1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Орифлејм

Дискусија во 'Лице' започната од Gordana10, 21 јуни 2010.

  1. bumbuleya

    bumbuleya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    105
    Јас сум презадоволна од новиот туш/креон во кармин паковање. Трае и не се размачкува. Моето ново откритие. Совршен е!

    Еве го

    [​IMG]
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Macci.007

    Macci.007 Активен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    8
    ИМаат добра козметика,но на авон е подобра
     
  3. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.270
    Допаѓања:
    37.873
    Пол:
    Женски
    Женски дали случајно некоја од вас знае за tender care балсамите што беа од чоколадо, ванила или карамела, дали ќе ги има повторно или се тргнати од продажба? Немав одамна видено каталог , а порано едно од нив користев и сега не можам да најдам. Ги имало стално во каталог или само понекогаш? Розевото, оригиналното, видов дека го има- ама многу ми е лош мирисот. Ај ве молам ако знае некоја нека ми одговори. :)
     
  4. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Јас сум повеќе задоволна од Орифлејм отколку од Авон. Сепак Орифлејм е шведска компанија. Единствено парфемите не ми се допаѓаат, се друго е супер :)
     
  5. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    kristina сега во новиот каталог од 26.03 што е има едно со мирис на цреша многу убаво мириса позз :)
     
    На Jordanovska-K и kristina.k им се допаѓа ова.
  6. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.637
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Повеке сум задоволна од авон отколку од орифлејм .
     
  7. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Пак ќе ги има..секако јас го имам сите три.Во најновиот каталог можеш да си побараш и едно ново ТендерКар од цреши. :) Моментално имам ставено од него.
     
    На kristina.k му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Chivas

    Chivas Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    132
    Немам некое големо искуство со производите на Орифлејм. Дел од мојата козметика е само ова интересно креонче :)


    а го користам и гелот за миење лице од оваа колекција , добар е , не можам да се пожалам , е сега сакам да прашам дали некој го има користено и маслото од истава колекција и дали е задоволен, зошто неможам да најдам никаде ни по аптеки чисто масло од чајно дрво , па дали ова преработеново би била добра замена ? :?:
     

    Прикачени фајлови:

    На Lovedaci му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Macoola

    Macoola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    3
    Денеска го глеав каталогот на oriflame по незнам колку време, и го видов ова чудо- чупалица со светилка и лупа на врвот.. :| Го употребува некој, знае нешто околу ова у смисла на дали е практично или џабе фрлање пари??!! |( :^) :^)
     

    Прикачени фајлови:

    • 20705_1.png
      20705_1.png
      Големина на фајлот:
      125,4 KB
      Прегледи:
      115
  10. AlanisM

    AlanisM Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    590
    хахах се смеев баш за ова, значи сигурно ти нема да се исчупаш во темница, па има светилка да ти свети. значи тоа е глупост така да поекономично ти е обична чупалица отколку ова. Мене искрено не ми се допаѓа дебелината на ова , мислам не би била практична
     
  11. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски

    Да ти кажам колекцијава од чајно дрво е заслужна за моево чисто лице.Секако,ќе ми се појави по некоја акна,одвреме навреме ама не е тоа тоа. :) Маслото од чајно дрво јас го купив 499 денари до сега сум потрошила 3 шишенца ова ми е 4-то.Се става ептен маце две три капки за цело лице.Во последно време маслото е на попуст околу 299 денари.Тоа долгото за сушење е слаабо не е баш јако,ако имаш многу мрсно лице тогаш не е за тебе.Јас сум потрошила две такви.Тоа стикот со две страни суши и покрива.А гелот ммм :inlove: :inlove: многу го сакам.Омилен ми е.Па сега ти види,направи некоја комбинација. :) која што ќе ти одговара.
     
