1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Организирање забава

Дискусија во 'Слободно време' започната од Lallly, 28 октомври 2012.

 1. Lallly

  Lallly Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  33
  Девојки зарем не ви здосади од виртуелниот живот?
  Ајде дајте некој предлог да организирам некаков вид на забава за другарите и другарките :rock:
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lindalove

  lindalove Активен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  25
  PARTY!!

  Е и јас исто сакам да организирам некоја убава забава. Штета што не успеав тоа да го направам во мојот двор за време на летото. Сега е веќе студено. Но немам никаква идеја сега засега :?:
   
 3. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  425
  PARTY!!

  Ако имаш место на располагање можеш да организираш забава дома. Или пак ако сте друштво можеш да им предложиш да се договорите да идете негде ако има некој викендица, ќе си купите за јадење/пиење, ќе смислите активности или игри да ви биде поинтересно.
   
 4. Lallly

  Lallly Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  33
  PARTY!!

  Имам доволно место дома за забава но немам идеја за некоја активност или друштвени игри епа ајде некоја идеја :P
   
 5. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  425
  На Lallly му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  PARTY!!

  Па можеш да организираш само за другарките.:rock:
  Пример можеш да направиш пижама -парти, :rock: се разбира ако имаш дозвола од твоите.
  Музика,грицки и се е подготвеноо.. ;)
   
  На Lallly му/ѝ се допаѓа ова.
 7. majaa12

  majaa12 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  7
  PARTY!!

  Латино забава, коктел забава, ...Ако имате некој кој е музички надарен меѓу гостите, обезбедете гитара или некој инструмент и кажете му да дојде подготвен на забавата.
  За halloween можете да организирате забава ако сакате, ќе се преправите... или караоке парти.
  http://www.confetti.co.uk/occasions/top ... eme-ideas/<тука има многу убави идеи ;)
   
  На Lallly му/ѝ се допаѓа ова.
 8. majaa12

  majaa12 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  7
  PARTY!!

  Еве и некој идеи за храна, можете да направите како вие, да украсите, ќе биде многу убаво 8)
   

  Прикачени фајлови:

  На Lallly му/ѝ се допаѓа ова.