1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Осигурителна компанија?

Дискусија во 'Канта' започната од Summerlover, 31 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.904
  Ми треба потврда за осигурување, минимум 150ден. Каде во Скопје (Автокоманда), можам да најдам осигурителна компанија? Ми треба итно....Благодарам
   
 2. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  пробај Кроација Еарјалнс :)
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.904
   
 4. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  Кроација еарлајнс се наога на ул. Мито Хаџивасилев Јасмин бр.20 2 кат
  тел. 3 215 883
  www.croatiaosiguruvanje.com.mk-нивната веб страна
   
 5. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.058
  Допаѓања:
  13.116
  Пол:
  Женски
  Може ли за помош.
  Пред два месеца доживеав мала сообраќајна несреќа во кој не бев јас крива. Значи јас станав оштетена во оваа ситуација. На другиот што ме удри, осигурителна компанија беше кроација. отидовме таму ми одобрија сума за поправка на колата. Е сега ми стаса спогодба да ја потпишам и да ја пратам дека се согласуваме дека сумата која треба да мија исплатат е 50% од онаа што ми ја одобрија. Треба да го потпишам и да го вратам.
  Добро ова законски е овака ли одат работите? Како може пола да си сносам јас кога јас сум оштетена? Ве молам за одговор некој што повеќе се разбира во овие работи да ми објасни како да постапам си ја сакам цела сума :@
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.