1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Оскари за 2010

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од AlicaInWonderland, 12 февруари 2011.

  1. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Алисо, ми фали едно смајли кое плеснува со рацете и гледа нагоре - фала Богу да најдам барем една истомисленичка на форумов во однос на филмовиве! :D

    Инаку во однос на аутфитот, верувам дека ќе има тема и во Мода, но морам да кажам дека Хавиер и Пенелопе ми се едноставно прекрасни! Реков еднаш, ќе речам пак, срце ми се полни кога гледам вакви преубави парови, прекрасни однадвор, прекрасни одвнатре.
    Прска темпераментот од нив, едноставно прска! :)

    Патем, не ги загледав досега Винсент и Моника? Беа воопшто на доделувањето?!
     
  2. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Не и јас не ги видов а го гледав целиот Ред Карпет.
    Манифестацијата не ја гледав ама вечер на МТВ во 9 има реприза.
    Иначе Моника се породи пред точно 1 месец а видовте каква е, риба бре!!!!

    Мила беше фантастична!

    Ама затоа Гвинет и Никол Кидман беа бљак!!!
    Гледав на НБЦ и модните критичари за секоја рекоа по некој убав збор знаете се потрудила ова она, ама само за Никол Кидман немаше убав збор.
     

    Прикачени фајлови:

  3. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Очите ми клапнуваа али гледав некако до крај..Се на се..прекрасно!
    Харизматични беа Ен и Џејмс..И двајцата изгледаа прекрасно..
    Говорот на Кралот...Го немам гледано.. :tmi: Се наоѓа на врвот на листата...
    Натали Портман!Преубава!
     
  4. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Овој Џејмс Франко доста збунет беше дури и на моменти помислив дека го заборавил текстот или си го повторува во глава текстот :tmi:
    Мислам дека направија грешка со изборот на водители, се трудеа тоа е точно но не беа смешни некако.
    И оваа на МТВ1 што зборуваше(Живкица мислам дека се викаше) етпен напна со говот на кралот :tmi: помислив дека ќе списка кога освио оскар за најдобар филм.
    Инаку јас навивав за Сошл нетвор од тие што беа номинирани и Црнот Лебед го имав гледано а Кинг Спич не ми е сеуште гледан...
     
  5. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Тhe King Speech, мене ме воодушеви и мислам стварно Колин Фирт го заслужи оскарот за најдобар машки актер, така да ви го препорачувам да го гледате. :) Натали веќе сите знаевме дека ке го зеде оскарот, али кога излезе беше толку изненадена и едвај се воздржуваше да не заплаче повеке. Секоја чест.
    Единствено шо бев разочарана е од номинациите за Социјална мрежа, не викам дека не беше лош филмот, али ипак..не би го номинирала баш и во катерорија за Најдобар Филм.

    Инаку, Џејмс Франко мене ми стоеше како да е напушен и буквално како да му беше мака шо ги води оскарите. :D

    http://www.youtube.com/watch?v=xLVUwSZtJMs