Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Осветлување на свадбата

Дискусија во 'Свадба' започната од babyusa, 9 декември 2013.

 1. babyusa

  babyusa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  13
  Дали сте имале или размислувате да имате некој ефекти на свадбата светла, дим, балончинја, и кој е најдобар за тоа според вас
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.003
  Пол:
  Женски
  да имав желба...а од самиот ресторан си располагаше со тие ефекти така да се беше како замисленото.
   
 3. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.710
  Пол:
  Женски
  Ние имавме осветлување, балончиња, дим, нешто во вид на снег.... многу убаво беше ептен преубаво изгледаше. Си викнавме луѓе специјално задолжени за сите тие ефекти и одлично си ја завршија работата. ;)
   
 4. tea-nova

  tea-nova Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  11
  Кој е задолжен за овие ефекти?дим,балончиња и сл.ако може некој предлог и колку отприлика чини сето тоа?
   
 5. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  моја роднина некни правеше свадба и имаше такво осветлување т.е. ефекти,цвеќиња низ маси,посебни украсување... се од хотелот беше само просторијата
  ја чинело 1500 евра се од едни маргарета , маргарита така некако :?:
   
 6. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.518
  Допаѓања:
  5.338
  Пол:
  Женски
  Последната свадба на која бев беше како од америчките филмови.
  Секакви светла, ефекти, музика во склад со тоа, останав воодушевена.
  Младенците соработувале со наша фирма- KLS Events, такада прогуглајте ги, а има и видеа на youtube. :)
   
 7. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  607
  мене искрено ова со осветлувањето и разни ефекти не ми се допага,сепак ова е само мое мислење и за мојата свадба не би го практикувала ова,исто ми е како да си во некоја дискотека а не во ресторант на свадба,пред месец дена баш бевме на свадба кај братучед што имаше осветлување и балончиња и дим и уште што не што за некој повозрасни луѓе делува невообичаено и само излегуваа надвор им се вртело свест од осветлувањето и од ефектите што ги имало,така да за мојата свадба одлучив да нема,сепак да напоменам ова е само мое мислење :P
   
 8. Maja77

  Maja77 Нов член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Јас пред месец имав ангажирано една продукција, Гнасни деца продукција мислам беше. Ние бевме воодушевени и гостите исто. Се договорив осветлувањето да биди на почетокот заедно со чад машината, кога се фрлаше букетот и забавниот дел, се разбира. Исто и главната маса беше осветлрна. Значи ако знаеш што сакаш ќе си договориш и се ќе биди супер. Ние и бои си одбравме кои да ни светат. Цела сала се смени со ефектите...

  Побарајте ги на фб, на групата https://www.facebook.com/osvetluvanjebitola
   
 9. babyusa

  babyusa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  13

  а од прилика колку пари ве фати?
   
 10. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.778
  Допаѓања:
  15.347
  Пол:
  Женски
  Клс - осветлување мислам дека се најдобри, според мене :)
   
 11. MissDaisy

  MissDaisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Имате инфо која им е цената на КЛС за осветлување на свадба? :)
   
  На technogirl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. AnetaK

  AnetaK Нов член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
 13. Трепетлика

  Трепетлика Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  230
  Пол:
  Женски
  Некој да не има искуство со Певац осветлување?