1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Организација...кoj за што одлучува?

Дискусија во 'Свадба' започната од Snow-Queen, 25 април 2013.

  1. SexyGirl2

    SexyGirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2017
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    454
    Пол:
    Женски
    Hahaha eve tri sme znaci na ist datumm <3 se nadevam ke ni bide najjubav denot na site :* vi posakuvam da bidete nasmeani i srekni cel den i cel zivot :) Mene fustanot mi e naracan, sminka i friz imam zakazano, muzikata, kamerata i restorantot mi se kaparisani i zakazana mi e crkva i maticno vo istiot den. Za bonboni sakav sama da se aktiviram da gi napravam i uste tocno nemam odluceno kakvi, a za pokani planirav so sliki od nas da bidat ama pa si razmisluvam, posle site ke ne frlat vo kanta i neznam sto ke odlucam na kraj. Za fustanot slucajno so majka mi go vidov i go bendisav. Svekrva mi i svekor mi se bunat okolu finansiite malku za se, no jas otidov i sama si dadov kapar za fustanot i potoa otidov so negovite i moite i go platija negovite i mi dadoa pari za kaparot. Okolu bonbonite i pokanite sakav da gi pravam sama, od pricina sto mislam deka ke mi izlezat poeftini i plus merak mi e. Za kumovite se bunea negovite, trebase da imame stari kumovi, no ne sme vo kontakt i tie pravea skoro svadba, ne ne pokanija i taka... sega kum ke ni bide drugar na mm. Sega planiram da bidam nekoi stikli i pokani i bonboni i da kupam ukrasi za ukrasuvanjeto doma. Treba da zakazam i ukrasuvanje za glavnata masa vo restorantot. Burmite ni gi kupija isto i lancinjata. Kostimot najverojatno ke bide u 5 do 12, oti ne se brza mnogu mnogu mm, ne se potresuva kako mene. :D
     
  2. Karmina1989

    Karmina1989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2012
    Пораки:
    471
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    За нашата свадба за се одлучивме само јас и сопругот. Уште на денот кога ми даде прстен одлучивме дека веридба не сакаме да правиме и дирекно да си закажиме свадба. Прстенот ми го даде на едно летно патување и сеуште не вратени дома ние одбравме датум за свадба. Сакав есенска свадба и така и беше. Закажавме за наредната есен, ресторан одбравме сами, музиката веќе одамна имав желба да бидат Анета и Молика и тоа се оствари, ги исконтактира сопругот и слободни беа на нашиот датум, а јас бев пресреќна. Сликари одбравме по предлог на деверот и не згрешивме во изборот. Фустанот го изнајмив, го одбравме со мајка ми заедно, сакав да биде среќна што и овозможив само таја да го знае мојот невестински фустан пред сите останати кои го видоа на денот на свадбата. За декорацијата во ресторанот и за бидермаерот се погрижи позната цвеќарка во нашиот град и одлично си ја сработи работата по мој вкус, мојте родители ја платија декорацијата на невестинската маса, а деверот ми го плати бидермаерот. Свекрвата даде предлог тортата да биде од кај јатрвата на ќерка и оти ќе и било незгодно од сватовите. Ги разгледав тортите кои ги имала претходно правено и навистина ми се допаднаа и си одбрав модел на тортата и се договорив со жената за тортата, навистина прекрасна ја направи, дури поубава од сликата што јас и ја однесов. Чевлите ми ги купи деверот, јас си одбрав модел кој не беше со многу високи потпетици, нежна сребрено седефеста боја, практични за одење и играње, одличен избор од Биана. Песната за првиот танц ја одбрав јас, песна од бајка и беше премногу романтичен почеток на свадбата со песна од бајка и девојче кое фрлаше цвеќиња околу нас. Покани ги одбравме заедно со сопругот. Најповеќе размислував за бурмите, сакав од бело злато, од друга страна и мајками и свекрвами ме советуваа демек золтото злато било класика и од золто да сум одберела, е за ова не ги послушав и си одбрав модел од интернет, уникатни бурми имаме не бурми од каталог, туку модел кој јас го најдов на интернет изработен од бело злато и не коштаја околу 450 евра и по пола ги платија родителите. Во главно од мојата свадба јас сум многу задоволна се одбрав сама и се ми беше по ќеф, музиката направи прекрасна атмосфера и сите беа весели и разиграни. Одлична свадба организирав, сите имаја позитивни коментари.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Stories

    Stories Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2015
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    1.514
    Пол:
    Женски
    Цела организација, сите детали, ги одлучивме заеднички јас и сопругот.Уживавме во планирањето,преубави моменти.
    Свадбата незаборавна.
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.