1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Организирање на вашата козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Arianator, 1 февруари 2015.

 1. Arianator

  Arianator Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки...Шминките ми се насекаде расфрлени,а несакам да ги чувам во несесер.Насекаде барав вакви но никаде неможам да најдам.Дали знаете каде ги има,во Скопје??
   

  Прикачени фајлови:

 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.069
  Допаѓања:
  85.343
  Пол:
  Женски

  Побарај во џамбо или на пластичарска , исто имаш и на ибеј и алиекспрес
   
 3. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Во Јysk имаш дупли малечки фиоки, јас во такви накитот си го чувам, преубави се и баш исти како на сликава. Околу 400 и нешто денари се, незнам точно да ти кажам, пошто мене дечко ми ми ги поклони.
   
 4. Згодната

  Згодната Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  YSL Youth Liberator Foundation - BD50
  Anastasia Brow Wizz - Medium Ash
  MAC Eyeshadow - Omega, Charcoal Brown
  MAC Paint Pot - Groundwork
  Rimmel Scandal Eyes Precision Micro Eyeliner
  Lancome Hypnose Mascara
  Lancome L'absolu Nu Lipstick - 202
  вакво неш кај нас имате видено? :D
   
 5. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.040
  Да, има се освен:
  Anastasia Brow Wizz - Medium Ash
  MAC Eyeshadow - Omega, Charcoal Brown
  MAC Paint Pot - Groundwork
   
  На Згодната му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Arianator

  Arianator Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
   
  На Згодната му/ѝ се допаѓа ова.
 7. angela19

  angela19 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2015
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Имам посебна масичка за шминки.
  Одозгора ми стојат парфемите и кремите и тие работи.
  Во фиоките во еден дел си ги чувам пудрите, бисерите и тие работи. Во друга фиока ми стојат сенките. Одозгора на масичката во голема чаша (од тие што се за пенкала, моливи) ми стојат моливчињата за очи, усни и веѓи. Во несесерче во втората фиока со сенките ми стојат и маскарите. Во друго несесерче четките. А кармините ми стојат наредени на другиот дел од масичкита.
   
  На Arianator му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Згодната

  Згодната Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  Clinique Moisture Surge Moisturiser
  Boujois Healthy Mix Foundation - 52
  Rimmel Stay Matte Powder - 005 Silky Beige
  Maybelline Illegal Lengths Mascara - (waterproof) Black
  MAC Eyeshadow - Omega
  Anastasia Beverley Hills Brow Wizz - Medium Ash
  Elizabeth Arden 8 Hour Cream (unscented one! the smell drives me crazy otherwise!)
  17 Instant Glow Bronzing Powder - Light
  MUFE HD Foundation - 155
  MAC loose powder
  MUFE Waterproof brow - Taupe
  Nars bronzer - Laguna
  NYX Blush - Mocha
  MAC lipstick - Fast Play
  KIKO Ultra Tech Mascara
  Soap and Glory Supercat Liner
  Shadow - MUG - Vanilla bean, Creme Brûlée, Frappe, Cocoa Bear, Corrupt
  LASHES - Kiss 'Shy'
  а од овие нешто има кај нас?
   
  Последна измена: 22 август 2015
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.040
  Clinique Moisture Surge Moisturiser
  Boujois Healthy Mix Foundation - 52
  Rimmel Stay Matte Powder - 005 Silky Beige
  Maybelline Illegal Lengths Mascara - (waterproof) Black
  Elizabeth Arden 8 Hour Cream

  Овие ги има!
   
  На Згодната му/ѝ се допаѓа ова.
 10. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  имам една цела масичка полна со секакви шминки и нонстоп само купувам :makeup::makeup: :lol:
   
 11. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  2.600
  Пол:
  Женски
  Темава ја отварам со цел да споделуваме како вие ја организирате козметика ,четките за шминкање и да објавуваме фотографии од тоа.Да си даваме меѓусебни совети за организацијата т.е да си помагаме меѓусебно.Во некој теми имам видено дека објаснувате како вие организирате и склопувате се па затоа мислев дека сето тоа заслужува една тема.:makeup:
   
 12. мари че

  мари че Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2016
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  89
  Пол:
  Женски
  Најдобро е да си имаш неколку несесери. Јас имам еден кој ми стои во ранец/ташна и таму си ги ставам шминките што сум ги користела тој ден. Дома имам два големи несесери, во кои ми стои шминката што ја користам по често. Едниот го наполнив со моливчиња (за очи, уста, веѓи), тушеви и маскари, а другиот со сенки, пудри и кармини. Кремите и средствата ми стојат на полица блиску до другите шминки, а шминките што не ги користам и ми е жал да ги фрлам ми се во голема кутија во ќошот на мојата соба (бидејќи се премногу, па не ги собира во несесери).:)
   
  На Quuen му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.215
  Пол:
  Женски
  И мене некојпат коа ќе ме фати меракот, си ја организирам козметиката, не дека имам многу козметика но, имам. И не трае долго.
   
 14. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Јас немам многу козметика и шминка,скоро се што купувам ми се троши за околу два месеци.Нема што посебно да организирам дека немам многу работи,така ги оставам на полицата,сакав да купам несесер ама немам многу мали работи,па нема потреба.За организација на шминка и козметика ми се допаѓаат овие организатори.:inlove:
  [​IMG] [​IMG]
   
  На Ctete, ivancekitty, Fatalnata и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. MissAlena

  MissAlena Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На aceee99, Flower27, galapce и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.902
  Пол:
  Женски
  Четки, маскари, турпии вака а останатата козметика пудри, сенки, лакови, креми во обичен несесер

  13187612_10206322994378526_1472783688_n.jpg
   
  На galapce, Ctete и Quuen им се допаѓа ова.
 17. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.990
  Пол:
  Женски
  Имам претходно постирано слики во Вашето козметичко катче, ама сега имаме соодветна тема за ова, па овде ќе ги ставам сликите :) Лаковите ги чував во едно куферче заедно со други шминки, ама некако стана тесно, па земав едно од овие фиокчиња од Џамбо. Има и поголеми, само нема голем избор на бои, па земав помали зашто сакав плави. Не собира којзнае колку, ама мене ми беа доволни. Ако убаво ги подредите лаковите, може да собере над 25, што е сосема солидно.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Fatalnata, Quuen, Antolinaa и 10 други им се допаѓа ова.
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.327
  Пол:
  Женски
  Кремите и лосионите ми стојат во купатило, лаковите во два несесера, остатокот од козметиката во друг несесер. Тој го чувам во ташна.
   
 19. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  788
  Едноставно,само така ги оставам во шкафче работите што ги користам.Некои ми стојат во собата,некои во веце (гел за туширање,пилинг,ракавица).:D
   
 20. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.651
  Пол:
  Женски
  Одредени производи (креми за тело, лакови за нокти и сл.) ми стојат во ормарче во купатило, поголемиот дел од шминката и креми за лице во голем несесер, во кој имам уште еден помал-организатор за моливчиња, сенки и маскари, а дел од кармините ми стојат во посебен пластичен организатор.
   
  На Srekicka3, Недопирлива5, KuklickaMoja и 3 други им се допаѓа ова.