1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Орифлејм или Авон?

Дискусија во 'Тело' започната од meredith, 18 април 2010.

?

Која марка ја претпочитате?

  1. Oriflame

    307 глас(а)
    29,9%
  2. Avon

    720 глас(а)
    70,1%
  1. ginger

    ginger Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    121
    Претпочитам АВОН .немам никаков лош збор ....Orifleime ( само пудрата Visions и парфемот Divine ) друго ништо не чини !
     
  2. sexy.vampire.girl

    sexy.vampire.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    1
    и двете се убави јас кога ке купувам купувам нешто од орифлем нешто од авон :P
     
  3. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Едно време бев зачленета во Орифлеим ама се ангажирав само да соберам поени за подароците :lol: Значи се давав по набавна цена. Тоа го правев три месеци, собрав убави подароци и баталив. Не можам да направам некоја споредба меѓу Авон и Орифлеим бидејки немам користено којзнае колку произвиди од овие марки. Сепак гласам за Авон бидејки порачувам од него како на пример Силиконски капки и маска за коса. Шминки такви работи , не.
     
  4. sunshine93

    sunshine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    37
    Ниедно. Можеби АВОН затоа што 2-3 работи имам некогаш порано порачано но никогаш не сум сакала да користам нешто посебно од ове две.
     
    На love-love му/ѝ се допаѓа ова.
  5. parisheroinstars

    parisheroinstars Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    25
    Од Avon користам млеко за тело, гел за туширање и слично, додека од Oriflame сјај за уста и пудра.. Сепак, повеќе го претпочитам Avon ;) .
     
  6. Nema.Smisla.-1

    Nema.Smisla.-1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    Мислам дека не се лоши производите и од Орифлем ама јас сепак повеќе ги користам од Авон...
    Од Авон многу ми се допаѓаат препаратите за коса и тоникот за чистење на лице, а од Орифлем ми се допаѓаат сјаевите ( (од едната страна течен кармин од другата сјај) во секој случај не се лоши ни Орифлем ни Авон :wasntme:
     
  7. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.324
    Допаѓања:
    24.298
    ниедно. Пренапумпани цени за слаб квалитет
     
    На Meli97 и love-love им се допаѓа ова.
  8. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Од Орифлејм користам само сјај за усни и водоотпорната маскара,сепак и јас сум повеќе за Авон,во последно време по Орифлејм повеќе цени отколку квалитет
     
  9. princezzza

    princezzza Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    дефинитивно AVON -користам буквално се од пудра до млеко за тело до римел и парфеми ако го интересире некој за нешто нека праша :rofl: а орифлејм незнам некако кога ке порацам нешто 1 пат е добро и кога го порацувам 2 пат не е со истиот квалитет :@ и ме фака нерва правооо :devil: :devil: :devil: и затоа си ги сакам авон :inlove: :inlove: :inlove:
     
  10. princeza87

    princeza87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    kupuvam i od ednoto i od drugoto mada poveketo rab mi se od avon.od oriflame najzadovolna sum od gelot za intimna nega so miris na portokal,super e osvezuva.dodeka od avon najmnogu mi se svigjaat rab od planet spa kolekcijata osobeno onaa od maslinki sto e i oris i sake.
     
  11. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    уште пред да се зачленам во авон, целата козметика ми беше од таму.. сега сум веќе 10 месеци во авон и нема што немам пробано.. значи се од таму порачувам, од гел за туширање лосиони за тело, маска за коса, пилинг.. шминки , максари, многу ретко може да купам од парфимерија нешто.. одлични се и задоволна сум од нивните производи!!
     
  12. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    Ни едното ни другото!!!
     
    На love-love му/ѝ се допаѓа ова.
  13. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Помеѓу овие две, Авон дефинитвно !
     
  14. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.113
    Допаѓања:
    6.940
    Пол:
    Женски
    Сепак мислам дека авон е подобар и тоа не се заснова на тоа дека сум член во авон...Стварно имаат подобри производи.Речиси целата козметика што ја имам ми е од авон и сум супер задоволна,особено од производите на планет спа,адванс техник и натуралс.
    Парфемите исто така се екстра.Убаво ми е што имам колку толку порачки,со тоа добивам процент со кој си ги плаќам производите кои јас сум си ги порачала за себе,а исто така поефтино ми излгегува бидејќи со секој производ добивам попуст.
     
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.942
    Допаѓања:
    103.351
    Пол:
    Женски
    Орифлеим или Авон

    jas koristam proizvodi i od oriflejm i od avon , no site vikaat deka avon se podobri. mene mnogu mi se dopagaat karminite i senkite za oci od avon , a od oriflejm upotrebuvam maskari i krem za telo. zadovolna sum :)
     
  16. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Орифлеим или Авон

    Oriflame според мене се подобри. Имав купено моливче од Avon демек професионално било и се разочарав бојата не беше како на сликата, многу лошо црташе, се крши при режење. Другарка ми имаше земено парфем и тоа од поскапите по 1 сат мирисот испари... а за спрејовите за тело немам замерка добри се :up: На мајка ми цела козметика и е Oriflame многу е задоволна досега се и се има погодено.
     
  17. O.l.e

    O.l.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    6
    Орифлеим или Авон

    Користам повеке производи од Oriflame отколку од Avon бидејки полесно ми е да набавам производ од Oriflame, тоа е најчесто некој сјај за усни или кармин или гел за туширање други производи Не.
     
  18. bile991

    bile991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    10
    Орифлеим или Авон

    АВОН :)
    Веќе 3 години сум таму и презадоволна сум.
    Доколку има заинтересирани за зачленување и зимање на производи со попуст можат слободно да ми се обратат.
     
  19. Madrastra

    Madrastra Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Орифлеим или Авон

    Бев неколку месеци зачленета во авон и искрено да ви кажам не сум задоволна од купките, млекото за тело, парфемите, кремите, маските и слични ствари кои ги имам пробано.
    Миризбата брзо им избледува...
    Доколку во Орифлем поквалитетни се купките, млекото за тело, парфемите а за маските и кремите за лице искрено без да ми препорача нешто мојата козметичарка сама не пробувам!
     
  20. O.l.e

    O.l.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    6
    Орифлеим или Авон

    Морам да се поправам, откако го објавив постот забележав дека всушност имам доста парфеми од Oriflame и Avon и уште некои ситници од двете фирми. :D