1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Орифлејм или Авон?

Дискусија во 'Тело' започната од meredith, 18 април 2010.

?

Која марка ја претпочитате?

  1. Oriflame

    307 глас(а)
    29,9%
  2. Avon

    720 глас(а)
    70,1%
  1. natasa69

    natasa69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    5
    а мене целото лице ми се исфрли со мозолки од една крема од авон :puke:
     
  2. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Од ова ми е страв, а и неколку пати имам порачано сјај за усни кој беше толку мал како да беше наменет само за еден ден а за него дадов 150 денари. Затоа сега си купувам од парфимерија така на лице место гледам и квалитет и кавнтитет. А ако веќе треба да се изберам меѓу авон и орифлем па ја нека биде авон
    :inlove:
     
  3. natasa69

    natasa69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    5
    па зависи каква кожа имаш сепак различни типови на кожа имаме може мене не ми одговарала таа крема за мојот тип на кожа и сл. :wasntme:
     
  4. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    сите се различни, посебно козметиката за лице што може да биде многу катастрофална за последици. Парфемите се други, а кремови за лице мој совет е немојте да користите се. Најдете еден производ што соврсено ви одговара и останете со тој. Ако често се менуваат кремите за лице и пудрите само ќе си ја упропастите кожата. Не мислам ништо лошо, зборувам од искуство...
     
  5. DesertRose

    DesertRose Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Јас само едно би ви препорачала-НЕ НАРАЧУВАЈТЕ ПРОИЗВОДИ ЗА ЛИЦЕ!!!!!!!!!!!!! Користете го онаа што ви е проверено уште од одамна !!!! Бидејќки секој за својот производ,што е и нормално ке си направи многу добра реклама и ние нормално ке се подлажеме па потоа скапо ке платиме.Секогаш од Орифлеим или од Авон нарачувам млека за тело,купки,парфеми но никако некои си креми,маски за лице.А вака за избор помеѓу овие две фирми неможам да издвојам,некогаш поубави производи се кај орифлеим некогаш кај авон..... ;) :)
     
  6. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    јас ги користам и двете рационално и ги комбинирам,значи користам од авон колекција за коса а од орифлејм парфеми и креони за очи,а и двете фирми имаат свои недостатоци :D
     
  7. Simona-M

    Simona-M Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Имаат фини работи и двете фирми, запознаена сум темелно со целата програма зашто од мои 5 години мајак ми работеше со орифлејм, а нешто подоцна и со Авон. Јас го преферирам Авон од причина што секогаш знам чие прозводство е кремата пудрата или лосионот(што и да е) додека во Орифлејм сум се сретнувала со производи од земји шо не можам да ги најдам на Google Earth. Плус, Авон има феноменални пудри за лице и покрај секоја пудра и крема стои за каква кожа е и за која возраст е препорачлива. И накитот им е за пофалба, зашто ништо не содржи никел и не познавам до сега некој кој се има исфрлено од обетки или ланче.
     
  8. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Авон.
     
  9. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Не ми се нешто посебно двете ама кога би морала да изберам би избрала орифлеим
     
    На love-love му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.558
    Најмногу порачувам од Авон,а Орифлејм ми е подобро.Авонот ми е пристапен,а за Орифлејм немам пристап некој особен,а тешко ми е да собирам порачки за да јас порачувам производи успат...Од орифлејм ми се многу подобри и парфемите и сенките за очи и за нега на тело,а авон само маскарите и ете геловите за туширање,ама пустото...само се лажам и порачувам ама буквално секој каталог и ништо не ми се допаѓа,особено па перлите розеви кои ич не пуштаат боја...ама ајде...тоа е.
     
  11. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Порано купував од Орифлејм, сега се префлрив на Авон. Повеќето другарки се зачленети во Авон, а за Орифлејм имам само една. Некако поскапи ми се Орифлејм производите, за квалитет ми се чини се тука некаде. Мајка ми често си порачува од Орифлејм парфеми, гледам сега некаква пудра за тело си земала. Јас дома имам милиони каталози од Авон бидејќи другарка ми ме снабдува со роба, така што порачувам од оваа компанија. :)
     
  12. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Авон :)
     
  13. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    обавезно авон немам ништо друго што не е од авон
     
  14. tanje.love

    tanje.love Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    7
    Авон, е сега да, малку е поскапо од орифламе, ама повеќе го претпочитам
     
  15. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    АВОН дефинитивно скоро све имам испробано од авон и сум презадоволна особено го користам геловите за туширање,моливчињата за очи и маскарите
     
  16. Britney25

    Britney25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    AVON mn jasno djabe ne sum distributerka :)
     
  17. badgirl12

    badgirl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    15
    Едно време земав работи од орифлем но сега од авон :) :)
     
  18. rak1

    rak1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    45
    Авон дефинитивно.. Негови производи користам веќе 3 години и сум многу позадоволна од кога користев производи од Орифлеим..
     
  19. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Подобри производи имаат Авон дефинитивно. Ретко порачувам тук така кога ќе се погоди нешто поефтино и интересно, не сум некоја зависна, сепак поубаво ми е да си појдам во парфимерија да си видам да одберам и да купам.
    Многу ми се допаѓа лосионот за тело од цреша, преубаво мириса. (од авон)
     
  20. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    AVON definitivno, od Oriflame imam probano pudra,maskara i sampon i eve gi posledicite:
    1. Od pudrata se isfrlav mnoooogu i 3 dena ne izlegov od doma
    2.Od maskarata pocnaa da mi pagaat trepkite
    3. od samponot mi se pojavi prvut sto nikogas ne sum go imala
    Ne mora da znaci deka se nekvalitetni ili nz sto, moze ednostavno nekoja supstanca sto ja ima vo nivnite proizvodi mi pravi mene alergija i toa e toa, i mnogu mi e krivo za toj samponot so mi napravi iritacija a najubavo mirisase na svet :doh: Zatoa sum zacleneta u AVON i fala bogu do sega se e vo red :D