Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

 1. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.670
  Допаѓања:
  20.619
  Пол:
  Женски
  Од што ти е шубе?
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  649
  Пол:
  Машки
  Јас мислам појќе и е од срамежливост па не може целосно да му се отвори кон оваа тема, само мое мислење.
   
 3. vampire25

  vampire25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Zdravo ☺️
  Nova sum vo seks svetot, pa me interesiraat nekolku raboti :
  - kako izgleda zenski orgazam
  - koga zenskoto dozivuva squit
  - posle kolku odnosi po prviot veke ne se krvari?
  Blagodaram ❤️
   
  На SunnyGirl2 и beauty&beast им се допаѓа ова.
 4. FVP

  FVP Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  696
  Пол:
  Женски
  Одговор на трите прашања е дека се е индивидуално.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. WonderWoman98

  WonderWoman98 Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  47
  Имам односи 5 месеци и не можам да завршам само со однос. До мене е ? Сексот дефинитивно не ми ги исполни очекувањата
   
 6. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  39.117
  Пол:
  Машки
  Не, до него е
   
 7. WonderWoman98

  WonderWoman98 Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  47
  Црнчи над мене. Ама колку и да се труди џабе. Треба да се опуштам поќе? Или едноставно имам слушнато дека има жени шо не можат да доживеат вагинален оргазам и то е то.
   
  На CameliaMiller и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 8. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  39.117
  Пол:
  Машки
  Седнете и зборувајте за работи што ги сакате у кревет, пози ова она. Малку поопуштена биди и со правилни совети ќе дојдеш до целта.
   
 9. WonderWoman98

  WonderWoman98 Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  47
  Проблемот е шо ни сама не знам шо ме бендисва поќе. Се исто ми е секоја поза ми е океј ама никогаш не сум добила чувство дека то е то шо го сакам. Стварно не знам. Не размислувам на ништо друго за време на однос поопуштена никогаш не сум била и пак ништо.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pikolino

  pikolino Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  51
  probaj so stimulacija na klitorisot i promeni poza probaj ti da si bodicot na igrata odozgora toj neka stavi pernice pod gazot kaj mene ova uspea Pozdrav
   
  На TeonaZ и WonderWoman98 им се допаѓа ова.
 11. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.199
  Пол:
  Машки
  Речи му да те излиже таму, знаеш. Да ужива додека лиже. Папилите на јазикот како што може да ја зголемат сензитивноста на површината на клиторисот а со тоа и внатрешниот ѕид, ништо друго не може.
   
  На WonderWoman98 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  5.452
  Допаѓања:
  129.904
  @WonderWoman98 да те "утешам" мене ми требаше повеќе време дур сфатам што уствари ќе ме доведе до оргазам при пенетрација, секако ми беше убаво, ама никако доволно убаво за да стигнеме таму.

  Обидете се прво орално да те задоволи, менувајте пози и сама ќе сфатиш со тек на време што најмногу ти прија.

  Не се откажувај, тек 5 месеци имаш односи, експериментирајте и се' ќе биде во ред.
   
  На WonderWoman98 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  16.549
  Пол:
  Женски
  Нека "црнчи" над тебе ама женскиот оргазам ти е работа на психа. Со добар секс и опуштеност, оргазмот е во тебе, само треба да го пронајдеш а тоа не зависи толку од физичкото задоволство, туку психички, внатрешно пронајди го и исфрли го. Еве пробај со поза врз него, тој во седечка положба, кога мислиш дека си подготвена, затвори ги очите, стегни го со нозете, и не мисли на ништо туку барај и ќе го најдеш. И не го форсирај многу да мењате триста пози и да испробувате научна фантастика, оргазмот е дофатлив само мора еднаш да се пронајде патот до него. Особено па двајцата ако го доживеете истовремено, мераци.
   
  На Billy Idol, cresa-jagoda, Sejfullai и 4 други им се допаѓа ова.
 14. Marija82!

  Marija82! Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Здраво
  -женскиот оргазам е различен за секоја жена
  може да се доживее со стимулација на клиторисот
  ПРОБАЈТЕ!!!:
  1.Со вашите прсти и дланка или со мал вибратор можете да си поможите самата за да имате клитоларен оргазам.
  2.Кога клиторисот ќе биде влажен тријте се лево-десно или горе-долу.
  3.Кога што се подобрува чувтвото почнете појако и побрзо да се триете.
  -оргазмот може да биде вагинален
  1.За да биде вагинален оргазам треба да користите прсти или секс играчки
  2.Бидејки задоволството доаѓа од ѕидовите на вагината треба да експериментирате со нејзината ширина пробајте го ова со ставање на екстра прст


  Squirt е познато како женска ејакулаторна течност која жената ја исфрла за време или после оргазам на некои женисекогаш му се случува кога ќе ја стумулираат G точката но некои жени никогаш не доживуваат squirt.


  Крварењето зависи до организмот
   
  На vampire25, Dadusicka, beauty&beast и 3 други им се допаѓа ова.
 15. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  452
  На Dadusicka, DiCaprio, Billy Idol и 4 други им се допаѓа ова.
 16. makedon81

  makedon81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2019
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  423
  Пол:
  Машки
  Мислам дека треба да ја смените позата и ти да црнчиш(скокаш) над него па така побргу ќе дојдеш до она вистинското чувство ;)
   
  На Billy Idol и Keanu_R.Wick им се допаѓа ова.
 17. INEEDLOVE

  INEEDLOVE Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2020
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Машки
  Мислам дека треба малку повеќе да се посветите на сексот а не само стави/прими и толку :)
  Имате игри, фантазии, зборење на увце, свеќички, винце, предизвици и уште многу работи :)
   
  На Tajnaotrovna, LoneWolfGuy и WonderWoman98 им се допаѓа ова.
 18. WonderWoman98

  WonderWoman98 Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  47
  Брзо се уморвам :?::?::?:
   
 19. makedon81

  makedon81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2019
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  423
  Пол:
  Машки
  Па тоа не иде така мора полека мекамски што се вика не брзај многу ;)
   
  На WonderWoman98 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.138
  Допаѓања:
  123.763
  Пол:
  Женски
  Пошто релативно кратко време си сексуално активна, морам да прашам дали се самозадоволуваш? Ако не, убаво би било сама да си го истражиш телото, да откриеш што те возбудува, што те стимулира, а што не ти годи. Мислам дека кога ќе си го запознаеш детално телото, ќе доживееш оргазам многу лесно. И секако, ќе му кажеш и покажеш на дечкото. Сексуалните инхибиции и срамежливоста ќе ги тргнеш на страна, некогаш проблемот е во психата, премногу се замараме со глупости. Сите ние имаме точки кои не' водат до врвот, треба само да се откријат. Не мораш сама да го правиш тоа, може и со дечкото, заедно ќе откриете како до поголемо уживање.
   
  На Dust, Tajnaotrovna, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.