Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

 1. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  1.227
  Пол:
  Машки
  До него е што не те напалил доволно на почеток, а до тебе е што не си била доволно напалена. Врат, цициња:$, стомак , нозе...
  Не сум ја женско, али за вагинален оргазам додатно да те напали нека проба да лизне:D Плус клиторисот има 8000 нервни завршетоци, пола да ги погоди завршил работа.
   
  На Traveler91, Spiceyourlife, Willbeokay и 5 други им се допаѓа ова.
 2. WonderWoman98

  WonderWoman98 Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2018
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  47
  Да појаснам само, клиторичен можам океј е ама вагинален никако и појма немам зошто ама прочитав поќе мислења фала ви. :D:D
   
  На didisi и DiCaprio им се допаѓа ова.
 3. Boy_Sk

  Boy_Sk Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2020
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Машки
  Tocno se soglasuvam so tebe..i jas istoto go praktikuvam..malce mene mi bese nezgodno da se vklucam vo ovaa Tema oti sum nov clen...:$
   
  На Traveler91 и didisi им се допаѓа ова.
 4. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  1.227
  Пол:
  Машки
  Големото м*де ак си нов член, ако ти го пуши треба да и ја лижиш, и ако свршуеш на прави ја и она да сврши и тоа е тоа, просто ко грав. Без филозфии.
   
  На Ysera, honey.11, didisi и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Boy_Sk

  Boy_Sk Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2020
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Машки
  Точно такa е @Сарrio:rofl:
   
  На DiCaprio му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Blabla16

  Blabla16 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Женски, што значи всушност multiple оргазми? Дали е тоа кога оргазмирате и имате 1 грчење или сепак повеќе? Дали митипл оргазам значи повеќекратно грчење или нешто друго?
   
  На didisi и beauty&beast им се допаѓа ова.
 7. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  1.227
  Пол:
  Машки
  Самиот збор ти кажува, повеќе оргазми едно по друго :D
   
  На Spiceyourlife и WildMk им се допаѓа ова.
 8. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  1.528
  Пол:
  Машки
  Многу многу повеќе.
   
 9. King4ee

  King4ee Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Машки
  Е ќе да има нешто:wasntme:. Ама јас мислам дека треба подлабока пенетрацијата или подебел пенис за да доживееш вагинален оргазам од искуство ти кажувам позз:hai:
   
  На The doctor му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mollami

  Mollami Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  jas dozivuvam orgazam samo u trojki..zmz..pr so bratucedka mi hahab
   
  На Traveler91, makedon81, beauty&beast и 2 други им се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.877
  Допаѓања:
  116.570
  Кое искуство?
  Ти свршуваш полесно со подолги и подебели?
  Со братучетка ти??
   
 12. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.169
  Допаѓања:
  31.079
  Пол:
  Женски
  Со сите женски со кои имам зборено, кои ми се поблиски, кажуваат дека вагинален оргазам имаат многу, многу ретко.,некои дури ниеднаш. Повеќето жени свршуваат клиторично.
   
  На SunnyGirl2, Dust, Stark и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Tw<3

  Tw<3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Можеби не е за тука прашањето, дали повреди во минатото на клиторисот можат да предизвикаат да немам оргазам? Кога имам орален секс или мастурбација кога и да стасам до фазата на возбудување не можам повеќе и се откажувам... helppp
   
 14. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.175
  Допаѓања:
  42.519
  Не знаат што е оргазам и како настанува.
   
 15. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.284
  Допаѓања:
  12.043
  Пол:
  Женски
  Каква повреда?
   
 16. Tw<3

  Tw<3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Кога бев помала ненамерно се имам удрено повеќе пати кога возев велосипед, скокав кога не можев да закочам па плачев 10 минути(facepalm)
   
 17. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  559
  Пол:
  Женски
  и јас вака неколку пати се имам удрено како мала ама неверувам дека тоа би било причината. Мислам дека се е до главата
   
  На cresa-jagoda и Tw<3 им се допаѓа ова.