Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

 1. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  7.609
  Пол:
  Женски
  Има два вида на оргазми.Едниот е клиторисен а другиот вагинален и покрај тоа што имаш секс со стимулирање на клиторисот добиваш клиторичен оргазам а не вагинален.
   
  На Spiceyourlife, anelchylola и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 2. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  8.172
  Пол:
  Женски
  Мм хаха многу сакам оргазам хехе секс мм неколку пати дневно најдобро хехе
   
  На the drummer, M&L89, didisi и 6 други им се допаѓа ова.
 3. Leeona_

  Leeona_ Нов член

  Се зачлени на:
  3 август 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Истоо :D ама нема секогаш @Sejfullai :mp:
   
  На Martin12321 и jasbi им се допаѓа ова.
 4. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  1.817
  Пол:
  Женски
  Најдобар оргазам имам кога тој орално ме задоволува. 7мо небо.:angel:
   
  На Desi1991k, LaGuapa, anelchylola и 5 други им се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.826
  Допаѓања:
  115.210
  Како да не, 'духовно'.
  Оргазам може да доживееш и без никаква поголема конекција од чиста хемија.
   
  На Spiceyourlife, Nigredo Odor, didisi и 5 други им се допаѓа ова.
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.571
  Допаѓања:
  5.281
  Добро е не сум само јас. :?: во таква ситуација хах
   
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Кога зборуваме за оргазам мислите на вагинален или клиторичен? Јас клиторичен имам 99% кога имам секс , а вагинален никогаш....сум имала секс и по 40мин и ми било преубаво ама џабе пак не почувствуваv каков е вагиналниот :sweat::sweat:
   
  На Boy_Sk, the drummer, IvanaJenner и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  507
  Пол:
  Женски
  Буквално исто. Не знам што е работата. :whew:
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mariii :)

  Mariii :) Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Јас немам никогаш доживеано оргазам дури имаме односи со дечко ми, а онака сама кога ќе се тријам преку облека доживувам оргазам незнам како да го опишам чувството но мислам дека тоа е оргазмот. Инаку незнам дали до мене е нешто проблем но кога имам секс со партнерот не чувствувам ништо онака дури досадно ми е за време на сексот и едвај чекам да заврши, баш вчера имавме однос и не ми беше убаво и му кажав да прекини па така ни тој не сврши, ама тој кажува дека убаво му било многу за време на односот а мене воопшто како да не сме имале секс исто, едвај чекав да заврши.. и стварно не ми е јасно тоа што викаат дека кога ќе се има секс се чувствуваме како да сме на седмо небо, инаку да разјаснам сексуален партнер ми бил само овој во животот, а имам 24 години и стварно незнам што е проблемот.. и јас сакам да уживам во благодетите на сексот а мене ми е ужасно;(
   
 10. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  959
  Пол:
  Женски
  Најверојатно е до партнерот не умее да те задоволи.
  Разговарајте кажи му што ти се допаѓа биди отворена со него
  Експериментирајте зачинете го малку вашиот сексуален живот.
   
  На Spiceyourlife, didisi и tigrica92 им се допаѓа ова.
 11. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  1.178
  Пол:
  Машки
  Прво, и основно, што треба секое машко да го направи (јас така правам :$ ), е да пружи орален секс на девојката.
  За оргазам пред тоа треба неколку зачини: опуштени моменти, смеење, размислувања и разговори (не за џабе нѐ пали интелигенција) кои би го раздвижиле мозокот, стимулација не само на ерогените зони туку на цело тело (рецептори на секој дел од кожата), на крај, оралче.
  Никако секс пред седум осум минути орал. Ова е совет за момците, пошто читајќи ги женските коментари заклучив дека момците се крајно аут со знаење и со сенс да пружат задоволство прво на женското а не само на себеси, тоа е себичност.

  После навлажнување, после запирање на сѐ наоколу, после почетокот на водењето љубов, ќе си дојде и оргазам. Толку бесконечен што вагиналниот и клиторичниот ќе бидат обичен скокот во увото, за споредба :)

  Сѐ е возможно, со секого или со секоја. Проблемот е во непосветување време за наоѓање решение.
   
  На Yeeah, Spiceyourlife, Boy_Sk и 8 други им се допаѓа ова.
 12. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  До дечко ти е...ваљда не знае техники...додека имав само со еден пробано (не баш искусен дури и не сакаше да му кажувам што ми се допаѓа а што не, се вреѓаше ) и јас така мислев дека сексот не е ништо посебно...е со наредниот веќе сфатив дека е ...не е цела работа само пикни го заврши си работа и готово
   
  На beauty&beast, didisi, thequeen95 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  4.677
  Пол:
  Женски
  А каков друг има освен вагинален и клиторичен?
   
  На Alisa22 и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 14. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.653
  Допаѓања:
  20.387
  Пол:
  Женски
  Не му го крши филмот. :rofl:
   
  На Alisa22, SugarHoney, dayla и 3 други им се допаѓа ова.
 15. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.376
  Допаѓања:
  241.287
  Пол:
  Женски
  одглумен оргазам
   
  На Cleonika, Annora, coldbaby и 13 други им се допаѓа ова.
 16. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  1.178
  Пол:
  Машки
  Според девојките со кои сум бил, има и "неопислив" оргазам.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.388
  Допаѓања:
  18.226
  Не ми е ништо посебно оргазмот.:?:Доаѓа и одма поминува, толку.
   
 18. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  9.381
  Има и анален. At least they say so:wasntme:
   
  На Spiceyourlife, beauty&beast и candy.cane им се допаѓа ова.
 19. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.890
  Допаѓања:
  44.775
  Тане, ништо не трае веЌно :rofl:
   
  На Cleonika, Multipotential и hunter26 им се допаѓа ова.
 20. LaGuapa

  LaGuapa Активен член

  Се зачлени на:
  23 април 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Здраво форумџии Имам еден проблем или не баш проблем, but I need some advise :)
  Од неодамна имам дечко со чиј сексуален однос ми е преубав и премногу уживам, но... Само едно едно фали, не можам да свршам. Се прашувам дали е од тоа што сум психички напната или... И уште едно, сакам дс ми пружи орално зсдоволство а од друга страна ми е како "шубе" не знам како да го наречам.... знам дека првата и најбитна работа е опуштањето, ајде баш да слушнам и ваше мислење :)
   
  На Marko@boy му/ѝ се допаѓа ова.