1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Освежување во врската

Дискусија во 'Канта' започната од darlingB, 5 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. darlingB

  darlingB Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  127
  Девојки, читајки по форумов забележав дека има многу девојки кои имаат долгогодишни врски. Моето прашање до истите е: што најчесто правите и кои работи ги применувати кога се работи за една ваква врска која трае долго време. Какви методи користите во однос на освежување на врската, затоа што сите сме свесни дека по извесно време работите стануваат повторливи, монотони и по малку досадни. Какви иновации би внесле вие, со цел да се разгори страста и љубовта помеѓу партнерите?
  Би ги замолила сите фемики да ги споделат своите искуства и да си помогнеме едни на други :)
  поздрав :hai:
   
 2. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Гледај, постои едно правило во возењето автомобил, туражираш за да забрзаш, но кога сакаш да ја промениш брзината мораш прво да ја намалиш туражата. Истото е со врската, ако цело време „туражираш“ брзо ќе ти стане монотоно и досадно, а ако кога ќе достигнеш највисоко ниво, ти забавуваш, е тогаш никогаш нема да ти биде досадно. :)
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.