1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Орифлејм

Дискусија во 'Лице' започната од Gordana10, 21 јуни 2010.

  1. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Велешанка, јас од таа колекција сум презадоволна. Многу ми ја прави мека кожата и убава и нежна. Ама сее до тоа каква кожа имаш.
    Видов и јас дека се намалени, имам уште од старите ама им се мислам пак да ги земам. :)
     
    На velesanka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Gulu

    Gulu Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    маската е добра,моја другарка си ја порача и многу е задоволна.ја прави кожата мазна и мека,откако се нанесува се држи некое време на лицето а потоа целосно се отстранува,се одлепува
     
    На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706

    Јас ја имам цела колекција,и не сум задоволна само од кремата за лице.Не ми одговара.А гелот за лице го користам за чистење на лицето од шминка и прилично сум задоволна.Кремот за околу очи ретко го користам
     
    На velesanka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. cupcake27a

    cupcake27a Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    21
    ПРЕзадоволна сум ! :D ги користам откако знам за себе ... (моите се членови)
     
    На wonderful1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. antica20

    antica20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    28
    :^) Орифлејм само еднаш купив, моја другарка работи како ( навистина не знам како да ја наречам ) но работи за нив. Дефинитивно не вреди за парите!
    Орифлејм, Скапа , Низок Квалитет, Не ефикасна, производите што ги нудат се „ Тиња“ во најмала рака.
    Ефтини и никакви во скапа амбалажа.
     
  6. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    најубавввааа козметикаа :)))
     
    На i-v-a-n-4-e му/ѝ се допаѓа ова.
  7. smiley-32

    smiley-32 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    510
    си ја користам новата крема за лице од калинка и акаи бобинки и мн сум задоволна ,кожата ја прави мека и мазна и бргу впива а и има пристојна цена ,ама задоволна сум од сите производи :))))♥ :)
     
    На wonderful1 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Користам од орифлем маскара и преубава ми е :) а за другите производи не знам бидеќи најчесто купувам или од авон или пак од парфимерија ;)
     
  9. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Не сум била член во Орифлејм ама имам користено некои од шминките и кремчињата. Задоволна сум од средството за сушење на мозолчиња( во облик на кармин) и сјајчињата за усни... не сум задоволна од креоните зошто ме печат очите :) :) :)
     
  10. ilovehim

    ilovehim Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    4
    А девојки да ве прашам да не знаете случајно оние кои што се од Струмица,каде се наоѓа продавницата на oriflame? Сакам да се зачленам,но незнам каде има.. :) пишете ми во лп ;)
     
  11. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    користам маски,пилинг и креми ,и сум екстра задоволна 8) не би ги менувала за ништо,одговараат на моево лице,баш како што сакав.И,им давам 10ка + ;)
    еве ги:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На butterfly.94 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Го користела ли некоја феминка овој гел за миење лице? Убав е? :)

    [​IMG]
     
  13. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    97.721
    Пол:
    Женски
    Го имам користено и овој и оној со мирис на лаванда...убави се задоволна сум...
     
    На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
  14. lepa.milena

    lepa.milena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    161
    јас сум член на Орифлејм, ама тоа не значи дека ги користам и сите производи... од голем дел сум задоволна, а некои има што не се исплатат... и јас ги користам маските од колекцијата пјур скин од глина, пилинг маската и од бел чај и дневна и ноќна крема од грозје а со тоа и гел за миење лице... исто и кремовите за тупирање им се супер, :D а јас најмноги ги сакам оние од кокос, па имам и крем за тело од кокос, а и кремите за раце се одлични, и млеката за тело, а балзамите за усни се исто така доста добри... од страна на шминка редовно користам од течните и камените пудри (најчесто од оние кои се на поефтинување... прво зедов од Џордани, ама според мене нема никаква разлика меѓу Џордани или поевтините пудри) а пак руменило исклучиво од Џордани, кое ми трае веќе 2 години и уште не ми е дотрошено... кармини најмногу од Орифлен Бјути... маскара црна од Џордани и е одлична... единствено не ги користам сенките за очи, а креони ретко да купувам од Орифлем... од козметика за коса не сум задоволна, освен од шампонот за суво миење :emo: парфемите стварно убаво мирисаат, дури во каталозите може да го почувствуваме мирисот од поновите со протривање со дланката ама количините се многу мали на некои што не ми се исплатат :$ :$ :$
     
  15. i-v-a-n-4-e

    i-v-a-n-4-e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    И јас исто така, а новиот каталог им е бомба!!!!! :) :)
     
  16. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Задоволна сум од шампоните HairX, од парфемот Mirage, од маскарата на Giordani gold, од геловите за туширање, од машките парфеми и многу други производи, но не сум задоволна од течната пудра на Giordani gold, не прекрива ништо.

    Иначе за тие што незнаат има online каталог на орифлеим :)
    http://mk.oriflame.com/products/catalog ... per=201115
     
  17. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Јас сум задоволна од шминката. Не се разлева или размачкува. Еден туш за очи имаше што навистина не ми се допадна, Премногу се разлева и течен е, споро се засушува, тешко се дефинира линијата.
     
  18. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    Маскарава ми е хит
     

    Прикачени фајлови:

    • 10782_2.png
      10782_2.png
      Големина на фајлот:
      28,6 KB
      Прегледи:
      314
    На Beauchamp, chocolate.chick, OnlyGirl1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    Сега има ново пакување со ќоколада така нешто многу е убаво
     
  20. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    Порано се ми беше од Орфлејм.. Но сега повеќе користам Авон се имам од Авон и навистина сум задоволна од парфем па до се друго.. Од Орифлејм највеќе ми се допаѓат пудрите имав една и ја потрошив.. Сега ја нема таа пудра но ако ја најдам обавезно ја купувам ;)