Освежувачи на здив

Дискусија во 'Лице' започната од k.i.m, 16 јуни 2010.

 1. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.705
  Допаѓања:
  4.782
  Пол:
  Женски
  ^
  Колку пари е? :D
   
 2. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.887
  Пол:
  Женски
  ^ 45-50 ден :D
   
  На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
 3. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.283
  Допаѓања:
  1.010
  Anna-Banana имам некои десетина пасти по дома што не ги користам, или понекогаш ги носам со мене низ ташните (во секоја по една за да не заборавам па да купувам повторно нова :D ) кога патувам, бидеќи често сум по патиштата и ги користам колку да не ми се џабе фрлени парите. Имам осетливи непца и ја користам Lacalut aktiv но бидејќи не сакам премногу да се навикнам на неа па потоа ништо да не ми помага, користам и други. Онаа која моментално ја користам е Astera за избелување. Не знам колку избелува но остава свеж здив. И претходната која ја зедов беше Astera и и таа беше добра. Не се скапи - до 80-100ден. во зависност од тоа каква преферираш, а често имаат и акции.
   
  На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  4.276
  Пол:
  Женски
  Јас најзадоволна сум од Каладонт плавата паста. Мене многу ми го освежува здивот а и не е скапа воопшто. :)
   
  На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Derby

  Derby Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Јас користам Colgate whitening и сум задоволна,бидејќи ми го задржува здивот свеж подолго време :rofl:

  [​IMG]
   
 6. Aurora05

  Aurora05 Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2014
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  25
  По колку пари се движат тие спрејовите освежувачи на здив? И колку се ефикасни
   
 7. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  715
  Наутро пред станувањето секогаш ми е лош здивот, се додека не си ги измијам забите нормално, но некогаш не сме во можност веднаш по станување да си ги измиеме, на пример преспиеме на друго место на пат сме патуваме, или не можеме веднаш да одеме до тоалет да се измиеме а стапуваме во контакт со луѓе, ве молам за совет. Што препорачувате? Нешто спреј, какви се тие ленти и топчиња гледам во темава сте ги спомнувале или нешто друго?
   
 8. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.053
  Допаѓања:
  8.614
  Пробај течност за плакнење на уста. Корисна е за освежување на здивот,спречување на забен камен и плус супер е за дезинфекција на устата. Имаат колгејт,ама уште подобар е Листерин. Го има во Веро.
  [​IMG]
   
 9. Tinker Bell

  Tinker Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој кај се продаваат тие лентите што се топат во уста и што го освежуваат здивот? Знам дека не траат многу ама знам како помала ги имав пробано па си викам ај пак ке си ги земам али незнам каде се продаваат. Фала однапред!
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.284
  Допаѓања:
  45.405
  Пол:
  Женски
  Не користам ниту па ми паднало на памет такво нешто. Доволни ми се мастиките што ги џвакам.
   
 11. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  715
  Каде можам да го најдам тој спреј за освежување и како изгледа ?
   
 12. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.063
  Допаѓања:
  3.501
  Пол:
  Женски
  Kade moze da najdam da kupam listerin vo malo vakvo šiše?
  listerine-listerine-classic-antiseptic-mouthwash-cool-mint-95-ml.png
   
 13. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.223
  Пол:
  Женски
  На resenska му/ѝ се допаѓа ова.
 14. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.063
  Допаѓања:
  3.501
  Пол:
  Женски
  Vo koj dm gi imas videno? Vidov od 250 i 500 ml vakno ne
   
 15. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.223
  Пол:
  Женски
  Гтц или Градски ѕид, не ми текнува точно.
   
 16. Згодната

  Згодната Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој кај се продаваат тие лентите што се топат во уста и што го освежуваат здивот?
   
 17. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Спреј за освежување на здивот има во аптеките, во поголемите маркети. Дента фреш, Алое фреш на ЕСИ, има на Лимес, и сл. Редовно миење на забите, користење забен конец, чистач на јазик и вода за уста, нема да имате проблеми со непријатниот здив.
   
 18. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Не сум ја пробала оваа вода, а ми ја препорачаа. Давала свежина невидена.
   
 19. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.344
  Допаѓања:
  28.631
  Пол:
  Женски
  Течностите за плакнење на устата не се за редовна употреба. Се користат повремено.
   
  На Vesna24 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. vampire queen

  vampire queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Здраво јас сакам да ве прашам имам проблем со непријатен здив ама немам кварни заби што да правам да се обратам на забар или да користам нешто ??