоро сите го издвоија тој модел. Не за џабе 10.000 ден го земав.
   
  На Emilija97mk, Animali, KateKane и 5 други им се допаѓа ова.
 16. Blabla16

  Blabla16 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Која е разликата во чувството помеѓу клиторичниот и вагиналниот оргазам? Има ли разлика воопшто?
   
 17. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  20.588
  Пол:
  Женски
  Како што е тргната работава со толкава себичност при секс и неукост изгледа сите ќе треба да штедат за еден ефикасен пластичен. :|
   
  На Emilija97mk, ane.bella, martty06 и 11 други им се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.877
  Допаѓања:
  116.562
  Нема баш... слично е.
  Само малку 'помеко' почнува вагиналниот... Барем за мене.. А и тро подолго ми трае, и само со вагинален можам да постигнам повеќекратни оргазми, пошто ту мач ми е да стимулирам сеуште клиторис после оргазам.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. 1992g

  1992g Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  8.148
  Пол:
  Женски
  Па така е.
  И гледам дека на многу им е табу темата за помагала и слично.

  Девојки, не треба вие да се срамите што сакате да купите помагала, треба момците да се срамат што дозволиле да купите помагала.

  Од друга страна пак, нема подобар подарок од вибратор што може дечко да го поклони на девојка си или жена си. Тоа да знаете, барем ќе знаете дека сме сигурни дека со подарокот ве вараме само :P
   
  На cresa-jagoda, Dust, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.169
  Допаѓања:
  31.065
  Пол:
  Женски
  Имам другарки,па нивни другарки, па на другите, муабети од сегде... девојките буквално го помнат датумот кога доживеале оргазам, некогаш е еднаш во годината, наредната уште поретко..
  Ако не го заокружуваат датумот на календарот и го гледаат денот како празник, јас лавстоунд да не се викам.
  Што е пострашно од самото немање на оргазам е убедувањето дека сексот не се базира на оргазам, дека е споредна ствар и не бил уопште битен. Сосема јасно дека преку манипулации им е всадено ова во глава.
  Симптоматично е што секој однос се завршува со оргазам на машкото, а женското треба да е задоволна со себе што го одвела до таму.
  Катастрофа од млади луѓе.
   
  На Annath, Nausicaa, Animali и 8 други им се допаѓа ова.