Орхидеја Дукова

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од rici.aaaaa, 9 јуни 2012.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.386
  Млада пејачка со фантасичен глас,прекрасен изглед и онаа Погрешен број
  Што мислите вие за слатката Орхидеја
   
 2. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  4.820
  Пол:
  Женски
  ОРХИДЕЈА ДУКОВА

  Мислам дека нема потреба за секое ново роденче да се отвора тема :D
   
 3. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.386
  Секој има право да отвори тема особено ако станува збор за добар вокал а ти очигледно немаш
  ха,ха,ха
   
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.512
  Зошто да не се отвори тема, ова е една млада и квалитетна пејачка, убаво изгледа, има добар глас... плус наше девојче си е ;) кога може за Ники Минаж и други бипкала да се отвараат теми, па барем да ги испочитуваме нашите квалитетни момиња. :)

  Мене ми се допаѓа, скромна девојка, многу и беше убава првата песна - Не сакам да сакам.
  Оваа вторава Погрешен број некако не ми е по вкус, а и стајлингот многу пренатрупан и сосила ексцентричен, Лејди Гага wannabe. :^)
  Нема потреба од тоа, одлична е како што си е. Природна и неизнасилена.
  http://www.youtube.com/watch?v=CmP9lwvKSSk

  Арно девојче, моме велешанче, барем знае да откине некоја нота, за разлика од други самопрокламирани певаљки низ Македонија (а и светот).
  [​IMG]
   
  На felisitas, rici.aaaaa и ludoto19 им се допаѓа ова.
 5. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.386
  Ти благодарам за убавите зборови воедно таа е моја внука,а толку е скромна и слатка
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.189
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. rockalldaygirl

  rockalldaygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
 8. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Мене сите песни ми се убави, ама најубава баладата. Многу подобра од она Оливера, оваа е бар скромна и знае да ги цени постарите пејачки. Напред Оливера, поздрав до тета
   
 9. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  221
  Без некоја лична навреда за девојката, таман работа, ама јас не сум нешто посебно изненадена од девојкава. Ништо ново и впечатливо. Колку ли ги има кај нас вакви пеачки. Јас само таа песната погрешен број сум ја слушнала неколку пати.
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  Некој ПОСЕБЕН впечаток не ми оставила. Солидно пее, поднослива е за слушање, белким ќе извади нешто добро што ќе ми остане така малце повеќе во сеќавање.
  И нека не се појавува во вакви изданија. Ни на спот.
  http://www.youtube.com/watch?v=RRFJHqm0P6Q
  Ми се допаѓа песната, патем.