Освежувачи на здив

Дискусија во 'Лице' започната од k.i.m, 16 јуни 2010.

 1. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.385
  Допаѓања:
  70.074
  Пол:
  Женски
  Да не имаш проблеми со желудник?
   
 2. vampire queen

  vampire queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Па не баш ...
   
 3. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.630
  Допаѓања:
  13.899
  Крајници?
   
 4. vampire queen

  vampire queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Па кога сум преладена ме болат онака не..

  Најубаво да си одам на забар. ☺
   
  Последна измена од модератор: 5 јуни 2019
 5. 1992g

  1992g Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  8.157
  Пол:
  Женски
  Џвакај магдонос, јади магдонос у се и пиј чај од магдонос. Природно елиминира лош здив. Но, и притисок симнува и чисто организам.
  Ја дури и на мачоров давам магдонос, да не му смрди муцето.
   
 6. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  324
  Допаѓања:
  1.009
  Пол:
  Женски
  Во крајниците ти е проблемот. Имаш т.н. tonsil tones, побарај на google, на македонски не знам како се.
  Гаргара со жалфија, камилица, хидроген поретко... Не можеш да ги отстраниш засекогаш, секогаш ќе ти се прават нови ако крајниците ти се подложни на тоа. Единствено решение е вадење на крајниците, ако ти прават толку голем проблем. Ама ако не ти се често воспалени, не би се исплатело да ги вадиш само поради ова, има и алтернативи.