1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Осигурителни агенти

Дискусија во 'Барање работа' започната од one87, 22 ноември 2011.

  1. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Осигурителни агенти може ли за помош?
    Доживеав мала сообраќајна несреќа во кој не бев јас крива. Значи јас станав оштетена во оваа ситуација. На другиот што ме удри, осигурителна компанија беше кроација. Отидовме таму ми одобрија сума за поправка на колата. Е сега ми стаса спогодба да ја потпишам и да ја пратам дека се согласуваме дека сумата која треба да мија исплатат е 50% од онаа што ми ја одобрија. Треба да го потпишам и да го вратам.
    Добро ова законски е овака ли одат работите? Како може пола да си сносам јас кога јас сум оштетена? Ве молам за одговор некој што повеќе се разбира во овие работи да ми објасни како да постапам си ја сакам цела сума :@
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Ме интересира преку која компанија е најдобро да се осигура домот? Гледав на интернет на нивните веб страни, ама се ми се испомеша, во глобала сите нудат скоро исти пакети, ама од друга страна, не е наведено колку и како се плаќа. Дали некој има некое искуство, препорака или слично....?
     
  3. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Може ли некој да ме информира како оди работа со осигурување на неживот ...ми имаат нудено како агент во Кроација живот но тоа не прифатив бидејќи неможам да најдам толку луѓе а и самата да се осигурам.Па сега ме интересира услови за да работам како агент за осигурување но неживот ? Фалаа ви оданпред ! :*
     
  4. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Како агент за осигурување дали било за живот или неживот ти е исто. Сама треба да си бараш луѓе. Е сега заработувањето во живот е каде каде поголемо него во неживот.
     
  5. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Во моментов најдобра понуда и најевтина има во Винер. Ако сакаш можеш да си провериш
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Да но имам ли услов нешто јас да плаќам бидејќи во живот ја треба да се осигурам прво ? Фала Ви ,Убаав ден :)
     
    На sweetgirl92 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    За да почнеш да работиш во осигурителната компанија кадечто јас работам, нема услов ти да си направиш полиса за животно осигурување. Тоа е оставено на тебе, ако сакаш си правиш, ако не никому ништо.
     
    На Anaouou му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Broker

    Broker Нов член

    Се зачлени на:
    16 мај 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Најдобрата опција и за да се осигурате и за да работите од моето искуство е во Осигурително брокерско друштво. Брокерите работат во корист и интерес на клиентот а не на осигурителните компании. Ги нудат сите можни програми за осигурување на сите осигурителни компании. Тоа значи дека работат и во сферата на животното и неживотоно осигурување, а од неодамна и со инвестициски фондови и приватно здравствено осигурување.
    Опцијата за работа која што ја даваат е одлична, за почеток како хонорарец а потоа по заслуга односно достигнување на одреден таргет компанијата те вработува со фиксна плата и плус сите останати бенефиции провизии, менаџерски провизии, брокеражи итн.
    Околу тоа дали треба да се има полиса за жив.осигуравање да се работи, нормално дека треба да се има, неможе да му нудиш нешто на клиент а ти не го користиш.
     
  9. RedWine

    RedWine Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    61
    Да,јас имам.И немој да се двоумиш.Се надевам дека си одлучила позитивно по ова прашање,затоа што поминале скоро три години од тогаш.Поздрав.
     
  10. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Здраво, ме интересира дали има некој што работи или работел или пак знае некој што работи во Кроација осигурување. Дали имаат фиксна плата, колку е почетната фиксна и кој е начинот на работа, дали е лесно тешко, интересмо и сл.
     
  11. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Женски јас работам во WVP, доколку некој го интересира нешто слободно нека ми пише порака :)
     
  12. zorce89

    zorce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    jas pravam polisi za unika , dokolku saka nekoj, slobodno mozeme da se vidime i da razgovarame za se sto ve interesira, isto taka i dokolku saka nekoj da pocne so ova, na pocetkot samo naogas luge, za ostanatoto mentorite zazemaat pozicija ti samo si molcis, i za ova si dobivas pari :)
     
  13. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Triglav - за било што , најбрзо исплаќаат! Од искуство ова... Може се поскапи и се тоа , ама најбрзи !
    Мене ми ја удрија колата во верижен , па тој позади мене е во Кроација , 5 месеци чекам за исплата .
    Не е финтата кај е најефтино , туку каде е најбрзо исплаќањето. За секој е подобро да помине поефтино , ама не размислува дека и него може да му се случи да настрада па да чека .



    А за работно место Агент , никогаш не би прифатила... Поттрчко да изигравам па да ме шуткаат. Пре би келнерка за бакшиш , мн. почесна работа!
     
  14. honesty

    honesty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    296
    Колкави се платите на редовно вработените агенти за осигурување?
     
  15. Strajder9339

    Strajder9339 Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Ako ima zainteresirani za nekoj da se osigira ili pak da vpusti vo takov biznis neka mi pise na privaten najdobro ke mu se objasni sto kako
     
  16. malerozna

    malerozna Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    75.725
    Пол:
    Женски
    Ај ако може некој да ми објасни како иде со животното осигурување+имот

    Колку се плаќа годишно и дали е сигурна инвестиција
     
  17. Afroditas

    Afroditas Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    17
    Како е да се работи во WVP? И кои квалификации ти требаат за таму ?? Ви благодарам :)
     
  18. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.235
    Не ти требаат посебни квалификации, лиценцата си ја плаќаш и мораш да си уплатиш полиса за животно осигурување.
    После тоа можеш да почнеш со продавање на ,,производот,,.
     
  19. Corleonka

    Corleonka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2014
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Дечки јас работам со WVP доколку некој се интересира за нешто околу работата или сака полиса слободно контактирајте ме во лп и ќе разговараме за деталите :D
     
    На twilight123 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. cinderella7

    cinderella7 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    1.588
    Пол:
    Женски
    Координатор за управување и развој на застапничка мрежа е исто како агент?
    ако знае некој нека ми објасни подетално