1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Орифлејм или Авон?

Дискусија во 'Тело' започната од meredith, 18 април 2010.

?

Која марка ја претпочитате?

  1. Oriflame

    307 глас(а)
    29,9%
  2. Avon

    720 глас(а)
    70,1%
  1. supermenka

    supermenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    6
    Орифлеим или Авон?

    од oriflame ништо, од avon би се осмелила само некој лак за нокти да ставам, не ни помислувам на крема за лице или пудра, не дај боже ќе ми падне лицето :worried:
     
  2. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Орифлеим или Авон?

    ^^ Чудно... До сега не сум слушнала дека на некој не дај Боже му „паднало“ лицето од производи на Авон или Орифлејм...
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  3. supermenka

    supermenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    6
    Орифлеим или Авон?

    добра смисла за хумор имаш |( , со паѓање на лице сакав да го нагласам неквалитетот на avon и oriflame
     
  4. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Орифлеим или Авон?

    Е значи претерале со цениве авон :devil: е значи веќе ништо не порачувам многу го сакав авон и си порачував често ама сега кога го разгледав новиот каталог-новогодишен очекував многу поевтини цени а ти е се исти :!: ко за нова година можеле еднаш да ги спуштат!Веќе ништо не порачувам ни од авон ни од орифламе,е се изнервирав сеа :shake:
     
  5. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Орифлеим или Авон?


    Па го кажа ко да се шминки од пазар... А не се до толку неквалитетни како што викаш, затоа што ете има многу задоволни жени, и тоа не само кај нас...
     
  6. Bootilicious

    Bootilicious Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    Орифлеим или Авон?

    Воопшто не се согласувам дека козметиката од Авон и Орифлејм е неквалитетна. Веќе неколку години активно ги користам (и тоа буквално се- од бела козметика, декоративна, парфеми, бижутерија, додатоци) и до сега немам забележано никакви негативни појави од нивното користење, баш напротив. Ги препорачувам на сите.
     
  7. SuperGirl2010

    SuperGirl2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Орифлеим или Авон?

    И тоа и тоа.. некои работи од авон ги користам некои од орифлејм..Скоро се ми е од таму, шминка, парфеми, лосиони за тело, ташни, накит... (само сапунот, лосионот и кремот за лице не ми е орифлем/авон) :) Ми се свиѓаат производите.
     
  8. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    Орифлеим или Авон?

    кога би морала да бирам би избрала авон но подобро е види и купи ми се има слуцено кога порачувам да нее тај производ кога ке стигне сосем нешто друго али сепак авон во квалитет се подобри
     
  9. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Орифлеим или Авон?

    А да прашам...Зошто во последните неколку каталози на АВОН ги нема силиконските капки ?Да не не ги даваат више и за џабе ги чекам? :)
     
  10. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    Орифлеим или Авон?

    ги има и тоа има и плави и зелени сега се околу 250 денариво ново пакување се некаде при крајот на каталогот мислам дека беа
     
  11. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Орифлеим или Авон?

    Едно question ја има ли некоја пробано Lotus shield колекцијата? :^)
    занимливо е има клипчиња на јутуб и стварно косата после миењето и фенирањето поправа и од пеглана е
    и не е скапо сега во новогодишниот каталог 400 ден е шампон регенератор и третманчето
    ако го има некој користено нека пише
    да не се фрлаат пари за џабе :D

    тенкс однапред ;)
     
  12. NikaPetreska

    NikaPetreska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Орифлеим или Авон?

    Според мене ,Авон се многу подобри поефикасни ..можеби се поскапи но сепак поефективни :)
     
  13. sanaqualia

    sanaqualia Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    33
    Орифлеим или Авон?

    Јас не верувам ни во едните ни во другите, чисто комерцијална козметика. Само во медицинска козметика верувам!
     
  14. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    Орифлеим или Авон?

    користам парфем од Орифлем и крем за да не ти бидат рацете суви од Авон неможам да речам Авон дека е поубав од Орифлем 2 се ефикасни не сум забележала дали е поубав Авон или слично..!
     
  15. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Орифлеим или Авон?

    Па јас досега имам користено многу производи на орифлеим, а многу малку на авон. Бидејќи имам користено повеќе на орифлеим, можам да кажам дека сум задоволна и ми се допаѓаат многу. А за авон нема да коментирам, бидејќи само 2-3 пати сум користела од нивните :)
     
  16. avemaria

    avemaria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    3
    Орифлеим или Авон?

    е конечно да најдам застапник имам едно прашање до тебе Дали накитот кој се наога во каталог отемнува?? ок ке дадам 800 за прстен кој изгледа прекрасно ама што по неколку дена носење ??да не стани зелен како и оние од пазар???
    те молам искрено одговори тханкс
     
  17. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    Орифлеим или Авон?

    ^^ накитот не потемнува и јас сум застапник и скоро цел накит го имам, ланчиња ниту едно не ми поцрнело исто и прстенот големиот со црно и со чиркончиња што е го имам и супер изгеда и не е поцрнет а и јас и мајка ми го носиме, така да немај мака и саатевите знам дека не поцрнуваат затоа што не содржат никел
     
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Орифлеим или Авон?

    Накитот на авон потемнува,точка.Не само што потемнува,туку и остава зелено на кожата.Никогаш не сум се бањала со него,сум пазела и на парфеми,секогаш ми потемнува и тоа не само на мене,се имам побрукано неколку пати да го вратат и сега кога ме прашуваат им кажувам,за накитот не гарантирам и од кои причини.Да си знаат,ако им се ризикува,ок.
     
  19. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.986
    Допаѓања:
    4.846
    Пол:
    Женски
    Орифлеим или Авон?

    сеедно,зависи што ми треба
    Од авон козметика и препарати за коса, дефенитивно
    А од орифлеим крем за тело,пилинзи и нешто такво
    Иако во последно време немам ништо купено од каталог, јас сакам да си пробам, да мириснам, да видам :D ;)
     
  20. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.324
    Допаѓања:
    101.553
    Пол:
    Женски
    Орифлеим или Авон?

    И јас се согласувам со тебе. Многу добар квалитет има накитот. Јас не сум застапник со сум корисник и сум презадоволна од накитот. Додуша јас земам само ако е просреберен затоа што не сакам злато или бакарна боја и до сега сум немала проблем никаков со накитот.