1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Орифлејм консултанти

Дискусија во 'Барање работа' започната од sofijanoka, 23 февруари 2013.

  1. Cholipam

    Cholipam Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    279
    Допаѓања:
    445
    И јас сум консултант но не сум направила порачка 3-4 месеци. Знам дека се порачува преку интернет но кажете ми колку е сигурна испораката до дома и колку се наплаќа, зошто најголема мака ми е да одам да ги подигам порачките, па чекање ред ... Благодарам однапред :D
     
  2. Lexus

    Lexus Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Можеш да си порачаш преку интернет. Достава до дома ти е 99,00 денари.
     
    На Cholipam му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    Зачленете се денес за да ги остварите вашите соништа утре!

    http://mk.oriflame.com/recruits/online- ... sor=157314

    Неверојатни можности, подароци, попусти, дружење и забава. Бидете и вие дел од семејството на Орфлеим.
     
  4. despin4e05

    despin4e05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    14
    Имам доста производи дома на залиха од орифлеим,нови,неотпакувани по доста евтини цени. Доколку некоја членка е заинтересирана нека ми пише во ЛП.
     
  5. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски

    Пред да направиш порачка види си има понуди за консултанти што не направиле порачка 3 месеци, на страната ти пишува исто така кога ќе си правиш порачка онлајн ќе си одбереш испорака до дома и ќе ти пишува колку се наплаќа.

    Едит: Заборавив да прашам, кој знае да ме потсети, знам дека има пр. ако направиш 100бода можеш да си одбереш производ до 900 денари и да го платиш 300 денари. Е сега, ме интересира ако направиш над 150 бода од која цена можеш да си одбереш производ и до кога најкасно можеш да ја искористиш таа понуда, пр. јас имам направено каталог бр.1 над 150 бода, каталог бр.2 немам пуштено порачка, дали сега ќе ми важи да си одберам производ ако направам порачка во каталог 3 или каталог 4, знае некој?
     
  6. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    Јас мислам дека таа понуда не важи за тебе дека си се уште во програмата за добредојде, барем така ми кажа мене мојот директор бидејќи и јас сум во програмата за добредојде. Најверојатно ако во четвртиот направиме порачка над 100 бп, во наредниот ќе важи таа понуда.
     
  7. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски

    Ако кажуваш за мене, јас не сум во таа програма, јас сум повеќе години консултант на орифлејм, и досега имам нарашувано повеќе пати производи до 900 денари за 300 денари, само другово го имам заборавено.
     
  8. Oki777

    Oki777 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    5
    На тебе мислев, сфатив дека сега си се зачленила, но ете погрешно сум сфатила. Се извинувам.
     
  9. eleonoramardzieva

    eleonoramardzieva Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2013
    Пораки:
    194
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Машки
    Dali nekoja feminka saka da se zacleni fo oriflame preku konsultant znaci porackite moze da gi primate doma a i vo grupa (za 39 denari da vi stignat kaj mene a jas vam da vi gi dostavam) jas sum konsultant ... povelete piseti mi vo inbox poveke informacii tamu
     
  10. goordfem

    goordfem Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Девојки дали знаете што треба да направам односно која е процедурата да не се биде повеке член на орифлејм?
     
  11. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Нема некоја посебна процедура, само престануваш да правиш порачки, и после 5 месеци членството ти поминува :)
     
  12. MyOriflameStory

    MyOriflameStory Нов член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0

    Можете да си одберете производ во било кој каталог од вашите порачки, без разлика дали сте во програма или не, производите сега се од 700 за 299 денари и од 1199 за 299 сонаправени 150 БП. :)
     
  13. MyOriflameStory

    MyOriflameStory Нов член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Драги мои, според вашите пораки можев да видам дека вашиот проблем не е со Орифлеим како компанија туку со вашата (не)информираност, а тоа се однесува на вашите консултанти, менаџери и директори. Орифлеим е одлична компанија доколку имате некој кој знае да ви покаже како да успеете на вистинскиот начин, да не ве учат да пуштате порачки на туѓи имиња, да не ве учат да собирате залихи кои после вие си ги плаќате, и безброј проблеми кои ги прочитав, туку сами да си ја градите својата иднина, затоа што ако го работите тоа правилно има и тоа како придонес. Јас сум Орифлеим консултант една година, иако половина не работев активно последните неколку каталози стигнав и до менаџерско ниво, ама со зачленување реални членови, правење мои лични порачки и убава спработка. Сето тоа на крај резултира со мој успех, нови познавања и многу дружење и забава и надвор од границите на Македонија. Само она што треба е да имате кој правилно да ве насочи.
    Морав да го споделам моето искуство затоа што од погрешни личности и тие што сакаат и имаат потенцијал да работат се откажуваат. Јас сум тука, пишете ми лична порака ќе ви кажам се што повеќе ве интересира.
    Поздрав и не се откажувајте од вашите соништа! :)
     
  14. ViN.-2

    ViN.-2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво,кој е заинтересиран да се зачлени во Орифлеим со нови и прекрасни понуди,добивање подароци во првите три каталози.
    1 чекор: Со направени 75 БП во каталог 3 добивате Giordani Miss Тоалетна вода за 199ден.
    2 чекор:Со направени 75 БП во каталог 4 добивате Pink Deight Марама за 199ден.
    3 чекор:Со направени 75 БП во каталог 5 добивате Pink Delight часовник за 199ден.
    За повеќе информации пишете ми порака :)