  12. Chivas

    Chivas Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    132

    Да, и јас забележав сега е намалено .Ќе го купам , после толку фрлени пари за секакви третмани и козметики и ова нека се најди во мојата колекција :D

    А каков ефект се постигнува со него ? Суши, печи... ? :?:
     
  13. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Па види вака,каков ефект ќе има..тоа е индивидуално.Зависи тебе какво ти е лицето.Дали имаш акни или пак рани,или пак митесери...јас го употребував за рани и ми поминаа .Инаку го ставав и кога имав акни.Ептен ги смирува на целото лице.Јас бидејќи цел живот не сум имала бубулече на лицето и на образите..туку ми се појавува тук-тек некое на челото.Да ти кажам право веднаш ми се повлече се што имав.Мене и од алергија(всушност неправилната исхрана) ми се појавуваше и црвенило.Еднаш па се чепкав направив рана и бактерија внесов во раната- :lol: и од маслово ми се смири.Во секоја смисла е добро.Јас едноставно сум благодарна до ова масло ...да не постоеше незнам што ќе правев.....ама фала богу сега се ми се повлече и ми се врати претходната состојба на лицето. :D :D КУпи го за се помага.Без размислување.
     
    На Chivas му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Chivas

    Chivas Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    132

    ее ќе го пробам обавезно , ништо не се губи секако ,мози само да се постигне нешто . :)
    Иначе јас имам само на образите и сега ми треба повеќе само за флеките да ми исчезнат , ми останаа многу од третмани што правев а и благодарение на една многу квалитетна госпоѓа-'дерматолог' :envy:
    сепак фала на одговорот , па ќе пишам за резултатите од ова по некое време ;) . позз
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Macoola

    Macoola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    3

    баш и јас се зачудив, ама ај викам да не избрзувам со закључоци.. па и ЛУПА има!!! :lol:
     
  16. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Важи,очекувам да ми пишеш по ЛП како ти делува. ;) :*
     
    На Chivas му/ѝ се допаѓа ова.
  17. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Јас ја користам козметика на Орифлејм и сум многу задоволна од многу производи.
    Имам едно прашање до сите феминки Дали некој го има користено Тројниот кармин,поточно нијансата Explosuve Pink?Јас го користам Ravishing Rose,само работата е што не е нијансата како таа на сликата. Па би сакала доколку некоја го има да го слика и да го постира. :) во новиот каталок е на попуст па би сакала да го нарачам. :) :)
     

    Прикачени фајлови:

    • PB180006.JPG
      PB180006.JPG
      Големина на фајлот:
      62,9 KB
      Прегледи:
      313
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Steff.Unique

    Steff.Unique Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Па одлични производи нуди Орифлејм, често ги користам истите. :)
    Еве некои од кои што сум задоволна:
    * Маслото за тело и коса од Свидиш Спа, преубаво е, ми ја прави мене кожата многу мека и нежна. :inlove:

    [​IMG]

    * Кремата за тело и парфемот Divine исто така се доста добри. Ги користам сега и убави се многу. :P Пријатен мирис имаат. Ги добив како подарок од дечко ми. :angel:

    [​IMG]

    [​IMG]

    * Ја користам оваа маска од Орифлејм од Pure Nature, супер е, го чисти лицето многу!

    [​IMG]

    * Задоволна сум и од гелот за чистење на лицето на Pure Nature, и кремата, му даваат прекрасен изглед на лицето. :)

    [​IMG]

    * И оваа крема на Essentials е добра со витамин Е. ;)

    [​IMG]

    * И морам да ја споменам оваа крема за раце, најдобра е, ми ги негува најубаво рацете! :)

    [​IMG]
     
  19. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Не ти се исплати да лупнеш толку пари за ова кога и со обична чупалица можеш да се исчупаш. А доколку сакаш толку да си купиш во Jambo пред некое време видов и не беше повеќе од 100 ден.

    Иначе јас си имам доста производи од Орифлејм бидејќи сум зачленета. Се е ок само парфемите не ми се допаѓаат зошто не траат долго. Исто така ги користам производите од Pure Nature од алое вера. Многу се добри. Во главно добри се бидејќи земја на потекло е Шведска.
     
  20. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски

    Се зависи од квалитетот на парфемот што си го одбрала. :*
    Инаку мене баш ми се допаѓаат.Ги имам скоро сите.. :?: :?: