1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оргазам

Дискусија во 'Секс' започната од ev4e, 27 ноември 2009.

  1. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    @GirlVolley
    да седнеш па да научиш како се доживува оргазам? Клиторисот има дупло повеќе нервни завршетоци од пенисот, патем, орган чија главна функција е задоволството. Имаш цел орган специфициран за задоволство, и ми кажуваш дека потешко било? Оти бе давате така за сопственото тело да ве лажат?
    Знаете кое тело е тоа што има потреба за цел еден орган кој е само за задоволство? Седнете малку еволутивна биологија прочитајте, не знам. Прочитајте колку е еволутивно неопходно жените да можат да доживеат оргазам. Оти вака дозволувате да ве учат работи за вашето тело кои едноставно не се вистина.
     
    На Lolipop23, Annath, piksooki и 6 други им се допаѓа ова.
  2. GirlVolley

    GirlVolley Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2020
    Пораки:
    1.026
    Допаѓања:
    1.657
    Пол:
    Женски
    Pa ne znam, eve ti kako najpametna i so pregolemo iskustvo kako sto moze da se vidi, soberi ne site i podnaucine nesto,dobro?Ako nekoj nesto prasa, a drug dade odgovor, toa ne znaci deka nekoja kako tebe koga kje se ubaci vaka, krajno nisko, treba da prosee “mozok” Ova ne e forum za natprevar vo mozoci
    Vtora rabota, pridrzi se kon prasanjeto molim te, a ne da objasnuvas koj organ kolku nervni zavrsetoci ima.
     
    На Norah Jones, Intel258, SunnyGirl2 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека не е проблемот во тебе туку во партнерот 50 посто, јас ептен кога сум напалена доживувам оргазам дури и да не сум уште навлажнета за 30 секунди. Има и асексуални луѓе се е во ред
     
  4. GirlVolley

    GirlVolley Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2020
    Пораки:
    1.026
    Допаѓања:
    1.657
    Пол:
    Женски
    Paralelno klitoricen i vaginalen?? Sekojpat??
    Ja ispomesavte temata mislam deka, dobiv epitet aseksualna licnost i partnerot deka ima problem :rofl:
    Lugje, daj ve molam malce open your mind! Dosta gledate tolku kratko i odma davate dijagnoza i slicno, ne se pravete svetici
    Aman
     
    На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.255
    Пол:
    Машки
    по моја логика машка ваљда ако истовремено имате вагинален и ја триеш или тој, веројатно е зголемено чувството на задоволство??? што има да се мисли тука?
     
  6. GirlVolley

    GirlVolley Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2020
    Пораки:
    1.026
    Допаѓања:
    1.657
    Пол:
    Женски
    Ne znam sorry... aseksualna licnost sum |(:rofl:
     
  7. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека никогаш не сум имала никаков :|
    Совет?
     
    На Petar80 и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
  8. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Мене многу ме интересира дали за клиторичниот и вагиналниот е исто чувството?Извинете ако е глупо прашањево (facepalm)
     
  9. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Па не ама ако не се палеш и не доживуваш оргазми никако, а кога мастурбираш?
     
  10. GirlVolley

    GirlVolley Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2020
    Пораки:
    1.026
    Допаѓања:
    1.657
    Пол:
    Женски
    Izvini, stvarno ne te razbiram i ne znam kade procita takvo nesto.... okay e
     
  11. Elf

    Elf Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    2.121
    Пол:
    Женски
    Ваооо еј не сум знаела дека треба да се седне и да се учи за оргазам ..:o А може на памет да го научам или да го разберам прво м ????

    Што тресете бе зелени, нормално е дека со самото созревање на човекот секој станува љубопитен и си го истражува и испитува телото и нормално е дека можеш да се здобиеш со некои одредени информации...нема човек што не си го видел половиот орган..

    Некој доживува оргазам, некој не доживува потешко му е...нема тука правила секој човек си е различен и специфичен на одреден начин и нема ништо срамно тука од тоа некој да не доживува оргазам ..
    Нема потреба од осудувачки коментари и делење на памет со посочување на еволутивни биологии и хемии ..
     
