Орифлејм

Дискусија во 'Лице' започната од Gordana10, 21 јуни 2010.

 1. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  269
  Пол:
  Женски
 2. SummerGirl12

  SummerGirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Девoјки дaли имa некoјa девoјкa oд битoлa дa сaкa дa се зaчлени вo oрифлејм?Дoкoлку имa пишете ми пoрaкa.Пoз девoјки
   
 3. SummerGirl12

  SummerGirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
 4. Beti82

  Beti82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2012
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
 5. SummerGirl12

  SummerGirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  ne mila nema takvo poracuvanje moras da imas nekoj preku kogo ke poracuvas pozdrav
   
 6. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  962
  Пол:
  Женски
  Ме интересира дали некоја го има парфемот Мис Џордани, гледам овој каталог е во комбинација со лосион и маскара, дали е траен и каков мирис има? Се мислам дали да го порачам???
   
 7. SummerGirl12

  SummerGirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Prekrasen e momentalno go koristam.Traen e i prekrasen.Vo nikoj slucaj nema sansa da pogresis mirisa bas isto kako i vo katalogot..
   
  На xxAngelxx му/ѝ се допаѓа ова.
 8. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.601
  Пол:
  Женски
  Има некој зачленет во орифлејм да ми пише порака?
   
  На SummerGirl12 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  962
  Пол:
  Женски
  Го добив сетот Џордани со парфемот, лосионот и маскарата.
  Ме интересира дали и друг ја доби маскарата само во кутивчето, неспакувана во целофан. Не ми се допадна тоа, од каде да знам можеби некој веќе ја отворил маскарата?
   
 10. SummerGirl12

  SummerGirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Oбичнo не смее дa биде без фoлијa.Нo мoжнo е дa се случи кaкo кaј мене.Пoрaчaв мaскaрa зa еднo чупе и несaкaјки вo местењетo јa скинaв фoлијaтa и кaжaв нa девoјчетo дa си знaе.Пoз
   
  На xxAngelxx му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Acka22

  Acka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2015
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  972
  Пол:
  Женски
  ako moze nekoj da mi objasni kako da go proveram sledniot katalog na oriflame inaku nov clen sum samo edna kampanja
   
 12. femina2014

  femina2014 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  64
  здраво на сите имам орифлејм производи достапни веднаш по намалени цени ако има заинтересирани пишете порака
   
 13. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.170
  Допаѓања:
  5.507
  Пол:
  Женски
  Kakko se dvizi cenata na postata vo katalozite?ja probal li nekoj dali e efikasna i ako nekoj znae cena od nea vo nareden katalog neka pise???
  Screenshot_2016-09-20-00-00-40.png
  Screenshot_2016-09-20-00-04-31.png
   
 14. Youknow

  Youknow Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  1.022
  A nekoj da ja probal pudrata Giordani Gold?
   
 15. Natee1

  Natee1 Активен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  4
  Во каталог 14 новиот од вчера за втората слика пастата моментално е 199 ден. А за првата слика двете се по 279 ден.
   
 16. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.170
  Допаѓања:
  5.507
  Пол:
  Женски
  Go ima li vo k15 ovoj parfem i koja cena e?
  20161012_140626.jpg
   
  На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Natee1

  Natee1 Активен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  4
 18. adriane333

  adriane333 Нов член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали има некој кој активно се занимава со Орифлејм .. би позборувала во врска со бизнис и заработка преку истиот.. ☺
   
 19. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.170
  Допаѓања:
  5.507
  Пол:
  Женски
 20. SummerGirl12

  SummerGirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  На eloves му/ѝ се допаѓа ова.