    На Norah Jones, Oksa, LoneWolfGuy и 3 други им се допаѓа ова.
  12. covid19

    covid19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2020
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Машки
    Со девојками имаме мал проблем околу оргазмот.. веќе 6 месеци сме сексуално активни и многу пати сум прашувал дали свршила/дали доживеала оргазам и какво е чувството.. и одговорот секогаш е незнам.. али многупати при појако пенетрирање ќе почни да снеможува и да се препотува, при орален секс најчесто после оргазмот (ако е воопшто оргазам тоа) ми вика да се тргнам пошто почнува да ја боли.. Предходно немала многу искуство, па се прашувам дали е баш тоа што се нема запознаено со нејзиното тело и не знае кои и се границите и кога го достигнува врвот на задоволството ?
     
    На Oksa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.075
    Пол:
    Женски
    Не може да не знае кога доживува оргазам.
     
    На lovestoneddd, Avery, didisi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.233
    Пол:
    Женски
    Да или не simple as that.... Како бе 'не знам' за такво нешто... (facepalm)
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  15. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Не сакам да генерализирам, не можам да кажам за секоја жена, но доколку е потешко само вагинален, со стимулација на г-точката и клиторис, многу полесно се доаѓа до оргазам, барем според мое искуство, а интензитетот е далеку појак, во однос на оргазам само со стимулирање на клиторис.

    И да, секој е различен, нема ништо тука лошо, но со истражување на телото, секој ќе открие што најмногу му годи и во што најмногу ужива.
     
    На JasminaB29, Broken♡, Annath и 6 други им се допаѓа ова.
  16. The Lost Girl

    The Lost Girl Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2020
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo feminki,
    So decko mi sme 8 meseci i imame odnosi, toj mi e prv na mene, no nikogas nemam doziveano orgazam, ne znam do sto e problemot, se trudam no ne uspeva, sekogas me prasuva dali sum svrsila i sekogas glumam orgazam, no nikogas ne go doziveav... :( kako da uspeam za vreme na odnosi helppp
     
  17. DojaCat

    DojaCat Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2020
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    870
    Пол:
    Женски
    Ти треба да се трудиш доколку мастурбираш. Не ти кажувам да бидеш стуб во кревет, но доколку не можеш ТИ да доживееш оргазам слободно кажи му на дечко ти да се потруди малку повеќе. Тебе би ти препорачала да се опуштиш колку што можеш бидејќи тоа може да биде значаен фактор. Воопшто не ми е океј тој да доживува оргазми цело време, а ти како секс кукла само да си седиш. Сексот треба да биде обострано задоволство. Комуникацијата е многу битна кога станува збор за секс, така да ве молам не фејкајте веќе! Разговарајте со партнерите за вакви работи, нема потреба да е ова табу тема.
     
    На Oksa, deskarada, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Менувајте пози, темпо, допири.
    Откриј што ти е навистина убаво, а што не и кажи му на партнерот точно што и како сакаш.
    И кога водите љубов, не мисли на ништо освен на сензациите кои во моментот ги чувствуваш.
     
    На Oksa, Broken♡ и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  19. sierra

    sierra Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2019
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    908
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто глумите... тој ќе си мисли дека се е во ред (ако не приметил до сега), и така ќе си терате без поента ако ти на крај не си се задоволила себе. А штом те прашува, значи му е подеднакво важно и твоето задоволство. Ќе бидеш отворена, сексот воопшто не е тема што треба да се избегнува во една врска.
     
    На Oksa, WildMk, Роберт 7 и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Mrs.Styels

    Mrs.Styels Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2012
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    7.554
    Периодов со дечко ми имаме секс почесто и после 2-3 пат не можам никако да доживеам оргазам. Блиску сум, но не можам да свршам и по сексот осеќам тапа болка во јајниците најверојатно од што се грчам, а не успевам да свршам. Дали некој има слично искуство и дали мислите дека е потешко да свршам зошто претходно сме имале повеќе пати?
    Мене ми е чудно зошто порано се дешавало да имаме секс многу пати и скоро во сите партии да имам оргазам, а сега тешко